семінари для банкірів, тренінги для банкірів, навчання для банкірів
короткострокові програми навчання для банкірів

фінансово-банківський сектор

Звіти про семінари

розклад безкоштовних тренінгів та презентацій
13.06.2017

8 - 9 червня 2017р. Людмила Снігурська - Заступник Директора Департаменту – начальник управління контролю, податків та складання звітності Департаменту бухгалтерського обліку НБУ, к.е.н. розповіла про основні зміни в обліку фінансових інструментів у зв`язку з впровадженням МСФЗ 9.

Докладніше...>>>

Розглянули принципи побудови нового Плану рахунків з обліку фінансових активів та результатів за ними, питання оцінки під час первісного визнання та подальшої оцінки фінансових активів, особливості обліку первісно знецінених та модифікації фінансових активів, модель очікуваних кредитних збитків; класифікацію фінансових зобов`язань та оцінку кредитних збитків за фінансовими зобов`язанням; розкриття інформації щодо класифікацій, знецінення та пов`язані з переходом на МСФЗ 9; питання обліку хеджування .
 
Семінар відвідали 46 представників банків Акцент-Банк, Альпарі Банк, АСВІО Банк, БМ Банк, Восток, Гефест, Грант, Дойче Банк ДБУ, Експрес-Банк, Кредитвест Банк, Кредобанк, Мотор-Банк, Оксі Банк, ОТП Банк, ПІБ, Полтава-Банк, Портал, ПФБ, Радабанк, РБА, ТАСКОМБАНК, Траст-Капиітал, Укргазбанк, УкрСиббанк, Універсал Банк і ТОВ "Лайм Системс".

30.05.2017

25 - 26 травня 2017р. відбувся семінар "Облік фінансових інструментів і формування резервів під кредитні ризики згідно з МСФЗ".

Докладніше...>>>

На практичних прикладах учасники розглянули використання останньої версії IFRS 9 і порівняли нову модель "очікуваних" збитків з попереднім підходом до оцінки і визнання знецінення за фінансовими інструментами.
 
Вивчили питання, пов`язані з оцінкою кредитних ризиків великих позичальників та обліком кредитів згідно з МСФЗ:
- первісне визнання і оцінка кредитів;
- застосування методу ефективної процентної ставки;
- аналіз об`єктивних ознак зменшення корисності;
- віднесення кредитів в різні портфелі;
- підходи до розрахунку резерву на знецінення.
 
Учасники отримали рекомендації як перейти на останню версію IFRS 9 з мінімальними витратами.
 
Олена Сухенко - АССА DipIFR (Rus.), САР / CIPA, GARP, CLPP виступила інструктором семінару. Олена має 13-річний практичний досвід роботи на посадах: головний бухгалтер, аналітик, фінансовий директор, внутрішній аудитор в вітчизняних та зарубіжних компаніях. Працювала в Міжнародній фінансовій корпорації - група Світового банку, де займалася питаннями оцінки кредитних ризиків, брала участь у фінансовому "Дью ділідженс", проектах з підготовки (трансформації) фінансової звітності за МСФЗ. Займається консалтингом в області обліку по МСФО, кредитного аналізу, управлінського обліку, фінансового менеджменту. З 2005 року Олена проводить тренінги з обліку відповідно до МСФЗ і з питань переходу на МСФЗ, трансформації фінансової звітності, підготовки до складання кваліфікаційних іспитів на отримання міжнародних сертифікатів по МСФО.
 
Семінар відвідали більше 20 фахівців кредитних підрозділів, внутрішнього аудиту, бухгалтерського обліку, контролю і оцінки ризиків, моніторингу активних операцій клієнтів банку, ризик-менеджменту, методології та комплаєнс-контролю, активно-пасивних операцій, бек-офісу, супроводу операцій з юридичними і фізичними особами, групи стандартів облікової політики, технічної підтримки в банках - Акцент-Банк, Альпарі Банк, Альянс, БМ Банк, Діві Банк, Експрес-Банк, Кліринговий Дім, Кредит Європа, Мегабанк, Новий, ПІБ, Портал, Правекс-Банк, Траст-Капітал, УкрСиббанк і ТОВ "Лайм Системс".
 
 

24.05.2017

23 травня 2017р. в Центрі відбувся семінар щодо практичного впровадження в банку системи управління комплаєнс ризиками згідно з міжнародними стандартами.

Докладніше...>>>

Слухачі ознайомилися з ключовими змінами з питань корпоративного управління та управління комплаєнс-ризиками, отримали практичні рекомендації щодо впровадження системи управління комплаєнс-ризиками.
 
Семінар провели керівники Управління комплаенс - контролю ПАТ ПУМБ, з досвідом впровадження системи управління комплаєнс - ризиками.
 
Банки - учасники: Аркада, Банк Січ, Експрес-Банк, Новий, ОТП Банк, Радабанк, РБА, Укргазбанк.

22.05.2017

18 травня 2017р. обговорили актуальні підходи до управління ринковим ризиком, процентним ризиком банківської книги та ризиком ліквідності в світі нової Постанови НБУ.

Докладніше...>>>

Детально розглянули:
 
- Базельські метрики ліквідності, показники LCR, NSFR і толерантності до ризику ліквідності, як управляти ліквідністю в кризу, процес оцінки достатності внутрішньої ліквідності (ILAAP) і стрес-тестування;
- Базельські вимоги до вимірювання процентного ризику банківської книги, чутливість доходів і капіталу, як проводити стрес-тестування і оцінку внутрішнього капіталу під процентний ризик банківської книги;
- види і метрики ринкового ризику, вартість під ризиком (Value-at- Risk), Базельські вимоги до капіталу під ринковий ризик, як проводити стрес-тестування і оцінку внутрішнього капіталу під ринковий ризик.
 
Досвідом поділився начальник управління аналізу і контролю ринкових та операційних ризиків великого українського банку. Ризик-менеджер з 9-річним досвідом роботи, включаючи 6 років на керівних посадах і 1 рік за кордоном (SEB AB, Швеція).
 
Учасники семінару - керівники і фахівці підрозділів ризик-менеджменту, управління активами і пасивами, фінансового менеджменту, внутрішнього аудиту банків Вернум, Кредобанк, Ощадбанк, Південний, Полтава-Банк, ПУМБ, Універсал Банк, Форвард Банк.

28.04.2017

26 квітня 2017р. Снігурська Людмила Петрівна - к.е.н., заступник директора Департаменту - начальник Управління контролю, податків і складання звітності Департаменту бухгалтерського обліку НБУ розкрила на семінарі для банкірів особливості бухгалтерського обліку проблемної кредитної заборгованості.

Докладніше...>>>

Семінар відвідали фахівці підрозділів МСФЗ і контролю бухгалтерських операцій, операційного, внутрішнього аудиту, адміністрування кредитних операцій, бухгалтерського обліку активно-пасивних операцій, бек-офісу юридичних осіб, ризик-менеджменту і методології банків - АСВІО Банк, КІБ, Крісталбанк, Південний, Піреус Банк МКБ, СЕБ Корпоративний Банк, Банк Інвестицій та заощаджень, Глобус, Діві Банк, Крісталбанк, Ощадбанк, УБРР, Кредит-Оптима, Український Капітал.

Слухачі дізналися про діючі підходи до обліку кредитних операцій банків, особливості первісного визнання знецінених кредитів (з глибоким дисконтом). Розглянули, як в бухгалтерському обліку визнається зменшення корисності і формуються резерви за кредитними операціями, як відображається припинення визнання кредитів, враховуючи вимоги МСБО 39 і нормативно-правових актів НБУ. На практичних прикладах навчилися враховувати зміни умов, позичальника і конвертації за наданими кредитами.

22.06.2017

20 квітня 2017р. обговорити практичні аспекти організації роботи з пов`язаними особами в банках зібралися 31 представник банків України - Авангард, Аркада, Богуслав, Банк Січ, Схід, Глобус, Діамантбанк, Дойче Банк, ДБУ, Експрес-Банк, Кліринговий Дім, Кредит Європа, Кредобанк, Мегабанк, Місто банк, Оксі банк, ОТП банк, Піреус банк МКБ, Портал, Правекс банк, Промінвестбанк, ПУМБ, ПФБ, ТОВ "БІ Україна", Уксоцбанк, Фамільний.

Докладніше...>>>

Зустріч провів керівний склад Управління моніторингу пов`язаних з банками осіб Національного банку України.
 
Учасники ознайомилися з методологією, результатами моніторингу пов`язаних з банками осіб Національним банком України та проектом змін до форм статистичної звітності НБУ № 661 «Звіт про пов`язаних з банком осіб».
 
30 червня 2017р. запрошуємо на практичний семінар «Аудит дотримання вимог законодавства щодо визначення пов`язаних осіб».
 
Програма семінару та реєстрація: https://goo.gl/MI4u0R 

24.04.2017

19 - 21 квітня 2017р. відбувся модульний кваліфікаційний курс «Документарні операції (акредитиви, гарантії, інкасо) та фінансування міжнародної торгівлі».

Докладніше...>>>

У кусі взяли участь 14 фахівців - відповідальних за здійснення операцій по фінансуванню міжнародної торгівлі, відділів документарних і гарантійних операцій, по валютному контролю, кредитним підрозділам і кореспондентським відносинам з банків і компаній - Moldova Агроіндбанк, Альфа-Банк, Альфа-Банк, Кліринговий Дім, кредит Європа Банк, Кредобанк, Кредобанк, ПАТ "Керамет", Піреус Банк МКБ, ТОВ "Агропросперіс", ТОВ "Алмейда Груп", Універсал Банк.
 
За три дні учасники ознайомилися з видами і схемами фінансування міжнародної торгівлі із застосуванням документарних акредитивів, банківських гарантій та векселів; вивчили практичні приклади роботи за основними схемами фінансування; розглянули ризики, властиві міжнародній торгівлі і інструменти їх мінімізації та усунення.
Документарні інструменти також розглядалися як базова платформа для кредитування різноманітних торгових операцій.
 
Курс провели:
- начальник Управління документарних операцій Департаменту корпоративного банкінгу та транзакційного бізнесу українського банку, Член Комісії з банківської техніки і практики Українського національного Комітету Міжнародної торгової палати України;
- начальник управління документарних операцій українського банку;
- керівник Департаменту документарних і вексельних операцій українського банку;
- експерт в сфері торгового фінансування та документарних операцій, який працює в банківській системі України з 1993р. В сфері торгового фінансування та документарних операцій - 13 років. Банки - Укрсиббанк, Альфабанк, Кредит Європа Банк, Піреус Банк МКБ. Позиції - Начальник Управління торгового фінансування та документарних операцій Департаменту по роботі з корпоративними клієнтами.
 
6 липня 2017р. відбудеться семінар «Банківські гарантії в Україні - практичний досвід і перспективи використання при здійсненні державних закупівель», який проведе керівник напрямку розвитку бізнесу Управління торгового фінансування великого українського банку.
 
Реєструйтеся за телефонами: (+38044) 501-7918, 253-0702 та e-mail: center@nctbpu.org.ua

10.04.2017

7 квітня 2017р. в Центрі пройшов семінар "Політика схвалення і розкриття значних правочинів та правочинів із заінтересованістю".

Докладніше...>>>

Семінар провела Оксана Параскева - глава Експертної Ради з питань корпоративного права та управління Українського об`єднання ринків капіталу (UCMA), партнер Investor Relations Agency. Має професійний досвід роботи на фондовому ринку України з 1994 р., в банківській системі України - з 1997р., в сфері корпоративного управління - з 1998р. Сертифікований ДКЦПФР України фахівець з 1997р.
 
Детально обговорили:
- співвідношення понять правова "угода" та "договір";
- особливий правовий статус і політику узгодження значних правочинів та правочинів із заінтересованістю;
- зміна порядку узгодження в результаті прийняття нової редакції Закону України "Про акціонерні товариства", який вступив в силу з 01.05.2016р.;
- відмінності політики узгодження для різних типів організаційно-правових форм - ПАТ, ПрАТ, ТОВ;
- специфіку процедур узгодження для банківських установ і в межах банківських груп;
- карту ризиків і наслідки недотримання законодавчих і / або нормативних вимог, огляд судової практики;
- порядок розкриття інформації про значні правові угоди та правові угоди із зацікавленістю.
 
Відвідали семінар представники банків - Акордбанк, Альфа-Банк, Аркада, Земельний Капітал, Індустріалбанк, Крісталбанк, Піреус Банк МКБ, Сбербанк, Сітібанк, Універсал Банк та КНУ ім. Тараса Шевченка.

04.04.2017

29 березня 2017р. в Центрі зібралися 17 представників банків: Аркада, ВіЕс Банк, Конкорд, Креді Агріколь Банк, Місто Банк, Мотор-Банк, Промінвестбанк, ПФБ, РБА, ТАСкомбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк і Універсал Банк обговорити підходи і тенденції валютного контролю з урахуванням вимог щодо фінансового моніторингу.

Докладніше...>>>

Семінар провів начальник управління валютного контролю українського банку.
 
Розбирали практичні аспекти реалізації норм Постанови НБУ від 15.08.2016 № 369 з аналізу та перевірки інформації про фінансові операції клієнтів банку і відомостей про їх учасників, які є підставою для здійснення операцій у зовнішньоекономічній діяльності. І виконання банками вимог Постанови Правління НБУ від 07.04.2016 року № 247 про порядок формування реєстрів.

30.03.2017

28 березня 2017р. Ольга Значкова - к.е.н., заступник головного бухгалтера ПАТ «Укрсоцбанк», поділилася з фахівцями банків досвідом впровадження вимог МСФЗ 9 з класифікації та оцінки фінансових інструментів.

