семінари для банкірів, тренінги для банкірів, навчання для банкірів
короткострокові програми навчання для банкірівo

фінансово-банківський сектор

Аналітика

розклад безкоштовних тренінгів та презентацій

Нова книга «Банк 3.0: стратегії, бізнес-процеси, інновації: монографія», 2016, автора і інструктора Національного центру підготовки банківських працівників України, експерта по бізнес - інжинірингу та організаційному розвитку, Ісаєва Романа Олександровича

Ця книга містить методики та практичні приклади побудови сучасної інноваційної бізнес-моделі «Банк 3.0» (або «Банк майбутнього»). Детально розглянуті наступні компоненти і матеріали: стратегії і стратегічні карти, показники KPI, бізнес-процеси і процедури, організаційні структури, системні архітектури, управління продуктами (послугами), банківський менеджмент в цілому.
 
Особлива увага приділяється технологіям бізнес-інжинірингу та організаційного розвитку, за допомогою яких розробляється і впроваджується нова бізнес-модель.
 
Книга підготовлена ​​на основі багаторічної банківської практики і досвіду роботи провідних російських і міжнародних банків. Всі запропоновані методики і матеріали служать виключно для вирішення практичних завдань, успішно апробовані і використовуються в різних банках, а також на консалтингових проектах.
 
Книга призначена для банківських фахівців і керівників, а також для фахівців з бізнес-інжинірингу та різним областям менеджменту, викладачів вузів і студентів.
Особливу цінність і інтерес книга представляє для наступних підрозділів банку: вищого керівництва, департаментів (відділів) бізнес-процесів, методології, інформаційних технологій, маркетингу і продуктів, операційних ризиків, стратегічного та організаційного
розвитку, якості та стандартизації, служби персоналу, служби внутрішнього контролю (аудиту), проектного офісу.
 
Запрошуємо взяти участь в семінарах за участю Ісаєва Романа Олександровича, організовані нашим Центром, за наступними темами:
 
Можливі формати проведення семінарів: корпоративний і дистанційний.
 
З питань організації семінарів звертайтеся, будь ласка, за телефонами: (+38 044) 253-0702, 253-0457, 253-8489, а також по e-mail: center@nctbpu.org.ua
 

 

Застосування IFRS 3, IAS 38 та IAS 36 в світовому масштабі, пов’язане з ним розкриття інформації та визначні фактори недотримання стандартів

У цьому звіті досліджується питання бухгалтерського обліку і розкриття інформації відповідно до стандартів IFRS 3 Business Combinations (Об’єднання компаній), IAS 36 Impairment of Assets (Знецінення активів) і IAS 38 Intangible Assets (Нематеріальні активи), і вивчається рівень дотримання норм санкціонованого розкриття інформації та його визначні фактори. 
 


[укр]
[en]

«Великі дані»: можливість чи виклик для фінансової професії?

Як, чи радше, наскільки на світ бізнесу будуть впливати «великі дані» - це найбільш актуальне питання, що постає перед бухгалтерською та фінансовою професіями, йдеться в новому дослідженні АССА (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів) та ІМА (Інституту бухгалтерів з управлінського обліку).
 
Дослідження «Великі дані»: можливості та виклики демонструє для бізнесу всіх розмірів, органів влади та регулюючих структур той потенціал, що криється в багатстві неструктурованої інформації, проте існують потенційні правові та етичні проблеми.
 

[укр] [en]

Кінець класичної фінансової кар’єри

Майбутні фінансові лідери потребуватимуть більш глибокої ділової хватки, збалансованої розумінням основ фінансів, отриманих в результаті більш широкої кар’єри у фінансах і бізнесі, йдеться в новому звіті АССА (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів) та IMA (Інституту бухгалтерів з управлінського обліку).
 
Майже 750 фінансових директорів з усього світу були опитані в рамках підготовки звіту «Майбутні шляхи для фінансового лідерства». Багато сьогоднішніх фінансових директорів проходили класичні шляхи розвитку кар'єри, проте вони вважають, що для завтрашніх фінансових директорів будуть потрібні нові навики для задоволення мінливих потреб бізнесу. Отже, їх кар'єрний шлях також зміститься в сторону «більшої вартості».
 