Докладніше...>>>

Слухачі ознайомилися з вимогами стандарту працівників підрозділів банку, що беруть участь в проекті з впровадження МСФЗ 9 - бухгалтерського обліку, ризиків, бізнес-підрозділів та ІТ, і отримали рекомендації по організації проекту по впровадженню вимог стандарту.
 
У семінарі взяли участь 27 фахівців підрозділів аналізу та управління ризиками та фінансового аналізу, супроводу кредитів, аналізу та звітності за кредитними операціями, бек-офісу, бухгалтерії, фондових операцій, обліку і контролю банківських операцій, оцінки контрагентів, методології, розробки та аналізу міжнародної звітності , корпоративного бізнесу банків: Альянс, Аркада, Банк ¾, БТА Банк, Схід, Діві Банк, Дойче Банк, Львів, Південний, Промінвестбанк і Радабанк.
 
 
Дати, місце, тривалість і вартість послуг визначаються в процесі переговорів зузгодження формату та обсягу замовлення.
 
Менеджери Центру дадуть відповідь на всі ваші запитання за телефонами:
+38 (044) 501 79 18, 253 07 02, 502 61 91, center@nctbpu.org.ua

25.03.2017

23 березня 2017р. заступник начальника відділу автоматизації аналітичної звітності Департаменту інформатизації Національного банку України провела в Центрі робочу зустріч з питань формування файлів статистичної звітності.

Докладніше...>>>

Участь у зустрічі взяли 15 фахівців підрозділів проведення фінансового моніторингу, контролю ризиків, бухгалтерського обліку та звітності, фінансової, статистичної та регуляторної звітності банків: Аркада, Богуслав, Восток, ВТБ, ІНГ Банк Україна, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Мотор-Банк, ПФБ , РБА, Сбербанк, ТАСкомбанк, Укрсоцбанк, Універсал Банк.
 
Обговорили форми 613 і 614 звітування про концентрації ризиків за активними операціями банку з контрагентами та інсайдерами, та про найбільших (прямих та непрямих) учасників контрагентів банку.

16.03.2017

14 та 15 березня 2017р. відбулася серія з чотирьох круглих столів з питань практики управління операційними ризиками (ОР).

Докладніше...>>>

Учасники ознайомилися з інструментами реорганізації системи управління операційними ризиками банку (ОР), методиками аналізу і оцінки ОР, аспектами перевірки системи операційного ризик-менеджменту банку з боку НБУ. Отримали пакет матриць оцінки ОР і контролів, базовий каталог ЗР банку, алгоритм систематизації інцидентів, (само) оцінки ОР банку, проведення стрес-тестування та практичні рекомендації щодо підвищення ефективності системи управління ОР в банку і впровадження Базельських вимог.
 
Круглі столи провели провідні фахівці підрозділів аналізу і контролю ринкових та операційних ризиків українських і іноземного банків; заступник начальника управління фінансового моніторингу та комплаєнс УДППЗ «Укрпошта».
 
Банки - учасники: Апекс-Банк, Банк інвестицій і заощаджень, Бєлгазпромбанк (Білорусь), Восток, Діамантбанк, Ідея Банк, Південний, Піреус Банк МКБ, Промінвестбанк.

27.02.2017

20 - 24 лютого 2017р. відбувся модульний кваліфікаційний курс «Фінансовий моніторинг в банку».

Докладніше...>>>

Інструкторами курсу виступили фахівці Державної служби фінансового моніторингу України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, фахівці провідних банків України.
 
Слухачі детально вивчили 12 тем:
- взаємодія уповноваженого органу з банківськими установами;
- основні тенденції щодо надання і обробки інформації банківського сектора в Держфінмоніторинг;
- особливості здійснення банками фінансового моніторингу при виконанні ними функцій професійних учасників ринку цінних паперів;
- як побудувати систему фінансового моніторингу банку в умовах сучасності;
- як оцінювати і управляти ФМ-ризиками банків / ФМ-ризиками клієнтів;
- хто такі публічні особи і як працювати з клієнтами категорії РЕР;
- ідентифікація, верифікація та вивчення діяльності клієнтів банку, виявлення фінансових операцій, що підлягають ФМ;
- місце ФМ-системи в ризик менеджменті банку;
- валютний контроль з урахуванням вимог щодо фінансового моніторингу;
- хто такий відповідальний працівник, його статус і основні напрямки діяльності;
- як оцінити і привласнити ступінь ризику клієнта;
- можливості автоматизації процесів фінансового моніторингу в Scrooge, SR, Б2;
- як застосовувати інформаційні системи для здійснення фінансового моніторингу та протидії шахрайству.
 
Курс відвідали 21 представник українських банків: Діамантбанк, Земельний Капітал, Індустріалбанк, Місто Банк, ОТП Банк, Південний, ПУМБ, ПФБ, РБА, СЕБ Корпоративний Банк.
 
Наступний курс буде оновлено.
Всі побажання та пропозиції з важливими Вас темами надсилайте, будь ласка, на електронну адресу center@nctbpu.org.ua, або повідомляйте менеджерам за телефонами (+38044) 501-7918, 253-0457.

24.02.2017

23 лютого 2017р. в Центрі зібралися 28 представників банків України обговорити нові вимоги до розрахунку кредитного ризику в рамках Постанови НБУ № 351 від 30.06.2016р.

Докладніше...>>>

Круглий стіл провів Сергій Буковинський - учасник робочої групи «Кредити та ризики» в НАБУ, автор провадження окремих змін до Постанови НБУ № 351, ризик-менеджер комерційного банку з 11-річним досвідом роботи в сфері побудови систем моделювання адекватності капіталу (ICAAP) і стрес -тестування кредитного портфеля, оцінки кредитних ризиків і резервування.
 
Розглянули суть впровадження нового підходу до оцінки банками величини кредитного ризику, Z Модель і вплив Групи, PD: підхід до розрахунку і визначення точного показника і розрахунок кредитного ризику на практичних прикладах.
 
____
Банки учасники: ВіЕс Банк, Схід, ІНГ Банк Україна, КомІнвестБанк, КредитВест, Кредобанк, Львів, Місто Банк, Оксі Банк, Ощадбанк, Полікомбанк, ПФБ, Сбербанк, ТАСкомбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Центр

20.02.2017

15 – 17 лютого 2017р. в Центрі пройшов оновлений кваліфікаційний курс підготовки спеціалістів по валютному контролю за експортними, імпортними операціями.

Докладніше...>>>

За три дні слухачі дізналися:
- про останні законодавчі зміни здійснення валютного контролю за експортними та імпортними операціями та ліцензування валютних операцій;
- здійснення валютного контролю з урахуванням нових вимог по фінансовому моніторингу;
- валютне регулювання операцій з кредитування в іноземній валюті та інвестування в Україну;
- подання статистичної звітності про валютні операції;
- митне оформлення згідно з вимогами нового Митного кодексу;
- організацію процесу централізованого валютного контролю на прикладі системного банку.
 
Курс провели фахівці Національного банку України - Департаменту відкритих ринків, Департаменту методології, Юридичного департаменту та Департаменту статистики та звітності; експерт Комісії з митних питань та фахівці провідних українських банків.
 
Відвідали курс представники Акордбанк, АСВІО Банк, Індустріалбанк, Кредобанк, Конкорд, ОТП Банк, Південний, Правекс-Банк, ПФБ, СЕБ Корпоративний Банк.

16.02.2017

15 лютого на численні прохання пройшов семінар «Аудит СУІБ та інформаційного ризику в банках України відповідно до нормативно-правових актів НБУ».

Докладніше...>>>

Під час семінару розглянуті:
- Міжнародні стандарти інформаційної безпеки ISO 27000, міжнародних платіжних систем PCI DSS, ефективності ІТ COBIT 4.1, та їх застосування при аудиті ІБ;
- аналіз ризиків інформаційної безпеки;
- звіт по аудиторській перевірці ІБ;
- послідконтроль;
- питання самооцінки реального стану впровадження СУІБ шляхом перевірки стану функціонування технологічних процесів інформаційної безпеки.
 
Методика самооцінки базується на вимогах стандартів Національного банку України, Методичних рекомендаціях і вимогах інформаційної безпеки, визначених нормативно-правовими актами Національного банку України.
 
Семінар провів Руслан Соловйов - провідний спеціаліст Департаменту інспекційних перевірок банків НБУ.
Руслан має сертифікати BSI фахівця з впровадження та внутрішнього аудиту системи управління інформаційною безпекою (СУІБ), 25-річний досвід у сфері розробки, впровадження, експлуатації та забезпечення безпеки інформаційних систем та 9-річний досвід у сфері інформаційної банківської безпеки.
 
Семінар відвідали 25 аудиторів ІБ і фахівців, відповідальних за інформаційну безпеку банків: Альянс, БТА Банк, Вернум Банк, ВіЕс Банк, Глобус, Кредобанк, Кристалбанк, Львів, Марфін Банк, Мегабанк, Міжнародний Інвестиційний Банк, Оксі Банк, ОТП Банк, Перший Інвестиційний Банк, Південний, Правекс-Банк, ПриватБанк, ПроКредит Банк, ПФБ, Регіон-Банк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, Універсал Банк.

26.01.2017

24 - 25 січня пройшов завершальний третій модуль «Оцінка грошових потоків і робочого капіталу» в рамках авторської програми Михайла Сорокіна «Професійний аналіз підприємства-позичальника».

Докладніше...>>>

У модулі взяли участь 7 представників з банків: Молдова-Агроіндбанк (Молдавія), БМ Банк, Восток, Ощадбанк і Укрексімбанк (Україна).
 
На основі практичних прикладів і відео - кейсів слухачі вивчили:
- питання управління операційним результатом підприємства-позичальника і заходи банку щодо запобігання ризику нецільового використання кредиту;
- стратегії фінансування оборотного капіталу;
- структуру витрат підприємства-позичальника і основи CVP-аналізу;
- варіанти забезпечення кредиту підприємства-позичальника;
- техніку розвитку кредитного аналізу підприємства-позичальника;
- технології прискорення інкасації заборгованості;
- ключові кеш-фло в компанії і на рівні холдингу;
- проаналізували грошовий цикл бізнесу, шляхи його скорочення;
- навчилися оцінювати кредитні ризики власників облігацій і позикодавців;
- визначати фінансовий клас позичальників і аналізувати їх кредитоспроможність;
- вивчили ключові статті та показники при залишенні і аналізі звіту про рух грошових коштів;
- і основні заходи щодо підвищення ліквідності балансу.
 
Учасники оцінили користь дискусій при обговоренні цікавих кейсів, практичних завдань і роботу інструктора Михайла Сорокіна - автора програми - на «відмінно».
 
Старт наступної трьохмодульної програми «Професійний аналіз підприємства-позичальника» запланований на осінь 2017р.
Детальний план, інформація про інструктора представлені на сайті Центру https://goo.gl/ysw6ka і в Facebook https://goo.gl/1uoDMh
 
Реєстрація: (+38044) 501-7918, 253-0702, center@nctbpu.org.ua

19.12.2016

15 грудня в Центрі зібралися представники банків: Альфа-Банк, Кредобанк, Марфін Банк, ОТП Банк, Південний, РБА та Укрсоцбанк розібратися в останніх тенденціях і методах протидії банкоматному шахрайству.

Докладніше...>>>

Учасники обговорили питання фізичної та кібер безпеки банкомату, безпеки ПІН-коду і його шифрування.
 
Вивчили на прикладах і відео кейсах види втручання шахраїв в роботу банкоматів: скімінг, івсдроппінг, шиммінг, Transaction Reversal Fraud (TRF), Cash Trapping, Card Trapping, ATM malware; підроблені банкомати.
 
У перерві слухачі розглянули накладки на кардрідери, ПІН клавіатуру і імітують антіскімінгові накладки, вилучені з банкоматів.
 
Робочу зустріч провів керівник підрозділу моніторингу шахрайських операцій з платіжними картами Управління економічної безпеки українського банку, доповідач міжнародних і українських конференцій з 23-річним досвідом банківської діяльності та 18-річним досвідом роботи в сфері безпеки карткових операцій.

16.12.2016

13 - 14 січня 2016 р. відбувся другий модуль «Діагностика і моніторинг проблем підприємства» в рамках авторської програми Михайла Сорокіна «Професійний аналіз підприємства-позичальника».

Докладніше...>>>

Учасники розібрали приклади аналізу підприємств - позичальників по галузях, сім уроків шести банкрутств, навчилися проводити експрес-діагностику, факторний аналіз збалансованого зростання і планувати за допомогою систем фінансових коефіцієнтів.
 
Навчання проходило активно: слухачі виконували практичні завдання самостійно і в групах, дивилися відео - кейси, розбирали приклади, обмінювалися досвідом та дискутували.
 
Детально вивчили питання:
- принципи ефективного кредитного аналізу та побудови систем оцінки кредитоспроможності;
- фази циклу ділової активності, ротації секторів в економіці, пріоритети галузевих інвестицій;
- профіль бізнесу і профіль галузі;
- особливості складання та аналізу консолідованої звітності;
- типи і причини фінансових труднощів підприємства;
- типологію власників і топ-менеджерів (модель ZOO-S & D);
- методики прогнозування Аргенті, як інструмент діагностики проблем;
- формування структури капіталу позичальника: аналіз байдужості EBIT-ROE;
- цілі, ресурси і види моніторингу клієнта-позичальника і проблемних кредитів;
- основні стратегії оздоровлення компанії;
- методи прогнозування банкрутств позичальника в Україні та країнах СНД.
 
У модулі взяли участь 8 представників з банків: Молдова-Агроіндбанк (Молдавія), Схід, Діамантбанк, Кредитвест Банк, Ощадбанк і Укрексімбанк (Україна).
 
 
 
Реєстрація: (+38044) 501-7918, 253-0702, center@nctbpu.org.ua
 

05.12.2016

22 - 25 листопада відбувся Кваліфікаційний курс з фінансового моніторингу в банку, створенного на основі актуальних питань та останніх змін в законодавстві.

Докладніше...>>>

Курс провели нові спікери Центру - провідні фахівці Державної служби фінансового моніторингу України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і великих банків України: Приватбанк, ПУМБ, Альфа-Банк, Кредобанк, Марфін Банк та ін.
 
Під час курсу представники банків: Банк Січ, Дойче Банк ДБУ, ІНГ Банк Україна, Кредит Дніпро, ОТП Банк, Південний, СЕБ Корпоративний Банк, Сітібанк, УкрСиббанк розглянули питання:
- побудови системи фінансового моніторингу банку в умовах сучасності;
- оцінки і управління фінансовим моніторингом ризиків;
- ідентифікації, верифікації діяльності клієнтів банку;
- міжнародні стандарти співпраці з публічним діячами;
- взаємодії уповноваженого органу з банківськими установами;
- здійснення банками фінансового моніторингу при виконанні функцій професійних учасників ринку цінних паперів;
- статусу та основних напрямів діяльності відповідального працівника;
- оцінки і присвоювання ступінь ризику клієнта;
- валютного контролю з урахуванням вимог щодо фінансового моніторингу та постанови НБУ № 369 від 15.08.2016г.
 
У лютому 2017р. планується проведення поглибленого семінару за участю представників Державної служби фінансового моніторингу України.
 
План скоро буде доступний в «Календарі семінарів».

 

16.11.2016

Керівний склад Управління моніторингу пов’язаних з банками осіб Національного банку України 11 листопада 2016 р. на круглому столі роз’яснив представникам українських банків як НБУ моніторить пов’язані з банками особи і практичні аспекти впровадження статистичної форми НБУ № 661 «Звіт про пов’язаних з банком осіб».

Докладніше...>>>

Відповіді на питання отримали понад 40 учасників з банків: Акордбанк, Альпарі, Аркада, АСВІО Банк, Банк ¾, Банк Інвестицій та Заощаджень, Богуслав, Експрес-Банк, Індустріалбанк, Кліринговий Дім, Мегабанк, Місто Банк, Неос Банк, Оксі Банк, Ощадбанк , Південний, Портал, Правекс-Банк, ПроКредит Банк, Промінвестбанк, ПУМБ, ТАСкомбанк, Траст, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Універсал Банк, Форвард Банк.

ФОТО

14.11.2016

10 - 11 листопада 2106р. пройшов перший Модуль «Системний аналіз фінансової звітності позичальника» в рамках авторської програми Михайла Сорокіна «Професійний аналіз підприємства-позичальника».
У практикум з фінансової діагностіки бізнесу в контексті управління кредитними операціями банку занурилися фахівці банків Молдова-Агроіндбанк (Молдавія), Хамкор Банк (Узбекистан) і банків України ВіЕс Банк, Схід, Кредитвест Банк, Ощадбанк, ПУМБ, ТАСкомбанк, Укрсоцбанк, Укрексімбанк.

Докладніше...>>>

Вивчили та обговорили:
- заповіді кредитного офіцера по оцінці фінансового стану корпоративного клієнта банку і чотири фундаментальні помилки кредитора;
- вартісної цикл підприємства, цілі і класифікація фінансових рішень, їх відображення в корпоративній звітності;
- послідовність проведення фінансової діагностики;
- аналіз на базі корпоративної звітності, динаміку і взаємозвязок основних фінансових документів: баланс, звіт про фінансові результати, звіт про грошові потоки;
- методи кількісного аналізу фінансової звітності;
- відмінність результатів аналізу в залежності від системи (стандартів) обліку: МСФЗ проти П (С) БО;
- практичні прийоми проведення вертикального і індексного аналізу;
- фіналізацію підсумків комплексного аналізу фінансової звітності і відмінності в техніці фінансового аналізу в залежності від потреб: точка зору кредитора (короткострокового та довгострокового) та інших користувачів.
 
Інтенсивне навчання проходило на основі практичних прикладів, відео та виконання завдань слухачами в групах.
 
Запрошуємо :
13 - 14 грудня на Модуль 2 «Діагностика і моніторинг проблем підприємства», детальна програма на сайті: https://goo.gl/m4Eidy.
24 - 25 грудень 2017р. відбудеться Модуль 3 «Оцінка грошових потоків і робочого капіталу», детальна програма на сайті: https://goo.gl/xAVSs6
 
Реєстрація: (+38044) 501-7918, 253-0702, center@nctbpu.org.ua
 

02.11.2016

27 жовтня відбувся семінар «Проблемні питання звернення стягнення на предмет застави».

Докладніше...>>>

На семінарі представники ВТБ, Ідея Банк, Кредобанк, Мегабанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, Юнекс Банк дізналися:
- про способи звернення стягнення на предмет застави;
- реалізацію застави в межах виконавчого провадження;
- стягнення боргу в іноземних юрисдикціях;
- звернення стягнення на предмет застави за рішенням суду;
- особливості розгляду спорів про звернення стягнення на предмет застави в третейських судах.
 
Ключовий інструкторський склад представляли:
- суддя Верховного Суду України (ВСУ), Судова палата у цивільних справах ВСУ, Заслужений юрист України, к.ю.н. .;
- заступник голови Правління комерційного банку, адвокат;
- голова практики міжнародного арбітражу в країнах СНД Integrites, член правління Української Арбітражної Асоціації;
- провідний експерт з питань виконавчого провадження, з 13-річним досвідом безперервної роботи в органах - в державну виконавчу службу;
- заступник голови Третейської палати України, Голова третейського суду при Асоціації українських банків (АУБ), Член правління БО «Центр комерційного права», адвокат.

28.10.2016

Центр запровадив нову форму навчальних заходів – бізнес – сніданки, під час яких представники банків України обговорюють вузькі практичні питання за чашкою ароматної кави.

Докладніше...>>>

27 жовтня 2016р. в Центрі пройшов перший бізнес-сніданок із Наталією Шматко – к.е.н., головним економістом Департаменту бухгалтерського обліку НБУ, присвячений розгляду питань переходу банків України на подання звітності за МСФЗ в XBRL.
 
Учасники розібрали концепцію, архітектуру, аспекти впровадження електронної ділової звітності XBRL, та практичний приклад розробки таксономії за МСФЗ в XBRL.

21.09.2016

21 вересня 2016р. в Центрі пройшов семінар, присвячений вимогам МСФЗ і НБУ до бухгалтерського обліку кредитних операцій банку, знецінених кредитів і огляду МСФЗ № 9 - нових вимог до класифікації та обліку фінансових інструментів.

Докладніше...>>>

Інструктор семінару - Людмила Снігурська - практик, начальник відділу методології банківських операцій Департаменту бухгалтерського обліку НБУ, к.е.н. DipIFR (ACCA) - окремо розкрила практичні питання застосування методу ефективної ставки відсотка за знеціненими фінансовими активами.
 
У семінарі брали участь 17 фахівців українських банків: Асвіо, БТА, Вернум, Кредитвест, Креді Агріколь, Мегабанк, ОТП, Південний, Промінвестбанк, РБА, Сбербанк, Сітібанк, УкрСиббанк, Юнекс, Універсал.
 
15 - 16 грудня 2016р. відбудеться семінар, присвячений практичним питанням впровадження нових стандартів МСФЗ № 9, 15 і 16, який проведуть Людмила Снігурська (НБУ) і представники аудиторських компаній BDO, Deloitte.
 
Резервуйте участь за телефонами: (+38044) 501-7918, 253-0702 та e-mail: center@nctbpu.org.ua

05.08.2016

4 серпня 2016 р. відбувся семінар з архівної справи в банківській системі України.

Докладніше...>>>

Представники архівних підрозділів і діловодства банків Авангард, Схід, Мегабанк, Південний, ПУМБ, РБА, Сбербанк, СІТІБАНК, Український банк реконструкції та розвитку, обговорили:
- як організувати роботу архівного підрозділу в банку, враховуючи законодавчу базу ведення архівної справи в Україні;
- що таке Національний архівний фонд України і як передавати в нього документи на постійне зберігання;
- як організувати експертизу цінності документів;
- як грамотно формувати і оформляти документи в справи, вести обліковий і довідковий апарат архівного підрозділу банку;
- і як взаємодіють банки і державні і недержавні архівні організації в Україні.
 
Досвідом поділилися начальник відділу архівної справи Національного банку України і консультант НЦПБПУ, к.і.н., який 15 років займав посаду начальника Архівного управління Національного банку України.

21.07.2016

15 липня 2016р. відбувся семінар «Вимоги європейського законодавства та технічні аспекти стрес-тестування».

Докладніше...>>>

Семінар провели начальник Управління аналізу бізнес-моделей банків Департаменту банківського нагляду Національного банку України  та заступник начальника управління виявлення та моніторингу ознак раннього попередження Департаменту корпоративних ризиків банку з іноземним капіталом.
 
Спеціалісти банків Діамант, Південий, ПУМБ, Укрсоцбанк та Форвардбанк отримали вичерпну інформацію щодо стрес-тестування, організоване Європейською Банківською Асоціацією, вимог Угоди про асоціацію Україна-ЄС; порівняли методики НБУ і ЄС; ознайомились із планом заходів КМУ та ініціативою створення робочої групи для впровадження Європейської директиви CRR.
 
Окремо спікери представили вимоги Європейської директиви CRR щодо проведення стрес-тестування, вимоги до капіталу, види стрес-тестування та сценаріїв, процес організації стрес-тестування в банку, періодичність проведення та звітність для вищого керівництва.
 
Також учасники практикували створення бази даних та навчились тестувати кредитний портфель та індивідуального клієнта.

23.06.2016

Представник відділу методології та координації діяльності Департаменту інспекційних перевірок банків НБУ детально розкрив основні вимоги організації функції внутрішнього аудиту та її ефективності підчас семінару 10 червня 2016р.

Докладніше...>>>

Зокрема, увагу було приділено практичним аспектам впровадження вимог Постанови Правління НБУ № 311.
 
Серед учасників, які активно брали участь в обговоренні положень Постанови, було більше 30 спеціалістів з внутрішнього аудиту, аудиту активно - пасивних операцій, аудиту банківських операцій, юридичного підрозділу та комплаєнс контролю банків:  Альянс, Аркада, Восток, ВТБ, Глобус, Дойче Банк, ІНГ Банк, Індустріалбанк, Комінвестбанк, КСГ, Мегабанк, МІБ, Мотор-Банк, Народний капітал, Оксі Банк, Піденний, Правекс, Приватбанк, Прокредит, Промфінбанк, Рада Банк, Сбербанк, Укргазбанк, Укрсиббанк, Універсал, Фамільний, Фінексбанк, Форвард, Центр.

20.06.2016

8 - 10 червня 2016р. в Центрі пройшов триденний Форум, присвячений обговоренню питань застосування МСФЗ в банках України.
 

Докладніше...>>>

На відкритті Форуму учасників привітав Директор Національного центру підготовки банківських працівників України - Геєць Олександр.
 
Змістовну частину Форуму відкрив Директор Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України - Богдан Лукасевич і продовжила тему Співголова Ради з МСФЗ при Міністерстві фінансів України - Віра Ричаківська.
 
Модератором Форуму виступила Наталія Вовчук - повноважний представник CIMA на Україні, яка більше 10 років обіймала посаду Голови представництва АССА в Україні.
 
Серед експертів - доповідачів з актуальними темами брали участь в Форумі представники Національного банку України, Міністерства фінансів України, центрального апарату Державної фіскальної служби, банків України, найбільших аудиторських компаній і незалежні консультанти з питань банківської справи та корпоративних фінансів.
 
У перший день були представлені останні досягнення і тенденції в реформуванні фінансового сектора України в цілому і, зокрема, у впровадженні МСФЗ в банках України, зроблено огляд архітектури XBRL (розширювана мова бізнес-звітності); були розглянуті проблемні питання обліку окремих операцій банків з фінансовими інструментами, особливості застосування: методу ефективної ставки відсотка за знеціненими фінансовими активами, знецінених кредитів і визнання доходів по ним, змін умов кредитів і обліку операцій РЕПО; порядок складання, оприлюднення та виправлення помилок у фінансовій звітності банків, а також аспекти бухгалтерського обліку операцій банків з цінними паперами. Також учасників ознайомили з майбутнім фінансової звітності: МСФЗ та Інтегрована звітність.
 
Програма другого дня була присвячена питанням впровадження формату електронної ділової звітності з використанням XBRL; аспектам застосування МСФЗ в оподаткуванні банківських установ, використання МСФЗ в цілях оподаткування.
Розглядалися практичні аспекти визначення суми знецінення кредитів по МСФО і теоретична і технічна проблематика визначення знецінення кредитів в умовах інформаційної недостатності.
Окремим блоком були обговорені особливості резервування під кредитні і позабалансові ризики, практичні приклади розрахунку резерву, враховуючи підходи Базельського комітету до формування резервів.
 