Дослідження АССА пропонує десять порад для майбутніх фінансових директорів:
 

Чи виправдовують очікування технології у фінансах?

У світі, де технології постійно перевертають бізнес з ніг на голову, чи може фінансова служба встигнути за цими змінами? Чи фінансові лідери ефективно використовують потужності сучасних технологій в операціях з надання послуг? Чи бачимо ми значне покращення показників фінансового стану з метою отримати кращі результати у бізнесі? Або простіше кажучи, чи технології виправдовують очікування щодо надання фінансових послуг? І чи готова фінансова служба використовувати свої переваги?
 
У даному звіті розглядаються наслідки, які на даний час технологія створює для фінансових операцій – як правило, тих, що здійснюються через спільні служби і моделі аутсорсингу, а також аналізується, чи користується фінансова організація всіма наявними технологічними рішеннями для підвищення продуктивності та створення і підтримання цінності в бізнесі.
 


[укр]


[en]

Фінансова трансформація: думка експертів стосовно спільного обслуговування та аутсорсингу

Трансформація фінансової функції – використання колективних сервісів та аутсорсингу вже не зупинити
 
Експерти вказують, що поточні проблеми для трансформації фінансової функції все ще залишаються, проте поряд з ними існують реальні можливості для підвищення вартості компаній
 
Для колективних сервісів та аутсорсингу немає дороги назад – говорять фінансові експерти з 20-ти провідних світових організацій, таких як Coca Cola, Deloitte, PwC, Shell, Unilever та WPP, в новому дослідженні АССА (Асоціації Присяжних Сертифікованих Бухгалтерів) під назвою «Фінансова трансформація: думка експертів стосовно колективних сервісів та аутсорсингу».
 
Даний звіт показує, що фінансові колективні сервіси та аутсорсинг і надалі будуть використовуватися в процесі трансформації фінансової функції, оскільки вигоди від зниження видатків та покращення процесів вже далися в знаки.

Повний текст аналітичного звіту [укр]

Нові ролі фінансового директора

У майбутньому фінансовим директорам доведеться зустрітися з посиленим управлінням ризиками та регулюванням
 
Нестабільність та мінливість глобальної економіки, коливання цін на енергію та турбулентність валютних ринків, а також зсув економічної влади – лише деякі з проблем, з якими фінансовим директорам доведеться зустрітися в майбутньому.
 
Перспективи фінансових директорів представлено в новому огляді «Нові ролі фінансового директора» (The changing role of the CFO), опублікованому АCCA (Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів) та ІФК (Інститутом фінансових керівників), який об’єднав у собі результати переговорів фінансових директорів за круглим столом, які проводилися в Шанхаї, Нью-Йорку, Москві та Цюріху в кінці 2012 р.
 
В огляді висвітлено нові пріоритети, які матимуть вплив на майбутню роль фінансових директорів та викладено дев’ять ключових питань майбутнього, які окреслюють провідну роботу фінансового напряму, включаючи посилене регулювання, управління ризиками та технологічні впливи.

Повний текст аналітичного звіту [укр]

Книга «Секрети успішних банків: бізнес-процеси і технології», 2-е видання

Вийшло у світ 2-е видання відомої книги «Секреты успешных банков: бизнес-процессы и технологии», видавництво «Инфра-М», 2015, автора та інструктора Цаціонального центру підготовки банківських працівників України Ісаєва Романа Олександровича.
У неї включені нові розробки, методики і досвід роботи автора з реалізації проектів бізнес-інжинірингу в російських і міжнародних банках. Наведено велику кількість графічних моделей бізнес-процесів, організаційних структур, стратегічних карт, показників KPI і т.д. Особливу увагу приділено системі бізнес-моделювання Business Studio, яка є найбільш поширеною і успішно застосовується в банківській галузі.
 