У третій день були обговорені наступні питання - застосування норм МСБО 39 і МСФЗ 9 - класифікація і оцінка фінансових активів - основні відмінності від МСФЗ 39, складності та ІТ рішення впровадження МСФЗ 9 для банків, також розглянуто аналіз і розподіл операцій для включення в кредитний портфель МСФЗ , включаючи аналіз причин сум формуванню і розформуванню резервів.
 
Крім того, було надано коротке оновлення по МСФО, які вступають в силу найближчим часом.
 
У трьох дня роботи Форуму взяли участь понад 70 фахівців підрозділів бухгалтерського обліку, планування, контролінгу і фінансового аналізу, кредитного адміністрування, страхових резервів і звітності, управління аналізу та оцінки ризиків, кредитного контролю, відділу МСФЗ, управління бюджету і фінансів, оцінки активів, обліку операцій, податкового обліку і звітності, аудитори з понад 30 банків: Аркада, АСВІО Банк, АФ "Актив-Аудит", Банк ¾, БТА Банк, Інвест Банк Конкорд, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Мегабанк, ОТП Банк, Ощадбанк, Платинум Банк , Промінвестбанк, РБА, СЕБ Корпоративний Банк, ТАСкомбанк, Укргазбанк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, Універсал Банк, Фінексбанк, Форвард Банк, Центр, Юнекс Банк та інші, включно з представниками Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва.
 
Всі учасники відзначили доцільність проведення та об’ємне змістовне наповнення Форуму, широку добірку висококваліфікованих спікерів і чітко структуровані доповіді.

16.06.2016

9 червня 2016р. на численні прохання працівників банків України, в Центрі  пройшов ще один  семінар з питань аудиту інформаційного ризику в банках України у відповідності до нормативно-правових актів  НБУ.
 

Докладніше...>>>

Семінар провів представник  Департаменту інспекційних перевірок Національного банку України, який  28-річний досвід у сфері розробки, впровадження, експлуатації та забезпечення безпеки інформаційних систем та 12-річний досвід у сфері інформаційної банківської безпеки.    
                                                                             
Під час семінару була представлена ??нова Методика самооцінки Системи управління інформаційною безпекою в банках України, яка призначена для самооцінки реального стану впровадження СУІБ, шляхом перевірки стану функціонування технологічних процесів інформаційної безпеки, і базується на вимогах стандартів Національного банку України, Методичних рекомендаціях і вимогах інформаційної безпеки, визначених нормативно-правовими актами Національного банку України.
 
Методика розроблена відповідно до статті 67 Закону України "Про банки і банківську діяльність", постанови Правління НБУ від 28.10.2010 № 474 "Про введення в дію стандартів з управління інформаційною безпекою в банківській системі України", від 20.12.2014 №867 «Про затвердження Положення про організацію внутрішнього контролю в банках України »і« Методичних рекомендацій щодо впровадження системи управління інформаційною безпекою та методикою оцінки ризиків відповідно до стандартів Національного банку України з питань інформаційної безпеки »від 01.03.2011.
 
Близько 15 спеціалістів взяли участь у семінарі з підрозділів управління внутрішнього аудиту, безпеки інформаційних технологій, аудиту ІБ, ІТ та структурних підрозділів  банків: МІБ, Правекс-Банк, Восток, ОТП Банк, Мотор-Банк, Укрсоцбанк, Промінвестбанк, Народний капітал, Фамільний, Центр, Оксі Банк, Фінексбанк. 

10.06.2016

4 червня 2016 р. пройшло завершальне * заняття в рамках Підготовки до кваліфікаційного іспиту на отримання Диплому з Міжнародної Фінансової Звітності в російськомовному форматі - АССА (ДипІФР).

Докладніше...>>>

 
У навчанні взяли участь фахівці підрозділів аналізу та управління ризиками, розвитку бізнесу, управління зведеної звітності, фінансово-аналітичного управління, методології та фінансового обліку, бухгалтерського і аналітичного підрозділів українських банків.
 
В даний час ДипИФР (Рус) - це найбільш популярна міжнародна кваліфікація за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ), представлена ??на ринку Росії і країн СНД.
 
Практична цінність Програми АССА (ДипІФР РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ) полягає в отриманні основоположних знань принципів і правил складання фінансової звітності, а також розкриття інформації за МСФЗ, і включає в себе підходи до обліку, як з боку окремого підприємства, так і з позиції консолідованої звітності групи компаній.
 
Крім того, по завершенні програми всі учасники отримали Свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації.
 
Інструктором програми виступила СУХЕНКО Олена - АССА DipIFR (Rus.), САР / CIPA, GARP, CLPP, яка з 2005 року займається проведенням тренінгів в області обліку по МСФО, а також з питань переходу на МСФЗ та трансформації фінансової звітності, в тому числі тренінги по підготовці до складання кваліфікаційних іспитів на отримання міжнародних сертифікатів по МСФО. Олена має практичний досвід роботи більше 12 років на посадах головний бухгалтер, аналітик, фінансовий директор, внутрішній аудитор в вітчизняний і зарубіжних компаніях. В тому числі, працювала в Міжнародній фінансовій корпорації - група Світового банку, де займалася питаннями оцінки кредитних ризиків, брала участь у фінансовому "Дью ділідженс", проектах з підготовки (трансформації) фінансової звітності за МСФЗ. Займається консалтингом в області обліку по МСФО, кредитного аналізу, управлінського обліку, фінансового менеджменту.
Серед слухачів, що навчаються в групах під керівництвом Олени Сухенко, спостерігається високий відсоток успішної здачі кваліфікаційних іспитів АССА та СІРА.
 
Всі учасники високо оцінили професіоналізм інструктора і якість навчання.
 
Набір до наступної групи на навчання буде проходити до кінця вересня 2016р.
Початок навчання - жовтень 2016р.
Період складання іспиту - грудень 2016р.
Дати будуть повідомлені додатково.
 
Детально дізнатися про програму можна тут.
 

 
* - Програма підготовки до іспиту є 10 занять по 6 годин і 11-е бонусне заняття! Бонусне заняття розроблено спеціально з урахуванням потреб слухачів з банківського сектора і являє собою поглиблений практикум по застосуванню методу ефективної ставки відсотка для обліку фінансових інструментів згідно МСФЗ та вимогами НБУ.

08.06.2016

Тема "Особливості здійснення валютних операцій з експорту-імпорту капіталу в умовах антикризових заходів Національного банку України" зібрала 26 травня 2016р. в Центрі близько 15 спеціалістів підрозділів роздрібного та корпоративного бізнесу в іноземній валюті, валютного контролю та регулювання, методології фінансового моніторингу, управління валютних операцій, а також аудитори банків:  Аркада, Глобус, Діамантбанк, Марфін Банк, Ощадбанк, Піреус Банк МКБ, Сбербанк, СЕБ Корпоративний Банк, Сіті Банк, Укрсоцбанк та Універсал Банк. 

Докладніше...>>>

Семінар провели – представники відділу регулювання експорту та імпорту капіталу Департаменту відкритих ринків та представник відділу правового забезпечення банківських послуг  Юридичного департаменту Національного Банку України.
 
Серед питань, включаючи практичні, порушених підчас заходу, були розглянуті: порядок контролю за операціями зовнішнього кредитування та порядок контролю за операціями  іноземного інвестування в Україну в умовах запровадженої НБУ системи антикризових заходів на валютному ринку, а також  правові аспекти валютного контролю в рамках організації фінансового моніторингу в контексті валютного регулювання. 

02.06.2016

26 травня 2016р. в Центрі відбулось обговорення впровадження вимог НБУ щодо системи внутрішнього контролю банку.

Докладніше...>>>

Були розглянуті базові принципи та підходи внутрішнього контрольного середовища, принципи контролю за дотриманням вимог щодо банківської таємниці та вірогідністю виникнення конфлікту інтересів, включаючи інформаційну безпеку та обмін інформацією.  Інструктор прокоментувала перелік внутрішніх документів Банку з питань організації системи внутрішнього контролю (СВК) та щодо організаційної структури банку та опису процесів його діяльності (карти процесів). Обговорили види контролю та їх реалізацію на практиці, процес моніторингу, оцінку ефективності СВК та звітність.
Переглянуто розподіл повноважень та відповідальності між суб’єктами ВК, у т.ч. контроль з боку керівництва банку за дотриманням законодавства України, внутрішніх процедур банку та за механізмом розподілу обов’язків у діяльності банку, та роль внутрішнього аудиту у СВК.
 
В семінарі взяли участь більше 15 спеціалістів підрозділів внутрішнього контролю, контрольно-ревізійнго відділу, внутрішнього аудиту, системного аналізу бізнес-процесів, управляння ризиками, методології та моніторингу аудиту, організації та процесів підтримки банків: Аркада, Банк Інвестицій та Заощаджень, Вернум Банк, Євробанк, Індустріалбанк, КомІнвестБанк, Мотор-Банк, Південний, ПУМБ, Сбербанк, Укрсоцбанк, Універсал Банк, Фідобанк, Юнісон Банк.
 
Інструктором семінару виступила заступник начальника відділу методології та координації діяльності Департаменту інспекційних перевірок банків НБУ.

25.05.2016

17 травня 2016р. відбувся Круглий стіл за участю оновленого керівного складу  Департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України, присвячений обговоренню практичних аспектів змін до положень про структуру власності, реєстрацію та ліцензування банків.

Докладніше...>>>

Участь в обговоренні взяли близько 20 співробітників підрозділів управління акціонерного капіталу, юридичного відділу та правового забезпечення, інвестиційного бізнесу, управління операцій з ЦП та фондового ринку, виконавчого управління та комунікацій, корпоративного супроводження банків – Аркада, АСВІО Банк, Банк ¾, Банк Січ, Мегабанк, Правекс-Банк, ПФБ, РБА, Сбербанк, ТАСКОМБАНК, Укрсоцбанк, Фідобанк.
 
Серед основних питань були розглянуті концепція зміни до нормативно-правових актів НБУ з питань реєстрації та ліцензування банків та концепція спрощеної процедури приєднання банків, огляд змін до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, а також  ділова репутація керівників неплатоспроможних та ліквідованих банків.

19.05.2016

12 травня 2016р. пройшов перший семінар «Вимоги НБУ при оцінці застави. Експрес-оцінка хлібозаводів, комбікормових заводів, елеваторів» в рамках нової серії заходів «Визначення вартості порівняльним підходом. Оцінка підприємств окремих галузей виробництва».

Докладніше...>>>

Семінар, присвячений практичному застуванню нестандартного погляду на експрес-оцінку хлібозаводів, комбікормових заводів, елеваторів, відвідали керівники та спеціалісти підрозділів оцінки та моніторингу заставного майна та бізнесу, ризиків застави, якості оцінки регіональної мережі банків Восток, ВТБ, Індустріалбанк, Кредитвест Банк, Укрексімбанк та ТОВ "Українська професійна оцінка".
 
Інструкторами серії виступають начальник управління оцінки та моніторингу застав Національного банку України та начальник управління по роботі із заставним майном (ризики) MRICS ПАТ «Перший український міжнародний банк».
 
Програми та дати наступних семінарів серії будуть повідомлені найближчим часом.
 
Запрошуємо до участі співробітників заставних служб банків, ризик-менеджменту, кредитних підрозділів, оцінювачів, які працюють з банками, аудиторів.
 
 
Довідки: (044) 253-0702, 502-6191, 531- 3794, 253-2456, 253-0457

05.05.2016

22 квітня 2016р. відбувся семінар «Система захисту та методики визначення ознак справжності та платіжності банкнот іноземної та національної валюти» за участю нового інструктора Центру - провідного фахівця відділу дослідження та захисту грошей Департаменту грошового обігу Національного банку України.

Докладніше...>>>

Слухачі семінару - керівники та спеціалісти ОПЕРУ, працівники відділів касових операцій, готівково-грошового обігу та неторгових операцій, отримали вичерпну теоретичну та практичну інформацію щодо методик й технічних засобів комплексного дослідження паперових грошових знаків та виявлення підроблених грошових знаків, ознак підроблених  банкнот доларів США, захисних елементів та варіантів підробок (різаних та комбінованих) банкнот Євро, рублів, а також правил визначення справжності, платіжних ознак та обміну банкнот національної валюти.
 
У заході взяли участь більше 15 спеціалістів банків: Сітібанк, Піреус Банк МКБ, Марфін Банк, Укрсоцбанк, Сбербанк, Марфінбанк, Піреус Банк МКБ та ОТП Банк.

 

02.05.2016

Тема «Практичні аспекти організації роботи із пов’язаними особами у банках» зібрала 21 квітня 2016р. в Центрі більше 20 спеціалістів підрозділів корпоративного управління, контролю дотримання регулятивних вимог, управління ризиками, внутрішнього аудиту, методології та юридичних підрозділів  банків: Аркада, Асвіо, Конкорд, Кредит Дніпро, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Оксі Банк, ОТП Банк, Ощадбанк, Південний, Промфінбанк, ПУМБ, РБА, Сітібанк, Січ, Укрсоцбанк.

Докладніше...>>>

Семінар пройшов за участю нового начальникаУправління моніторингу пов’язаних із банками осіб Національного банку України та керівниками юридичного управління й управління комплаєнс українського банку.
 
Під час заходу слухачами були розглянуті питання від визначення пов’язаних осіб до організації пост-контролю за процесом виявлення, встановлення ознак та надання звітності до Національного банку України.

Якість проведеного навчання було високо оцінено всіма учасниками семінару.

29.04.2016

20 квітня 2016р. в Центрі відбувся семінар «Практичні аспекти формування резерву за МСФЗ», який провела новий інструктор Центру - керівник підрозділу формування резервів відповідно до МСФЗ українського банку, яка має близько 15 років досвіду роботи у банківській діяльності з питань аналізу кредитної діяльності Банку, форм і видів кредитних операцій, галузей, зміни якості кредитного портфеля, підготовки бізнес-вимог і технічних завдань (специфікацій) на розробку та тестування відповідного програмного забезпечення.

Докладніше...>>>

Під час семінару слухачі отримали практичні знання та навички в області побудови кредитного портфелю та технічної організації проекту з розрахунку резерву та підготовці управлінської  звітності по ризик - напрямку відповідно до Міжнародному стандарту фінансової звітності  № 39.
 
Дана тема виявилася дуже актуальною, в семінарі взяли участь близько 20 фахівців ризик - менеджменту, внутрішні аудитори і контролери, фахівці із впровадження програмного забезпечення з банків - Авангард, Банк Січ, Експрес-Банк, ІНГ Банк Україна, Креді Агріколь Банк, МІБ, Платинум Банк, ПУМБ, РБА, Траст, Укрбудінвест Банк, Укргазбанк, ОТП Банк.
 

Отримано багато відгуків та побажань щодо подальшого проведення семінарів за тематикою резервування за МСФЗ.

27.04.2016

20 квітня 2016р. в Центрі відбувся семінар на тему складання статистичних звітів, проведений фахівцями Управління статистичної інформації та Управління інформаційних активів Департаменту статистики та звітності Національного банку України.

Докладніше...>>>

Під час семінару були розглянуті нові вимоги Національного банку України, введені з 21 березня 2016р. Постановою Правління №129 від 01.03.2016р., та їх практичне застосування для оптимальної підготовки статистичних звітів, виявлення та виправлення помилок в звітах, визначення взаємозвязку даних Online-систем звітності, а також застосування нової схеми подання звітності НБУ.
 
Захід зібрав близько 30 спеціалістів, які складають та подають до Національного банку України статистичні звіти про валютні операції з банків: Альфа-Банк, Аркада, Банк ¾, Восток, ДіВі Банк, Конкорд, Кредит Дніпро, Кредитвест Банк, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Михайлівський, МІБ, Місто Банк, Мотор-Банк, ОТП Банк, Ощадбанк, ПроКредит банк, ПУМБ, ПФБ, Сбербанк, Сітібанк, УБРР, Універсал Банк, Фідобанк, Форвард Банк.

25.04.2016

19 – 21 квітня 2016 р. в Центрі після тривалої перерви відбувся модульний кваліфікаційний курс «Практичні питання побудови і функціонування ефективної системи фінансового моніторингу комерційного банку», якийпровели сім провідних експертів з управління фінансового  моніторингу українських банків,  Державної служби фінансового моніторингу України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Докладніше...>>>

З метою роз’яснення вимог Державної служби фінансового моніторингу України та Національного банку України щодо роботи фінансового моніторингу банківських установ, під час курсу провідні експерти на основі практичного досвіду надали фахівцям банків практичні інструменти вирішення сучасних завдань системи фінансового моніторингу банківського сектору України.
 
Були розглянуті наступні модулі питань:
1. Проблемні питання реалізації статей №10 та №17 базового закону з повсякденної діяльності банків
2. Сучасна нормативна база банківського сектору фінансового моніторингу України
3. Відповідальність і відповідальні особи при здійсненні первинного фінансового моніторингу
4. Ефективна система аналізу фінансових операцій клієнта щодо їх відповідності фінансовому стану та/або змісту діяльності клієнта
5. Елементи внутрішньобанківської системи фінансового моніторингу, як загальнобанківської системи управління ризиками.
6. Управління комплаенс ризиками фінансового моніторингу. Дотримання  банками санкцій та ембарго
7. Ризики ринку цінних паперів у сфері фінансового моніторингу
8. Досвід проходження банком перевірки ФМ з боку НБУ. Фокус уваги. Сучасний базовий алгоритм проходження перевірок ФМ банком.
 
У кваліфікаційному курсі взяли участь керівники вищої ланки, керівники та спеціалісти підрозділів комплаєнс та фінансового моніторингу, управління банківської безпеки, аудиту регіональної мережі українських банків.
 
Всі побажання та пропозиції щодо актуальних тем надсилайте, будь ласка, на електронну адресу center@nctbpu.org.ua , або повідомляйте менеджерам Центру за телефонами (+38044) 501 79 18, 253 04 57.

31.03.2016

21 – 25 березня 2016 року в Центрі відбувся кваліфікаційний курс «Внутрішній аудит в банку».

Докладніше...>>>

В кваліфікаційному курсі прийняли участь більше 20 спеціалістів відділу кредитного супроводження управління адміністрування, служби внутрішнього аудиту, аудитори банків України - Альфа-Банк, Аркада, Діві Банк, Євробанк, Кліринговий Дім, Кредобанк, Мегабанк, Народний Капітал, Полтава-Банк, ПУМБ, Регіон-Банк, Фідобанк, Форвард Банк, Кліринговий Дім, ПУМБ та банків Білорусі – Белінвестбанк, МТБанк.
 
Під час курсу значну увагу було приділено розгляду наступних тем та практичних прикладів: внутрішній контроль, організація та оцінка ефективності, внутрішній аудит та шахрайство; внутрішній аудит операційних ризиків; управління ризиками ІТ та інформаційної безпеки; практика проведення аудиторських перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом та окремих питань комплаєнс контролю; основні зміни у вимогах законодавчих актів України 2015 року за напрямком аудиту; внутрішній аудит кредитних операцій, простроченої та проблемної кредитної заборгованості; внутрішній аудит казначейських операцій.
 
Вперше була можливість прослухати кваліфікаційний курс в онлайн режимі.  
Учасники, які приймали участь дистанційно, зокрема спеціалісти з Білорусі та деяких банків України, отримали доступ до презентаційних матеріалів заходу, прослухали всі доповіді інструкторів, та отримали відповіді на свої запитання.

14.03.2016

Після тривалої перерви11 березня 2016 року в Центрі відбувся семінар «Актуальні питання пов’язані із забезпеченням безпеки при роботі з цінностями у банках (технічна укріпленість, організація охорони приміщень банків та питання стандартизації та сертифікації)».

Докладніше...>>>

Провідним фахівцем Департаменту грошового обігу НБУ та Директором ТОВ «Центр сертифікації банківського обладнання, споруд безпеки, засобів захисту та систем якості» під час семінару були висвітлені питання  забезпечення безпеки при роботі з цінностями у банках та питання стандартизації й оцінки відповідності засобів захисту та безпеки, зокрема були розглянуті правила з організації захисту приміщень банків в Україні, затверджені постановою Правління Національного банку України від 10.02.2016 №63.
 
В заході взяли участь більше 20 спеціалістів підрозділів безпеки, розвитку управління філіальною мережею, касових підрозділів, служб інкасації та перевезення цінностей, ОПЕРУ українських банків - Акордбанк, Богуслав, Восток, Конкорд, Кредитвест Банк, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Мегабанк, Мотор-Банк, ОТП Банк, Південний, ПУМБ, РБА, Сбербанк, Союз, Укргазбанк, УкрСиббанк и ТОВ "Банкспецзахист".

29.02.2016

24 лютого 2016 року відбувся семінар «Актуальні питання валютного регулювання. Останні зміни в законодавстві та нормативно - правових актах Національного банку України в сфері валютного регулювання і валютного контролю» за участю провідних фахівців Департаменту відкритих ринків, Департаменту методології, Юридичного департаменту Національного банку України.

Докладніше...>>>

Під час семінару були розглянуті порядок і практичні питання контролю за операціями зовнішнього кредитування, іноземного інвестування в Україну в умовах проведеної Національним банком України системи антикризових заходів на валютному ринку. Також слухачам були представлені практичні аспекти проведення валютних операцій, в тому числі обговорювалися коментарі до постанови Правління Національного банку України від 4 грудня 2015 № 863 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» та проблемні питання, які потребують врегулювання в нормативно-правових актах Національного банку України.
 
Крім того, були розглянуті актуальні аспекти проведення аналізу документів / інформації, що подаються уповноваженими банками до Національного банку України (лист НБУ від 29.01.2016 № 25-0005 / 8349), особливості здійснення валютного контролю щодо дотримання положень Постанови Правління Національного банку України від 17.06. 2004 № 270 "Положення про порядок отримання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів і надання резидентами позик в іноземній валюті нерезидентам" і практичні питання фінансового моніторингу фінансових (валютних) операцій.
 
У заході взяли участь 25 представників банків України - АСВІО Банк, Банк Січ, Діамантбанк, ІНГ Банк Україна, КомІнвестБанк, Конкорд, Креді Агріколь Банк, Кредобанк, Михайлівський, Портал, ПроКредит Банк, ПУМБ, ТАСкомбанк, Траст-Капітал, УкрСиббанк, Універсал Банк , Сітібанк.

24 лютого 2016р. семінар «Процесний підхід до управління операційними ризиками» провів в Центрі консультант з питань управління операційними ризиками та внутрішнього контролю (Commerce Bank, Credit Agricole, Ernst & Young, Deloitte).

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь понад 15 фахівців підрозділів аналізу та оцінки операційних ризиків і аудитори банків України - Аркада, Схід, КомІнвестБанк, Кредитвест Банк, Кредит Дніпро, Кредобанк, Ощадбанк, Правекс-Банк, ПроКредит Банк, ПУМБ, Універсал Банк.
 
Учасники розглянули існуючі процеси управління операційним ризиком, а також переваги і недоліки впровадження цих процесів на практиці. Вивчили практичний досвід управління операційними ризиками в розрізі процесів організації (на базі процесного підходу), визначили і обґрунтували основи, необхідні для організації ефективного управління операційними ризиками. Також обговорили варіанти, приклади звітності та інші суттєві моменти в управлінні операційними ризиками.

23 лютого 2016 р. тема «Окремі питання бухгалтерського обліку кредитних операцій банку: вимоги МСФЗ і НБУ» зібрала в Центрі 30 фахівців підрозділів бухгалтерії, методології бухгалтерських процедур і податкового обліку, управління міжнародної звітності, активно-пасивних операцій, аналізу процентних операцій, планування, кредитних операцій корпоративного бізнесу, обліку банківських операцій, аналізу, оцінки і моніторингу ризиків, аудитори банків України: Аркада, БТА Банк, Грант, Диви Банк, Ідея Банк, Кліринговий Дім, Кредитвест Банк, Крісталбанк, Михайлівський, Мотор-Банк, Народний Капітал, ОТП Банк, Піреус Банк МКБ, Полтава-Банк, Портал, РБА, Укргазбанк, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Фінанс Банк, Финексбанк і компанії "Бі Україна".

Докладніше...>>>

Семінар провів провідний фахівець Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України.
 
Під час семінару слухачами були вивчені діючі підходи до обліку кредитних операцій банків, облік змін умов за наданими кредитами, особливості бухгалтерського обліку знецінених кредитів в контексті застосування МСФЗ та останніх змін в нормативно-правових актів НБУ, відображення в обліку припинення визнання кредитів. Крім того, були представлені нові вимоги до класифікації та обліку фінансових інструментів: загальний огляд МСФЗ 9.

11 і 12 лютого 2016 року в Центрі відбулися семінари за темами «Шахрайство в роздрібному кредитуванні та шляхи його запобігання» і «Верифікація кредитних заявок в реальних умовах роздрібного кредитування, як елемент управління ризиками благонадійності і боротьби з шахрайством».

Докладніше...>>>

Протягом першого семінару слухачі ознайомились із загальною картиною шахрайства в роздрібному кредитуванні 2015 року, рівнями проблем від шахрайства для банку, елементами, основними тенденціями і окремими прецедентами комплексного шахрайства в роздрібному кредитуванні. Була проведена оцінка передових технологій ANTI-FRAUD, в тому числі, технології перетинів, фото і аудіобіометріі, соціальних мереж та інших. Окремим блоком був розглянутий принцип створення ANTI-FRAUD системи в роздрібному кредитуванні.
 
Під час другого семінару були розглянуті основні принципи і процедура верифікації кредитних заявок, системи управління ризиками шахрайства в напрямку роздрібного кредитування. Також слухачі ознайомились з досвідом впровадження в Україні "он-лайн" систем щодо запобігання заявочного шахрайства в банку і на рівні бюро кредитних історій, дізналися як оптимізувати роботу з верифікації клієнтів з урахуванням обмеженого обсягу інформації, розглянули можливості вбудовування антіфрода в кредитний конвеєр банку, а також ознайомилися з аналітичними матеріалами кредитного бюро.
 
Семінари провели керівник проектів з протидії шахрайства українського банку, який професійно займається питаннями виявлення організованого шахрайства в роздрібному кредитуванні і мінімізації банківських збитків в цьому сегменті протягом 9 років, а також фахівець з 7 річним стажем в сфері управління ризиками, який впровадив системи по управлінню операційними ризиками і ризиками шахрайства в міжнародних банках та має досвід впровадження онлайн-систем попередження шахрайства міжнародного рівня (Hunter 2 (EDA), Instinct Application Fraud Detection Solution (DecTech).

25 листопада 2015р. в Центрі відбулась панельна дискусія «Практика роботи зі спірними платежами та найбільш актуальні трендові питання чарджбеків».

Докладніше...>>>

Модераторами заходу виступили представники АТ "Укрексімбанк" - Анатолій Деніс - начальник відділу моніторингу ризиків платіжних карт та Світлана Кусняк - начальник сектору обробки претензій держателів карт Управління економічної безпеки та представники АТ «УкрСиббанк» - Ольга Гаврина та Костянтин Силюченко - провідні фахівці відділу протидії шахрайству з операцій з платіжними картками.
 