Книга «Секреты успешных банков: бизнес-процессы и технологии», 2-е видання - М .: ИНФРА-М, 2015. - 224 с.
 
Ця книга являє собою практичний візуальне посібник, який складається з графічних схем, таблиць, бізнес-моделей, прикладів без надлишкової текстової інформації. Завдяки такому способу подання в книзі стиснутий матеріал, рівний за обсягом декільком підручниками та посібниками.
Книга дозволить швидко і наочно освоїти знання і практичний досвід з основних тем процесного управління в сучасному банку: опис, аналіз, аудит та оптимізація бізнес-процесів, регламентація і методологія, нотації, технології та програмні продукти бізнес-моделювання, успішні напрацювання і багато іншого.
Книга підготовлена ​​на основі реальної банківської практики. Це означає, що всі запропоновані методики та матеріали служать виключно для вирішення практичних завдань банку, успішно апробовані і використовуються в різних банках, а також на консалтингових проектах.
Книга призначена для банківських фахівців і керівників, а також для фахівців з бізнес-інжинірингу і різним областям менеджменту, викладачів ВНЗ та студентів.
Особливу цінність і інтерес книга представляє для наступних підрозділів банку: управління бізнес-процесів, методології, інформаційних технологій, маркетингу і продуктів, операційних ризиків, стратегічного та організаційного розвитку, якості та стандартизації, служба персоналу, проектний офіс.
 
Книга видана за підтримки
- Координаційного комітету по стандартам якості банківської діяльності Асоціації Російських Банків, м Москва
- Групи компаній «Сучасні технології управління», м Самара
 
Короткий зміст книги
Глава 1 присвячена системі управління бізнес-процесами банку (СУБП) і розглядає наступні теми: основні визначення процесного управління, стандарти серії ISO 9000 і вимоги до бізнес-процесів, архітектура СУБП, необхідність і практична цінність опису бізнес-процесів, приклади реалізації процесного підходу, типи і структура бізнес-процесів банку, дерево бізнес-процесів, організаційна структура банку, документація з управління бізнес-процесами та багато іншого.
Глава 2 присвячена методиці опису та регламентації бізнес-процесів банку, розглядаються наступні теми: управління проектом з опису бізнес-процесів банку, мінімізація ризиків при описі бізнес-процесів, розподіл завдань і відповідальності, опис етапів методики, автоматизована розробка регламентів, електронна база знань про бізнес-процесах і діяльності банку в цілому, як змусити регламенти «працювати» (виконуватися на практиці) і багато іншого.
Глава 3 присвячена нотаціям графічного опису бізнес-процесів. Перераховані і детально розглянуті основні нотації (IDEF0, Basic Flow Chart, VAD, Cross Functional Flow Chart, EPC, BPMN), що входять в них правила, об'єкти (фігури), типи зв'язків та багато іншого. По кожній нотації наведені приклади реальних банківських бізнес-процесів.
Глава 4 присвячена методичним і практичним рекомендаціям з управління бізнес-процесами банку. Описано основні етапи: планування процесу, забезпечення ефективного виконання і контроль процесу, аналіз процесу, автоматизація оперативного управління бізнес-процесами за допомогою систем BPMS і електронний документообіг. Наведені приклади стратегічних карт банку в рамках системи BSC / KPI, сучасні інструменти контролю бізнес-процесів.
Глава 5 присвячена методам аудиту, аналізу та оптимізації бізнес-процесів. Представлений повний перелік найбільш актуальних методів, їх детальний опис і приклади реалізації в банках, розглянуті різні показники бізнес-процесів банку (KPI) і способи їх поліпшення. Особливу увагу приділено процесно-орієнтованого ризик-менеджменту (планування, аналіз і контроль операційних ризиків банку).
Глава 6 присвячена спільного розгляду програмних продуктів бізнес-моделювання. Наведено критерії для їх порівняння і вибору. Особливу увагу приділено програмному продукту Business Studio, який є найбільш поширеним і успішно застосовуються у банках Росії та СНД.
 
Автор книги
Ісаев Р.А.  - Експерт з бізнес-інжинірингу та управління в банківській сфері.
Інструктор Національного центру підготовки банківських працівників України
Член Координаційного комітету Асоціації Російських Банків за стандартами якості банківської діяльності.
Партнер групи компаній «Сучасні технології управління».
Керівник проектів організаційно-корпоративного розвитку, професійний бізнес-тренер.
Автор і розробник електронних інформаційно-практичних рішень, які протягом багатьох років активно впроваджуються і використовуються в російських і міжнародних банках.
- Комплексна типова бізнес-модель банку (фінансової організації)
- Типова система менеджменту якості (СМЯ - ISO 9000) комерційного банку
 
Ознайомитися, придбати чи замовити книгу поштою можна в наступних книжкових магазинах: «Бібліо-Глобус», «Молода гвардія», «МДК-Арбат», а також безпосередньо у видавництві «Инфра-М».

Параграф 47: міжнародні перспективи рік потому

Нова доповідь АССА ділиться думками експертів у галузі звітності зі сталого розвитку, для того, щоб допомогти в розробці та запровадження принципів параграфу 47. ACCA пропонує 11 рекомендацій, щоб допомогти урядам приступити до реалізації параграфу 47.
Загальні думки 49 експертів у галузі звітності зі сталого розвитку охоплено в новій доповіді АССА, що має назву «Параграф 47: міжнародні перспективи рік потому». Ці думки були висловлені під час дебатів, які проходили в Австралії, Канаді, Гонконгу, Південній Африці , ОАЕ і Великобританії.

Повний текст аналітичного звіту [укр]

Майбутнє фінансового таланту

Нова доповідь ACCA «Майбутнє фінансового таланту» показує, що фінансові «супер центри» розвиваються, щоб залучати найталановитіших.
Фінансові керівники провідних організацій, таких як IBM, Accenture і Deloitte, вважають, що пошук та утримання талантів буде розвиватися внаслідок глобальної зміни фінансових функцій і вказують на появу фінансових «супер центрів» - тобто міст, що залучають і утримують кращих фінансових талантів.
У доповіді АССА говориться, що фінансові фахівці з європейських ринків, таких як Іспанія, що має високий рівень безробіття після спаду та високий рівень мобільності, часто переміщуються у міста Східної Європи, такі як Краків, де попит на їхні навики є набагато вищим.


Повний текст аналітичного звіту [укр]

Комплексний фінансовий спеціаліст

АССА представила нову систему компетенцій для комплексних фінансових фахівців.
ACCA (Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів) представила інтерактивний перелік компетенцій, які лідери бізнесу вимагають від фінансових фахівців, що починають свою кар`єру.
Вперше за свою історію всесвітня організація професійних бухгалтерів опублікувала cистему компетенцій в режимі онлайн, в якій виділено десять ключових позицій, які фінансові фахівці повинні мати, якщо вони хочуть домогтися успіху в бізнесі і кар`єрі.


Повний текст аналітичного звіту [укр]

Зрозуміти інвесторів: напрямки корпоративної звітності

Інвестори стали менше довіряти корпоративній звітності з початком світової фінансової кризи: більш ніж дві третини з них кажуть, що більш скептично ставляться до інформації, яку надають компанії. Про це свідчить нове дослідження, проведене ACCA (Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів).


Повний текст аналітичного звіту [укр]

Комплексна бізнес-модель банку: нові рішення і практика

У даній статті описана комплексна бізнес-модель комерційного банку. Наведено приклади більшості компонентів, які входять до її складу: дерево і моделі бізнес-процесів, стратегічно цілі і показники, організаційна структура, системна архітектура, моделі з операційних ризиків, маркетингу і т.п. Практика показала, що розробка і впровадження комплексної бізнес-моделі в банку значно підвищує ефективність його роботи та менеджменту, забезпечує стабільне організаційне і технологічне розвиток.