У панельній дискусії приймали участь керівники та фахівці підрозділів пластикових карток та неторгових послуг, головні бухгалтера, розрахунково-процесінгових підрозділів, по роботі з кредитними картками, юристи українських банків: Укрексімбанк, УкрСиббанк, Альфа-Банк, Промінвестбанк, СЕБ Корпоративний Банк, Експрес-Банк, Універсал Банк, Сбербанк Росії, Фідобанк, УкрСиббанк.
 
Всі учасники дуже жваво обговорювали наступні питання: взаємодопомога або самоутоплення банків-емітентів і банків-еквайрів в Україні; організація роботи з чарджбеками, технологічні карти їх обробки; хто приймає рішення повертати гроші за рахунок банку; страхування ризиків; робота із спільними торговцями; операції з платіжними картками з ручним введенням реквізитів картки.
 
Крім того розглянули практику банків з ведення рекламаційної роботи з операціям T & E (travel& entertainment), зокрема робота з клієнтом, яка проводиться для успішного опротестування та практику вирішення питань з DCC (конвертацією валют); Fraud transactions - розподіл відповідальності та практику ведення диспутної роботи за різними типами шахрайства; практику роботи з ТСП, досвід роботи з торговими точками банків з великою еквайринговою мережею (спрощення процесу отримання інформації від торговця і т.п.); питання Інтернет-еквайрингу і вимоги МПС щодо ідентифікації клієнта-держателя картки.
 
В 2016 році планується проведення низки більш вузькоспеціалізованих семінарів - дискусій, присвячених роботі зі спірними транзакціями.
 
Пропозиції щодо актуальних питань в рамках даної тематики, будь ласка, надсилайте  на електронну адресу center@nctbpu.org.ua.

25 листопада 2015р. в Центрі відбувся третій семінар «Автоматизація та стандартизація кредитування МСБ з метою підвищення операційної ефективності і скорочення витрат» з циклу семінарів, присвячених підтримці МСБ, за підтримки EFES - European Fund for Southeast Europe.

Докладніше...>>>

Захід мав виключно практичну спрямованість і був проведений у форматі панельної дискусій - короткі презентації по кожному з питань, підготовлені і проведені інструкторами Центру - Сергієм Бичко, керівником проектів Альфа Банк (Україна) та Оленою Задонською, фахівцем-консультантом з більш ніж 12 річним досвідом роботи в банках України за напрямком роботи з МСБ.
 
Участь взяли 17 керівників і фахівців підрозділів з управління проектів, управління розвитку МСБ, по супроводженню та врегулюванню кредитів з МСБ, управління виявлення та моніторингу ознак раннього попередження Департаменту корпоративних ризиків, операційних ризиків, кредитування роздрібного бізнесу, управління проектами ризик-менеджменту з банків України: Альфа-Банк, Діамант Банк, Ідея Банк, ОТП Банк, Піреус Банк, РБА, Ощадбанк Росії, Укргазбанк, УкрСиббанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Промінвестбанк, ПУМБ.
Під час заходу були розглянуті наступні питання: стандартизація умов кредитування, вимог до предмету застави та бізнес-процесів; стандартний підхід визначення цільового клієнтського сегмента та оцінки платоспроможності клієнтів; автоматизація і регламентація діяльності Банку: автоматизована банківська система; стандартні методи при роботі з простроченою заборгованістю і застосування Системи управління повернення боргів (СУВД).
 
Основна тема панельної дискусії - розгляд варіантів організації системного підходу до кредитування МСБ з максимальною прибутковістю при мінімальних витратах (ролі бізнесу, ризиків, юристів, безпеки та ін.) - була актуальна для банківської системи в цілому і викликала зацікавленість у учасників, жваве обговорення і дискусію.
 
Дуже цікавими очікувано виявилися приклади з банків з іноземним капіталом (УкрСиббанк, РБА, ОТП-Банк) - Базель, підходи до бюджетування, кредитні політики.
 
Захід проходив дуже активно і конструктивно. Активну участь в обговоренні брали всі присутні учасники.
 

19 листопада 2015р. захід «Робота з простроченою заборгованістю МСБ та її профілактика» зібрало в Центрі близько 20 спеціалістів банків України - Альфа Банк, Петрокомерц Україна,  Діамантбанк, Прокредитбанк, ПУМБ, РБА, Союз, ТК Кредит, Траст Капітал, УБРП, Укргазбанк та колектроської компанії Дельта М.

Докладніше...>>>

Даний захід став другим із серії семінарів, присвячених роботі українських банків з МСБ, яка відбувається за підтримки EFSE - European Fund for Southeast Europe та вперше пройшов у новому форматі – панельної дискусії – короткі виступи модератора та учасників з ключових питань, які супроводжувались активним обміном досвіду між учасниками.
 
В якості модератора заходу виступив провідний фахівець Альфа Банку (Україна).
 
Учасники конструктивно поспілкувалися на теми профілактики виникнення боргів, стратегій і тактик, що застосовуються під час досудової стадії (Soft і Hard collection) та судової стадії стягнення боргів (Legal collection), а також обговорили принципи, напрями і схеми реструктуризація боргів.
 
Найбільшу увагу було приділено питанню профілактики та досудового стягнення заборгованості.
У процесі обговорення всі учасники утвердилися в думці, що основна частка заборгованості вирішується до судового розгляду, шляхом двосторонньої домовленості з клієнтом, проведення заходів щодо погашення заборгованості до початку судових розглядів, тому що доведення справи до суду тягне за собою великі тимчасові, грошові і трудові затрати.
 
Розглядаючи досвід різних банків, учасники зійшлися на думці, що система побудови роботи з проблемної заборгованості (процедури по роботі з проблемною заборгованістю) у багатьох банків дуже схожі, навіть однакові, але результат у всіх різний. Фактори, які впливають на результат: ставлення керівництва банку до питання проблемної заборгованості, координація та розподіл роботи між підрозділами банку, мотивація за виконану роботу і отриманий результат, чітко сформульовані завдання і контроль їх виконання в обмежені терміни, робота не тільки по портфелях, але по кожному проблемному клієнту (наявність актуальної інформації по клієнту, поручителю, забезпеченню, тощо).
Крім цього, багато учасників виявили бажання послухати досвід різних сторін учасників процесу стягнення проблемної заборгованості: колекторів, нотаріуса, судді.
 
Цікавим був досвід ПроКредитБанку, Укргазбанку, Банку «Траст капітал».
 
Всі учасники відмітили перевагу такого формату заходу – панельної дискусії, яка надає чудову можливість активного обміну досвідом між представниками різних організацій, тому що система розв’язання проблемної заборгованості у всіх схожа, а досвід різний.
 
 

17 - 20 листопада 2015 р. в Центрі, за сприянням та під егідою ACCA - the Association of Chartered Certified Accountants, відбувся поглиблений модульний кваліфікаційний курс «Бухгалтерський облік у банку».
 
Курс провели провідні фахівці Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України на чолі з Лукасевичем Богданом Володимировичем, головним бухгалтером – директором Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України.

Докладніше...>>>

Протягом чотирьох днів увагу було приділено питанням реалізації проекту запровадження МСФЗ в бухгалтерському обліку банків України (передумови, проблеми, шляхи вирішення); застосування методу ефективної ставки відсотка в обліку фінансових інструментів банків; огляду змін до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України (Постанова № 402); обліку податку на прибуток банків: поточні та відстрочені податки; фінансової звітності банків; огляду змін до Інструкції з бухгалтерського обліку кредитних операцій банків (Постанова № 401; розгляду нових вимог до класифікації та обліку фінансових інструментів: загальний огляд МСФЗ 9; практичним аспектам бухгалтерського обліку операцій банків з цінних паперів згідно з Постановою НБУ № 400; бухгалтерського обліку операцій з купівлі – продажу іноземної валюти та використання деривативів, як ефективних інструментів хеджування ринкових ризиків.
 
Підвищили кваліфікацію більше 35 фахівців - головні бухгалтера, керівники та спеціалісти структурних підрозділів банків - Авант-Банк, Акордбанк, Банк Інвестицій та Заощаджень, Глобус, Експрес-Банк, Земельний Капітал, Марфін Банк, Метабанк, МІБ, Місто Банк, Оксі Банк, Південний, Преміум, Промінвестбанк, ПФБ, РБА, Сбербанк Росії, СЕБ Корпоративний Банк, Смартбанк, ТК Кредит, УБРР, Укрексімбанк, Фамільний.
 
Слухачі, які взяли участь в усьому курсі, отримали Свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації за напрямом «Облік та аудит».

13 листопада 2015р. в Центрі спільно з компанією PwC Україна був проведений семінар «Особливості обліку кредитного портфеля в банках: резервування під кредитні ризики відповідно до національних норм і стандартів та МСФЗ».

Докладніше...>>>

В семінарі взяли участь близько 60 фахівців - практики в галузі міжнародного обліку, фахівці ризик менеджменту, внутрішні аудитори і контролери, представники інвестиційних департаментів, фахівці із впровадження програмного забезпечення банків України – Авант-Банк, Альфа-Банк, Апекс-Банк, Аркада, Банк Інвестицій та Заощаджень, Банк Січ, БМ Банк, Вернум Банк, Державний Земельний Банк, Діамантбанк, Експрес-Банк, ІНГ Банк Україна, Індустріалбанк, КомІнвестБанк, Конкорд, Кредит Дніпро, Кредитвест Банк, Креді Агріколь Банк, Народний Капітал, Новий, Оксі Банк, Ощадбанк, Перший Інвестиційний Банк, Південний, Полтава-Банк, Преміум, ПриватБанк, ПУМБ, Радабанк, РБА, Сбербанк Росії, Укрсоцбанк, Універсал Банк, Фамільний, Фідобанк, Фінексбанк, Форвард Банк, Банк Михайлівський.
 
Учасники розширили свої теоретичні та практичні знання в області резервування під кредитні ризики згідно з Міжнародними стандартами фінансової звітності та практичних навичок їх використання,  вдосконалили підходи при підготовці фінансової звітності відповідно до МСФЗ та визначили основні відмінності між вимогами і цілями МСФЗ та регуляторними інструкціями.
 
Семінар провели провідні фахівці Бахтіяр Мамедов, Ірина Московчук - старші менеджери PwC Україна та Тарас Коваленко - директор відділу аудиту PwC Україна.
 

6 листопада 2015р. у Центрі  відбувся Круглий стіл «Погодження набуття істотної участі у банках та вимоги щодо прозорості структур власності» за участю провідних фахівців Департаменту реєстрації та ліцензування Національного банку України.

Докладніше...>>>

Під час круглого столу розглядались питання стосовно структури власності банків та вимог до її прозорості, набуття істотної участі у банку та заплановані зміни в нормативні акти Національного банку щодо визначення майнового стану кінцевого власника істотної участі.
 
У заході прийняли участь 10 представників НБУ, фахівці Розрахункового центру з обслуговування договорів на фінансових ринках та більше 25 спеціалістів з наступних банків України - Альфа-Банк, Аркада, Банк Інвестицій та Заощаджень, БТА Банк, Вектор Банк, Земельний Капітал, Індустріалбанк, Мегабанк, Мотор-Банк, Народний Капітал, Петрокоммерц-Україна, Преміум, ПроКредит Банк, СЕБ,  Корпоративний Банк, Смартбанк, Український Капітал, Фідобанк, Фінексбанк, Центр, Юнісон Банк.
 

Семінар - практикум «Облік фінансових інструментів і оцінка якості кредитного портфеля згідно з МСФЗ» зібрав 22 - 23 жовтня 2015р. в Центрі більше 20 учасників банків України та Білорусі.

Докладніше...>>>

Інструктором семінару виступила Сухенко Олена - досвідчений фахівець-консультант в галузі фінансового аналізу та обліку, управління фінансами, побудови системи управління ризиками, що володіє сертифікатами ACCA ДипІФР, GARP (Міжнародна асоціація фахівців з управління ризиками), САР / СІРА (Європейська асоціація сертифікованих бухгалтерів), CLPP (Фонд сертифікованих фахівців лізингового бізнесу США).
 
Серед учасників були присутні внутрішні аудитори, бухгалтери, контролери, кредитні аналітики та інші співробітники, діяльність яких пов’язана з оцінкою кредитних ризиків та урахуванням фінансових інструментів з банків України - Акордбанк, Бі Україна, Банк Інвестицій та заощаджень, Велес, Кредит Дніпро, Кредитвест Банк, Новий , Портал, ПФБ, РБА, Сітібанк, Союз і банку Білорусі - Белагропромбанк.
 
Під час практикуму по застосуванню МСФЗ до оцінки та обліку фінансових інструментів слухачі на реальних прикладах розглянули основні питання, пов’язані з оцінкою кредитних ризиків великих позичальників та обліку кредитів за МСФЗ, зокрема, питання первісного визнання та оцінки кредитів, застосування методу ефективної процентної ставки, питання аналізу об’єктивних ознак знецінення віднесення кредитів в різні портфелі, а також розглянули підходи до розрахунку резерву на знецінення для індивідуально істотних кредитів.
Крім цього інструктор надала інформацію щодо актуальних змін до МСФЗ, що стосуються обліку та подання у звітності банку фінансових інструментів, а також учасники розглянули основні аспекти управління ризиками та інструменти хеджування ризиків.