Ісаєв Роман
Експерт з бізнес-інжинірингу та управління в банківській сфері
Член Координаційного комітету Асоціації Російських Банків (АРБ)
за стандартами якості банківської діяльності

Інструктор НЦПБРУ


Повний текст статті [рус]

 

Покоління Y: Реалізовуючи потенціал

Як глобальна організація професійних бухгалтерів, АССА віддає належне талантам і навичкам, які фінансові фахівці Покоління Y в усьому світі виявляють на сьогоднішньому робочому місці.

Саме це покоління буде формувати і впливати на нашу сферу діяльності на десятиліття вперед, і допомагати своїм організаціям створювати і підтримувати цінність - до тих пір, поки ми допомагаємо їм реалізувати свої амбіції і кар'єрні устремління.

Ми всі повинні грати істотну роль у підтримці фінансових фахівців Покоління Y реалізувати свій потенціал, і це дослідження посилає чіткі повідомлення про те, як ми повинні діяти в цьому питанні.

Для світової бухгалтерської професії можливості наступного десятиліття значні.

У всіх секторах світової економіки, бухгалтери в центрі прийняття бізнес рішень.

Вони будуть мати першорядне значення в забезпеченні повернення до економічного зростання і відіграти ключову роль у створенні належних умов для довгострокового успіху в бізнесі.

Використання талантів, навичок і досвіду Покоління Y має центральне значення для досягнення цієї концепції.

Цей звіт був підготовлений завдяки успішному співробітництві між ACCA та Mercer.

Він являє собою одне з найбільших за всю історію досліджень фахівців в галузі фінансів Покоління Y, і безпосередньо підтримує глобальну програму АССА 2010 року "Бухгалтера для бізнесу".

Звіт також містить у собі унікальні ідеї від більш ніж 3200 фінансових фахівців з 122 країн, створення всеосяжного огляду стратегій, необхідних для успішного рекрутингу, розвитку та утримання покоління молодих і перспективних фінансистів, які представляють собою майбутнє професії.Я дуже рада мати можливість поділитися з вами нашими результатами.

Хелен Бренд
Виконавчий директор, ACCA
www.accaglobal.com


Повний текст аналітичного звіту: [укр] [рус]

 

Максимізація сили людських ресурсів:
ефективне управління талантами в галузі фінансів

Як глобальна організація професійних бухгалтерів, АССА розуміє цінність, яку може принести кожній організації ефективна фінансова діяльність.

У період економічного зростання, спаду або поступового відновлення, фінансові фахівці повинні надавати інформацію, необхідну менеджерам для прийняття стратегічних рішень і досягнення щоденного успіху.

Кожен учасник фінансового відділу грає важливу роль, будь то прагнення бути впливовим діловим партнером, задоволення вимог до фінансової звітності або забезпечення ефективного проведення операцій.

Завдання полягає у створенні відповідної структури фінансової діяльності і забезпеченні необхідної підтримки, яка б дозволила кожному окремому учаснику виконати свою роль найбільш ефективно.

Це вимагає цілісного підходу до управління талантами - реалізація комплексних практик, які об'єднують цілі організації і потреби людини.

Цей звіт був підготовлений за допомогою успішного співробітництва між ACCA і KPMG, спираючись на погляди і досвід обох організацій.

Він посилає деякі ясні повідомлення про важливість комплексного управління талантами для фінансової сфери і безпосередньо підтримує глобальну програму АССА 2011 року "Бухгалтера для бізнесу".

Не залишається сумнівів у тому, що розвиток таланту є першорядним питанням для всіх фінансових лідерів, і питанням, яким необхідно займатися, якщо фінансовими завданнями є розвиток потенціалу цих лідерів і забезпечення підтримки їх компаніям, необхідної для досягнення успіху в цьому складному світі.Хелен Бренд

Виконавчий директор, ACCA


Повний текст аналітичного звіту: [укр] [рус]

Підтвердження цінності аудиту

Роль аудиту сьогодні ще більш ретельно вивчається. Безпрецедентна глобальна фінансова криза останніх двох років змусила коментаторів узяти під сумнів цінність аудиту на рівні крупних публічних компаній.

Деякі юрисдикції намагаються звести до мінімуму вимоги до аудиту та іншої звітності для багатьох підприємств малого бізнесу за рахунок жорсткого підвищення порогу обов'язкового аудиту. Таким чином, вони прирівнюють необхідність проведення обов'язкового аудиту з бюрократичною тяганиною, представляючи аудит як тягар для малого бізнесу, від якого його необхідно звільнити.

АССА вважає, що на цьому фоні бухгалтерській професії необхідно переглянути роль аудиту та перевірити, чи достатньо переконливі докази наводяться на захист переваг аудиту для бізнесу, економіки та суспільства. На сьогоднішній день опубліковано зовсім мало досліджень, що ставили б за мету показати цінність аудиту в укріпленні впевненості бізнесу. На думку АССА, цінність аудиту необхідно постійно перевіряти на відповідність вимогам та потребам користувачів та осіб, зацікавлених в аудиті та підтвердженні звітності.

В даному документі обстоюється позиція АССА щодо важливості аудиту та, зокрема, професійних навичок аудиторів, якими користується бізнес, та які є фундаментом економічної стабільності. Це є частиною глобальної економічної програми, що проводиться нами, включаючи серію дискусій та дослідницьких проектів, які мають внести свій внесок до постійних дебатів щодо майбутнього аудитуПовний текст аналітичного звіту: [укр] [рус] [eng]

 

Бухгалтери вказують на перші ознаки глобального відновлення, проте побоюються, що це може бути просто міраж

Скромних досягнень країн Центральної та Східної Європи недостатньо, щоб подолати рецесію.

Результати одного з найбільших глобальних опитувань професійних бухгалтерів та фінансистів розвіяли надії на те, що 2010 рік стане початком стрімкого відродження світової економіки.

Дослідження стану світової економіки, що проводилося АССА (Association of Chartered Certified Accountants - Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів) в четвертому кварталі 2009 р., представило незаперечні докази довгоочікуваного покращення економічної ситуації. Втім, результати опитування, в якому приймали участь більше 1 700 членів асоціації в 99 країнах, також свідчать про те, що говорити про повне відродження економіки ще зарано.


Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Чи розуміє це бізнес? - запитують АССА та GRI
Експерти неоднозначно оцінюють реакцію бізнесу на зміну клімату

В інтерв'ю для нової доповіді АССА (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів) та Глобальної ініціативи зі звітності (Global Reporting Initiative - GRI), опублікованої 7 грудня 2009 року, двоє з шести експертів-коментаторів характеризують реакцію бізнесу на кліматичні зміни як "невпевнену" та "сонну".

В рамках підготовки доповіді "Розуміння проблеми: думка експертів щодо реакції корпорацій на кліматичні зміни" (Getting It: Expert Perspectives on the Corporate Response to Climate Change) були проведені інтерв'ю з шістьома експертами в сфері бізнесу та стійкого розвитку, присвячені проблемі кліматичних змін та відповідним дискусіям у бізнесі.

Професор Мервін Кінг (Mervyn King), голова правління GRI, вважає, що звітність може вплинути, та вже здійснює істотний вплив на результативність та закликає учасників переговорів СОР-15 окремо підкреслити необхідність в більш формалізованій звітності з питань кліматичних змін.

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

 

АССА: фінансові фахівці віддають все більшу перевагу навчанню через Інтернет

Відповідно до нового звіту АССА (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів) соціальні та економічні тенденції значно вплинули на потреби навчання у сфері глобальних фінансів.

У новій новому звіті під назвою "Керівництво для роботодавців щодо тенденцій навчання у сфері фінансів - 2009" із серії "Insight", йде мова про те, що звички і навички використання соціальних мереж підвищують попит на навчання через Інтернет.

У порівнянні з минулорічними результатами відзначено 11% зростання кількості респондентів, які надають перевагу навчанню через Інтернет у процесі розвитку своїх ділових навичок.