26 – 28 жовтня 2015р. у Центрі за підтримки EFSE - European Fund for Southeast Europe відбувся семінар "ПРАКТИКИ ФІНАНСУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ АГРАРНОГО СЕКТОРА".
 
Семінар провели фахівці Frankfurt School of Finance and Management: Катя Герц - провідний інструктор / експерт з агрофінансування, Артур Булат - Со - тренер / експерт з агрофінансування і Ольга Блох- Со - тренер.

Докладніше...>>>

У заході взяли участь 20 фахівців українських банків - Укрексімбанк, Приватбанк, УкрСиббанк, Діамантбанк, Південний, ПУМБ, Укрсоцбанк, Креді Агріколь Банк, Укргазбанк, Київська Русь, які займаються питаннями кредитування сільськогосподарського сектору.
 
Семінар, розроблений та проведений за стандартами і правилами сучасних західних бізнес-шкіл, пройшов динамічно, інтерактивно, конструктивно, в позитивній атмосфері, супроводжувався практичними завданнями та активними обговореннями в групах. Був систематизований вже відомий учасникам матеріал, показані приклади використання інструментів фінансового аналізу агросектору на практиці, структурований процес вивчення ринку і розробки нових продуктів, показаний приклад методології оцінки та інструменти оцінки ризиків по кредитному портфелю, наведені інновації в сільськогосподарському кредитуванні на прикладі інших країн, які застосовні в умовах України.
 

Шановні слухачі НЦПБПУ!
 
Звертаємо вашу увагу на те, що послуга ОNLINE ТРАНСЛЯЦІЇ тренінгових заходів з підвищення кваліфікації, набирає популярність серед спеціалістів банківського сектору України, а також країн СНД.

Докладніше...>>>

З початку літа 2015р. в онлайн-трансляціях семінарів Центру взяли участь більше 30 фахівців з банків України: Аркада, ІНГ Банк, Укрсоцбанк, Фінекс Банк, Банк Центр (Київ), Мотор-Банк (Запоріжжя), Банк Новий, Приватбанк, Радабанк (Дніпропетровськ), Банк Львів, Оксі Банк (Львів), Південний, Марфінбанк, Банк Восток (Одеса), Регіон-Банк (Харків), а також країн СНД: AccessBank (Азербайджан), Energbank (Молдова), МТБанк, ВТБ, Ідея банк (Білорусь).
 
Дистанційний варіант відвідування семінару дає змогу економити час, а також кошти на переїзд і розміщення слухачів.
 
Запрошуємо до участі в наступних онлайн-трансляціях заходів Центру, з програмами яких можна ознайомитися в розділі «Календар семінарів».

9 вересня 2015р. під час семінару представниками Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України було зроблено огляд змін до правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України (Постанова № 402), до Інструкції з бухгалтерського обліку кредитних операцій банків (Постанова № 401) та розглянуті принципи бухгалтерського обліку та оцінки операцій банків з фінансовими інвестиціями та цінними паперами власної емісії.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь близько 30 спеціалістів банків України - Авангард, Альфа-Банк, Аркада, АСВІО Банк, БМ Банк, Індустріалбанк, Кредобанк, Мегабанк, Петрокоммерц-Україна, Південний, Платинум Банк, ПФБ, РБА, Укргазбанк, Універсал Банк, Фідобанк, Хрещатик, Центр, Юнісон Банк 
 
В другій половині жовтня поточного року на численні прохання учасників планується організація більш поглибленого семінару-практикуму, присвяченого обліку цінних паперів.    

Тема «Огляд останніх змін у нормативно-правових актах Національного банку України з бухгалтерського обліку та фінансової звітності банків України» зібрала 7 серпня 2015р. в Центрі  більше 35 учасників банків України.

Докладніше...>>>

Круглий стіл провів провідний фахівець Департаменту бухгалтерського обліку Національного банку України.
 
Слухачам була надана детальна інформація щодо змін в бухгалтерському обліку кредитних і депозитних  операцій банків  (Постанова № 401), операцій з цінними паперами  та фінансовими інвестиціями банків (Постанова № 400) та доходів і витрат банків України (Постанова № 403). Крім цього були розглянуті зміни до Порядку застосування методу трансформації під час складання фінансової звітності банків  України (Постанова № 399) і зроблено огляд змін до складання та оприлюднення проміжної  фінансової звітності банків. 

Під час круглого столу у Центрі відбувся конструктивний діалог між банками та провідними фахівцями Національного банку України з обговорення проблемних  питань практичного застосування положень постанов Правління НБУ: № 314 від 12.05.2015р. «Про заходи щодо приведення банками обсягів активних операцій з пов’язаними особами у відповідність до нормативних вимог» та № 315 від 12.05.2015р. «Про затвердження положення про визначення пов’язаних із банком осіб».

Докладніше...>>>

Круглий стіл відбувся 5 серпня 2015р. та зібрав у Центрі більше 30 учасників з провідних банків України.

19 червня 2015р. в Центрі відбувся Круглий стіл «Нові вимоги законодавства до корпоративного управління в банках і розкриттю їхнього кінцевого власника згідно Закону України 1587-VII від 04.07.2014р. та інших законів».

ФОТО

Докладніше...>>>

У ньому взяли участь Директор Департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України Леонід Антоненко, більше 90 представників з 47 банків України, провідні фахівці Департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України, представники Асоціації українських банків, Незалежної асоціації банків України та інших організацій.
 
Під час круглого столу провідні фахівці Департаменту реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України надали роз’яснення та відповіли на численні запитання щодо нових вимог Закону України № 1587-VII від 0.07.2015р. "Про банки і банківську діяльність" щодо визначення особливостей корпоративного управління в банках, представили нові положення у визначенні пов’язаних з банками осіб і правовому врегулюванні операцій з ними, положення Закону України № 289-VIII від 07.04.2015р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» та його вплив на діяльність банків, плани щодо подальшого вдосконалення нормативно-правової бази, питання гармонізація законів про банки і про акціонерні товариства між собою і законодавством ЄС, а також нові вимоги розкриття структури власності банків згідно Постанов НБУ №328 та 332 від 21.05.2015р., №357 від 04.06.2015р.

23 квітня 2015р. в Центрі відбувся семінар «Окремі питання організації системи внутрішнього контролю в банках відповідно до постанови НБУ №867 від 29.12.2014 г.», який провів консультант з питань управління операційними ризиками та внутрішнього контролю з більш ніж 10-річним досвідом роботи у відомих банках з іноземним капіталом та аудиторських компаніях - Бундз Тарас Стефанович.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники та спеціалісти підрозділів внутрішнього контролю, комплаєнс-контролю, внутрішнього аудиту, аудиту ІТ, технологічного та нормативного забезпечення, ризик - менеджменту, розробки банківських продуктів, методології та впровадження інноваційних продуктів, методології банківських процесів, операційних, організації та підтримки, юридичних підрозділів банків України - Аркада, Євробанк, ІНГ Банк Україна, Кредобанк, КСГ Банк, Місто Банк, Михайлівський, ОТП Банк, Піреус Банк МКБ, Радабанк, РБА, ТАСкомбанк, Укргазбанк, Укрсоцбанк, Фінекс Банк.
 
Під час семінару, виходячи з практичного досвіду доповідача і у відповідності з основними положеннями Постанови НБУ №867, були розглянуті та обґрунтовані принципи, необхідні для організації ефективної системи внутрішнього контролю в Банку, виділено основні компоненти внутрішнього контролю та критерії їх оцінки та визначено роль ризик - менеджменту в системі контролю і його методи.
 
Крім того, слухачі отримали практичні навички з оцінки середовища внутрішнього контролю, а також виділенню та тестування ключових контролів, а також були розглянуті приклади звітності по системі внутрішнього контролю організації.
 
Після закінчення семінару, йдучи назустріч побажанням слухачів, Центром було прийнято рішення про організацію низки семінарів, у т.ч. у формі панельних дискусій із залученням розширеного кола фахівців, у т.ч. з НБУ.

10 квітня 2015р. в Центрі відбувся семінар «Практика управління валютним ризиком і ризиком ліквідності».

Докладніше...>>>

Семінар провів новий інструктор Центру - ризик-менеджер з досвідом роботи понад 8 років, включаючи 6 років на керівних посадах і 1 рік за кордоном (SEB AB, Швеція), що спеціалізується на ринкових ризиках, ризиках ліквідності, операційних ризиках, комплексному стрес-тестуванні ризиків , управлінні безперервністю діяльності банку та антикризовому управлінні.
 
Керівники та фахівці підрозділів, що здійснюють функцію аналізу, контролю та управління валютним ризиком і ризиком ліквідності, аналізу банків-контрагентів, казначейства, внутрішнього аудиту банків України - Кліринговий Дім, Кредитвест Банк, Портал, УкрСиббанк, Універсал Банк, Фідобанк, ознайомилися з практиками управління валютним ризиком і ризиком ліквідності, що враховують як український, так і міжнародний досвід.
 
Слухачі високо оцінили змістовність, практичне спрямування семінару та професіоналізм інструктора.
 
Свої ідей щодо цікавої та актуальної тематики для розгляду під час семінарів та майстер класівнадсилайте електронною поштою center@nctbpu.org.ua .
 
Якщо ви маєте бажання виступити лектором чи ведучим майстер-класу – висилайте свої пропозиції та резюме на вказану адресу.
 
Отримати детальну інформацію можна за телефоном (+380 44) 253 84 89

9 квітня 2015р. Андрій Длігач, генеральний директор групи компаній Advanter Group, к.е.н., провів майстер - клас «Аналіз ринку з точки зору визначення ніші в бізнесі. Як знайти себе на ринку», організований Центром.

Докладніше...>>>

Під час майстер - класу слухачі отримали корисну інформацію від новатора і практика в доступній для розуміння та практичної реалізації формі з питань: як організувати та провести ринкові дослідження власними силами, як визначити найбільш перспективну ринкову нішу, як зробити аналіз ринку складовим етапом прийняття ефективних рішень.
 
Крім того, слухачі були ознайомлені із сучасними маркетинговими технологіями роботи в ринковій ніші.
 
З актуальним розкладом вечірніх майстер – класів та програмами можна ознайомитись тут.
 
Для довідок та подання заявок:
на участь в семінарах: (044) 501 79 18, 253 07 02, 502 61 91

9 квітня 2015р. в Центрі пройшов майстер - клас «Організоване шахрайство в роздрібному кредитуванні: бізнес-модель, структура, функціональні особливості».

Докладніше...>>>

Майстер - клас провів досвідчений керівник проектів з протидії шахрайству великого українського банку, який 9 років професійно займається питаннями виявлення організованого шахрайства в роздрібному кредитуванні та мінімізації банківських збитків в цьому сегменті.
 
Слухачі отримали конструктивну теоретичну і практичну інформацію з наступних питань: рівні проблеми від шахрайства для банку, складові елементи кредитного шахрайства, основні тенденції шахрайства в роздрібному кредитуванні, а також окремо були продемонстровані прецеденти комплексного (багаточинникового) шахрайства в роздрібному кредитуванні.
 
З актуальним розкладом вечірніх майстер – класів та програмами можна ознайомитись тут.
 
Початок кожного майстер-класу о 18.30, тривалістю 1,5 – 2 години.
 
Будемо вдячні за будь-які ідеї щодо тематики, яка є для вас цікавою та актуальною!
 
Для довідок та подання заявок:
на участь в семінарах: (044) 501 79 18, 253 07 02, 502 61 91

7 квітня 2015р. в Центрі в рамках Brain Business Course був проведений майстер-клас з коуч - тренером з продажу Андрієм Уваровим "Канали продажу, організація стратегії продажу"

Докладніше...>>>

Тренер поділився з учасниками порадами: як почати бізнес під час кризи, як побудувати стратегію для підвищення продажів, і як сформувати канали збуту.
 
Більше майстер - клас сов тут!
 
Для довідок та подання заявок:
на участь в семінарах: (044) 501 79 18, 253 07 02, 502 61 91

3 квітня 2015р. в Центрі відбувся семінар «Зміни у правилах організації статистичної звітності про валютні операції банків, що подається до Національного банку України. Нові вимоги щодо складання та подання статистичних звітів. Анонс та обговорення проекту нових змін. Визначення і виправлення помилок, допущених у звітах», який зібрав велику групу слухачів.

Докладніше...>>>

Семінар проведений фахівцями Департаменту відкритих ринків, Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку та Департаменту  контролю, методології та ліцензування валютних операцій Національного банку України.
 
В семінарі взяли участь працівники, які складають та подають до Національного банку України статистичні звіти про валютні операції банку, а також реєструють валютні операції в режимі он-лайн таких банків як, Альфа-Банк, АСВІО Банк, Восток, Кліринговий Дім, Кредитвест Банк, Мегабанк, Михайлівський, ОТП Банк, ПУМБ, РБА, Сбербанк Росії, Укрексімбанк, УкрСиббанк, Універсал Банк, Фамільний, Фінанс Банк, Юніон Стандард Банк.
 
Слухачам були надані практичні поради щодо оптимальної підготовки статистичних звітів, виявлення та виправлення помилок у звітах, визначений взаємозв’язок даних Online-систем зі звітністю, у тому числі застосування нової схеми подання звітності НБУ.
 
Запрошуємо прийняти участь у наступному семінарі із складання та подання до Національного банку України статистичної звітності, який відбудеться наприкінці травня 2015 року.

Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті у розділі «Календар семінарів з національними інструкторами» або на сторінці Центру у Facebook.

3 квітня 2015 року в Центрі відбувся семінар «Теорія і практика претензійної роботи стосовно спірних транзакцій» за участю провідного спеціаліста із 15-річним досвідом роботи в комерційних банках України у сфері безпеки карткових операцій.