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

"Великій двадцятці" радять утриматися від зайвого оптимізму

Глобальна організація професійних бухгалтерів закликає лідерів G20 збалансовано підійти до рішень майбутнього самміту в США.

Оптимізм з приводу економічної ситуації фактично може дати поштовх для нової фінансової кризи, йдеться в офіційній позиції ACCA (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів), під назвою "Самовдоволеність проти Реформ", виданій напередодні наступного самміту G20, який відбудеться 24-25 вересня у Пітсбурзі, США.

Хелен Бренд, виконавчий директор АССА, зазначила: "Завданням лідерів G20 стане зважене і планомірне досягнення поставлених завдань. Економічні показники МВФ та Світового Банку продовжують вказувати на перспективу зниження темпів розвитку та ділової активності в усьому світі. Не зважаючи на те, що багато зроблених кроків вже почали приносити свої плоди, остаточне відновлення вимагає значно більших зусиль".

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Глобальна організація бухгалтерів розробила принципи податкових систем 21 сторіччя

Податкові системи повинні бути більш відкритими, прозорими, а також сприяти впровадженню нових екологічно чистих технологій - йдеться у новому програмному документі АССА (Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів). У той же час, поки що немає упевненості, що можливе ухвалення Податкового кодексу в Україні приведе українську податкову систему у відповідність до глобальних стандартів.

Новий програмний документ АССА під назвою "Податкові принципи: від Адама Сміта до Барака Обами" пропонує 12 нових засад, які чітко роз'яснюють суть ефективної та справедливої системи оподаткування. Вона спирається на введений Адамом Смітом у "Багатстві націй" канон, котрий твердить, що податки повинні бути рівними, зрозумілими, прийнятними та ефективними.

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Майбутнє фінансового регулювання: АССА закликає до застосування принципових підходів, аби уникнути фінансових потрясінь в майбутньому

Принципи фінансового регулювання найбільших ринків капіталу мають бути переглянуті лише після всебічного аналізу факторів, які спричинили світову фінансову кризу. Таке твердження міститься в опублікованому вчора міжнародному програмному документі Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА).

Звіт, який має назву "Майбутнє фінансового регулювання", містить заклик до урядів та міжнародних організацій не поспішати запроваджувати жорстке регулювання. Натомість, він закликає до об'єднання зусиль урядів, регуляторних органів, компаній та інших зацікавлених сторін, що забезпечить в довготривалій перспективі вирішення поточних проблем та попередить загрозу руйнування фінансових систем і затримки економічного зростання.

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Аналітичний звіт Climbing Out of Credit Crunch ("Вибираючись із фінансової кризи")

В цей час ми вже більше ніж рік перебуваємо у "кредитній кризі". Проблема, що розпочалася в одному, відносно непримітному секторі американського ринку житлової нерухомості, розгорнулася за останні 12 місяців у широку кризу кредитів та ліквідності у поєднанні з різким зростанням цін на товари широкого вжитку, а тепер вона погрожує і спадом світової економіки. У той час як існує загальне порозуміння щодо того, що саме сталося, набагато менше зрозумілі причини такої кризи, і, видається, що про ліквідність ринку можна дізнатися ще багато нового.

Облік використання водних ресурсів є критично необхідним - заявляє глобальна бухгалтерська організація

Ігнорування менеджменту водних ресурсів може мати настільки ж серйозні наслідки, як й ігнорування звітності по вуглецевим одиницям (carbon reporting), повідомляє ACCA (Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів). Світовий фонд природи (WWF) та ACCA об'єднують зусилля, щоб звернути увагу ділових кіл на серйозну проблему, пов'язану з "водним слідом" (water footprint).

Облік вуглецевих викидів та запровадження звітності про "вуглецевий слід" (тобто загальну кількість викидів парникового газу внаслідок діяльності людини - наприклад, у виробництві якоїсь продукції) є визначальними у скороченні викидів парникових газів у світовому масштабі.

Таку ж належну увагу варто приділити й проблемі використання водних ресурсів, питанням "водного сліду" (подібно до "вуглецевого сліду"), - повідомляється у аналітичному звіті ACCA "Вода: наступний вуглець?" (Water: The Next Carbon?). Звіт ґрунтується на матеріалах недавно проведеного заходу ACCA, присвяченого "водному сліду". Доктор Дейв Тікнер (Dave Tickner), завідуючий програмами прісної води у британському відділенні WWF, один із учасників обговорення, зазначив:

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Керівникам не варто звільняти талановитих працівників - це може дорого коштувати потім

Виживання - це головна турбота для бізнесу на даний момент, але АССА (Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів) радить сьогодні не жертвувати довгостроковим потенціалом через короткострокове мислення. Про це йдеться у нещодавно опублікованому звіті "Перспективи менеджменту талантів у складні часи", виданому також українською та російською мовами.

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус]

Керівники компаній вважають, що до 2014 року їх очікують серйозні випробування, і прогнозують збільшення попиту на кваліфікованих бухгалтерів

Нинішній спад світової економіки у найближчі п'ять років призведе до того, що підприємствам буде складніше знаходити фінансування, скоротиться надання кредитів; компанії накладатимуть жорсткіші вимоги на кваліфікованих бухгалтерів - такі прогнози дає нове дослідження, проведене АССА (Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів).

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Глобальна бухгалтерська організація: саміт G20 недостатньо уваги приділив хедж-фондам, "токсичним" активам та екології

Оприлюднюючи свій огляд результатів саміту "Великої двадцятки", що відбувся 2-го квітня 2009 року, ACCA (Асоціація присяжних сертифікованих бухгалтерів) висловила занепокоєння тим, що на саміті не було висвітлено ключові питання, особливо щодо хедж-фондів та знецінених ("токсичних") активів.

Хелен Бренд, виконавчий директор ACCA, зокрема, сказала: "Велика двадцятка" отримала багато позитивних відгуків з боку керівництва корпорацій в усьому світі. Було озвучено потужні ідеї щодо глобального координування зусиль та регулювання. Але не було оголошено чіткого плану того, що робити з мільярдами доларів знецінених активів, що засмічують світову банківську систему, хоча лідери й погодилися з тим, що має бути глобальний підхід до вирішення цієї проблеми. Відсутні були також подробиці про регулювання хедж-фондів - імовірно тому, що це надто складне питання".

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Принцип "справедливої вартості" має бути одним із ключових у міжнародних стандартах обліку, стверджує глобальна організація

Банківська криза не є наслідком принципу "справедливої вартості" (fair value) в бухгалтерії, стверджується в аналітичному звіті АССА.

Останній аналітичний звіт, підготовлений АССА (Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів - глобальним об'єднанням фінансових фахівців), наводить докази на захист методів обліку, заснованих на принципах (МСФЗ), та закликає до того, щоб "справедлива вартість" залишалася ключовим елементом майбутніх глобальних стандартів бухгалтерського обліку.

Повний текст прес-релізу: [рус] [eng]

Дослідження АССА розкриває недоліки в програмах коучингу та наставництва

Відповідно до всесвітнього дослідження, проведеного АССА (Асоціацією присяжних сертифікованих бухгалтерів), система коучингу і наставництва (coaching and mentoring) у фінансовій сфері не застосовується належним чином, що свідчить про недостатнє усвідомлення потенціалу даної практики. Зрештою це призводить до того, що вкладення коштів у навчання виявляється неефективним.

Ключові дані, представлені в звіті "Революція коучингу і наставництва - чи дієва вона?", підготовленому на основі опитування 700 членів АССА в 170 країнах, вказують на те, що попри позитивні відгуки більшості організацій щодо програми коучингу і наставництва, для них вона залишається більше очікуванням, аніж реальністю

Повний текст прес-релізу: [укр] [рус] [eng]

Всі матеріали, розміщені на цьому сайті, не підлягають подальшому відтворенню та/або розповсюдженню в будь-якій формі, окрім як з письмового дозволу НЦПБПУ


семінари для банкірів
тренінги для банкірів