Докладніше...>>>

В ході семінару були розглянуті основні поняття та життєвий цикл транзакції, роль, місце і організація служби претензійних платежів в банку, види та коди причин претензійних платежів МПС Vіsa, MasterCard. Також було приділено увагу порядку роботи зі спірними транзакціями, основним правилам обслуговування карт та видам шахрайства з ПК в аспекті оспорювання.

 
В семінарі взяли участь співробітники підрозділів підтримки карткових продуктів, внутрішньобанківської безпеки, ПК, моніторингу платіжних карт, інформаційної безпеки банку, розрахунків та звітності та роздрібних операцій українських банків: Альфа-Банк, ВТБ, ВТБ, Глобус, Михайлівський, Південний, Промінвестбанк.
 
Змістовна програма семінару, основана на практичному досвіді доповідача, була високо оцінена всіма учасниками.
___________________________
З актуальним розкладом семінарів та програмами можна ознайомитись тут.
 
Для довідок та подання заявок:
на участь в семінарах: (044) 501 79 18, 253 07 02, 502 61 91

2 квітня 2015 року відбувся перший вечірній майстер-клас «Незаконне звільнення. Проблеми та основні рекомендації», який провів адвокат, партнер юридичної компанії «КПД Консалтинг» - Кирило Казак.

Докладніше...>>>

Під час майстер – класу обговорювались питання оформлення трудових правовідносин, підстави звільнення працівників, зміни в організації виробництва і праці (як підстава звільнення), самий процес звільнення, трудові спори та порядок їх розгляду, судова практика, був представлений аналіз характерних помилок при укладанні та розірванні трудових договорів та розглянуті питання відповідальності за порушення трудового законодавства.

 
Майстер клас пройшов у атмосфері конструктивної дискусії.
 
Всі учасники відзначили високу ефективність і насиченість не тільки теоретичними, але й, насамперед, практичними рекомендаціями, а також вміння інструктора, незважаючи на обмежений ресурс часу в рамках майстер-класу, оперативно і якісно реагувати на їх індивідуальні запити.
 
З актуальним розкладом вечірніх майстер – класів та програмами можна ознайомитись тут.
 
Початок кожного майстер-класу о 18.30, тривалістю 1,5 – 2 години.
 
Будемо вдячні за будь-які ідеї щодо тематики, яка є для вас цікавою та актуальною!
 
Для довідок та подання заявок:
на участь в семінарах: (044) 501 79 18, 253 07 02, 502 61 91

26 березня 2015 р. в Центрі пройшов семінар «Управління бізнес-процесами банку», за участю ДЯЧУК Тетяни Іванівни - начальника відділу банківської методології та процесного менеджменту Управління стратегічного менеджменту АТ "СБЕРБАНК РОССИИ". 

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь фахівці підрозділів методології банківських процесів, впровадження, координації та управління бізнес-процесами, управління кредитним ризиком, операційними ризиками  банків України - Ощадбанк, Промінвестбанк, Кредобанк, Аркада, Кредитвест Банк, Контракт,  Радабанк.
 
В ході семінару були розкриті поняття та структура бізнес процесів банку, зміст процесного підходу - основної складової операційної моделі банку, розглянуті питання оптимізації та управління бізнес – процесами, взаємозв’язок бізнес-процесів, інформаційних ресурсів та системи управління ризиками та ін.
 
Всі учасники активно брали участь в навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструктором теоретичних та практичних знань з теми семінару.

11 – 12 лютого 2015 р. в Центрі відбувся семінар «Зміни в оподаткуванні банків згідно з законами України».

Докладніше...>>>

Під час заходу керівні фахівці підрозділів методології податку на прибуток підприємств,  перевірок трансфертного ціноутворення Державної фіскальної служби України надали змістовну інформацію стосовно змін в оподаткуванні банків відповідно до законів України щодо:
- податкової реформи,
- удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням,
- особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу.
 
В семінарі взяли участь керівники і співробітники підрозділів бухгалтерського та податкового обліку,  внутрішньобанківських операцій та обліку, методологічного забезпечення та дистанційного аудиту, звітності та обліку податку на прибуток банків – РБА, Укрексімбанк, ВТБ, Південний, Універсал Банк, ПтБ, АРКАДА, Михайлівський, Львів, Інтеграл-банк, АПЕКС-БАНК, МОТОР-БАНК, Альянс, Фінексбанк, КРИСТАЛБАНК.
 
Найближчим часом заплановано проведення ряду інших семінарів, які стосуються змін у бухгалтерському та податковому обліку в банківських установах України.   
 
Всі побажання та пропозиції щодо актуальних тем надсилайте, будь ласка, на електронну адресу center@nctbpu.org.ua або повідомляйте менеджерам Центру за телефонами (+38044) 501 79 18, 253 04 57.

9 – 12 грудня 2014 р. в Центрі вперше відбувся цикл семінарів «Внутрішній аудит ризик-менеджменту банку».

Докладніше...>>>

Під час заходу провідні експерти на основі практичного досвіду висвітлили основні організаційні та методологічні підходи у проведенні внутрішнього аудиту ризик - менеджменту банківської установи, визначили головні складові елементи комплексної системи управління ризиками банку, були продемонстровані взаємодії функціональних підрозділів та профільних комітетів банку щодо забезпечення діяльності у межах допустимого ризику та автоматизовані системи, призначені для оперативного управління банківськими ризиками з метою проведення аудиту.
 
Були розглянуті наступні блоки питань:
1. Внутрішній аудит кредитних ризиків і проблемної заборгованості
2. Аудит управління ринкового ризику банку
3. Аудит достатності капіталу
4. Внутрішній аудит ризик ліквідності
5. Внутрішній аудит управління операційним і технологічним ризиком в банку
У циклі семінарів взяли участь керівники і співробітники служби внутрішнього аудиту, підрозділів, що займаються ризик-менеджментом, методологією банківських операцій, зовнішні аудитори банків - Приватбанк, РБА, Укрсоцбанк, ПУМБ,  ОТП Банк, Кредобанк, Кліринговий Дім,  СЕБ Корпоративний Банк.
 
Цикл семінарів «Внутрішній аудит ризик-менеджменту банку» - нова ліцензована програм підготовки та підвищення кваліфікації, вперше проведена в нашому Центрі, отримала відмінні відгуки, завдяки участі інструкторів з трьох провідних банків України, а також провідних експертів з внутрішнього аудиту.
 
Враховуючи позитивні відгуки, ми плануємо розширювати практику проведення заходів у представленому форматі.
 
Всі побажання та пропозиції щодо актуальних тем надсилайте, будь ласка, на електронну адресу center@nctbpu.org.ua  або повідомляйте менеджерам Центру за телефонами (+38044) 501 79 18, 253 04 57.

20 листопада 2014р. Центр провів спільний з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь в д.Раубічі (Мінський район, Республіка Білорусь) семінар «Розрахунок прибутковості банківських продуктів», інструктором якого виступила Могільчук Тетяна Борисівна, досвідчений банківський консультант, який спеціалізується на економічному аналізі, управлінському обліку і ціноутворення.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники та спеціалісти фінансових і планово-аналітичних підрозділів, аналітики бізнес-підрозділів, методології, інформаційних технологій, що беруть участь в автоматизації управлінського обліку банків Білорусі - БелВЕБ, Білінвестбанк, Белгазпромбанк, МТБанк.
 
Учасниками були розглянуті питання розробки методології та впровадження оцінки прибутковості банківських продуктів, практичні та теоретичні аспекти побудови системи алокації в банку, а також принципи побудови системи функціонально - вартісного аналізу.
 
Активну участь слухачів у практичних завданнях дозволило їм сформувати розуміння комплексної системи обліку та розподілу загальнобанківських витрат, а також визначити переваги та недоліки різних систем алокації.

Зі списком актуальних семінарів Центру можна ознайомитися в розділах сайту «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами», а також на сторінці Центру у Facebook.

У період з 19 - 21 листопада 2014р. Центром спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь проведені ряд семінарів - практикумів з питань управління ризиками в банку:
- «Практичні кейси з оцінки банківських ризиків»,
- «Стрес - тестування кредитного портфеля. Практичні аспекти »,
- «Моніторинг кредитного ризику (індивідуальний і портфельний підхід)».

Докладніше...>>>

Семінари проведені на базі Навчального центру Національного банку Республіки Білорусь (д. Раубічі, Мінський район, Республіка Білорусь) досвідченими інструкторами Центру - ризик - менеджерами провідних українських банків.
 
Під час семінарів - практикумів слухачі активно брали участь у вирішенні практичних кейсів за оцінкою банківських ризиків, включаючи обробку даних на комп’ютерах і вироблення управлінських рішень, розглянули приклади звітів з оцінки ризиків.
Крім того, учасники були ознайомлені із сучасними методиками оцінки ризиків в стресових умовах, був проведений аналіз їх переваг і недоліків, а також розглянуті інструменти моніторингу на рівні кредиту і на рівні кредитного портфеля.
 
Аудиторію слухачів склали керівники та спеціалісти підрозділів пруденциальной звітності та фінансових ризиків, валютного регулювання та контролю, аудитори, аналітики кредитних ризиків управління банківських ризиків, контролю ризиків кредитного портфеля, управління корпоративними кредитними ризиками, роздрібними ризиками та МСБ банків СНД - БелВЕБ, Белагропромбанк, БНБ- банк, Дельтабанк, Приорбанк (Білорусь) і Moldova Agroinbank (Молдова).
 
Запрошуємо до участі у семінарах, запланованих Центром, з актуальним розкладом і програмами яких, можна ознайомитися на сайті Центру в розділах «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами», а також на сторінці Центру в Facebook.

12 і 13 листопада 2014р. Центр провів спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь тренінги «Особливості ведення телефонних переговорів з боржниками» і «Психологічний інструментарій роботи в процесі верифікації», інструктором яких виступив бізнес-тренер, практичний психолог, що спеціалізується на адаптації та впровадженні психотехнологій впливу в сферу бізнес- комунікацій: переговори, продаж, управління, стягнення боргів, Станіслав Каменецький.

Докладніше...>>>

В семінарі взяв участь широке коло фахівців з повернення проблемної заборгованості: кредитні менеджери, бухгалтери, юристи, співробітники департаментів по роботі з проблемними активами банків Білорусі - Банк БелВЕБ, Білінвестбанк, ВТБ, Дельтабанк, МТБанк.
 
 
В результаті тренінгів учасники вивчили ефективні методи роботи з проблемною заборгованістю застосовуваних в дистанційному режимі, зокрема, сформували модель впевненої поведінки при переговорах з боржниками, відпрацювали в змодельованих ситуаціях ефективні мовні модулі комунікації з боржником, навчилися застосовувати оптимальну стратегію і систему роботи з боржником в залежності від його типу, а також навчилися використовувати ефективний психологічний інструментарій в процесі верифікації даних позичальника.
 
 
Запрошуємо до участі в семінарах, запланованих до проведення в м.Мінськ в грудні 2014 року спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь.
 
Зі списком актуальних семінарів можна ознайомитися в розділах «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами».

 22 жовтня 2014р. в Центрі відбувся семінар - тренінг «Практичні аспекти протидії шахрайства у банкоматній мережі».

Докладніше...>>>

Інструктором семінару виступив Ірмантас БРАЗАЙТІС - старший консультант з безпеки, NTT Security (Манчестер, Великобританія), а учасниками - керівники та фахівці підрозділів внутрішньобанківської безпеки, моніторингу та опротестування, захисту інформації з БПК, супроводу термінальної мережі, ІТ, аудитори банків України - ВТБ, Дельта Банк, Мотор-Банк, Ощадбанк, Піреус Банк, МКБ, ПУМБ.
 
Слухачі детально ознайомилися з питаннями життєвого циклу банкомата і безпеки, практичними рішеннями питань фізичної безпеки банкоматів, кращими практиками запобігання скіммінгу, пастками для платіжних карт і готівки, з PCI DSS, вимогами безпеки PIN коду, а також питаннями безпеки карткоутримувача в контексті використання банкоматів.
Під час проведення семінару-тренінгу слухачі активно виконували індивідуальні та колективні вправи з розвитку комунікативних навичок, брали участь у моделюванні робочих ситуацій.

23 та 24 жовтня 2014р. Центр провів спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь семінари «Оцінка розміру подушки ліквідності для покриття втрат грошових потоків, викликаних ризиками» та «Управління операційним ризиком. Принципи, кроки побудови, практичні рекомендації» 

Докладніше...>>>

Семінари відбулися на базі Навчального центру Національного банку Республіки Білорусь (д. Раубічі, Мінський район, Республіка Білорусь) і провели їх досвідчений інструктор Волошин Ігор Владиславович, к.т.н., з 20-річним стажем роботи в банківській системі України та заступник начальника управління ринкових та операційних ризиків одного з провідних банків України.
 
В семінарах взяли участь керівники та фахівці підрозділів прогнозування ліквідної позиції казначейства, оцінки ліквідності відділу аналізу активів і пасивів, управління банківськими ризиками, контролю ринкових та операційних ризиків, управління ризиком ліквідності та ринковими ризиками, внутрішнього аудиту банків Білорусі - Белагропромбанк, БелВЕБ, Білінвестбанк, ВТБ, Дельтабанк, Білоруський народний банк та Халікбанк (Казахстан).
 
Пі дчас семінару «Оцінка розміру подушки ліквідності для покриття втрат грошових потоків, викликаних ризиками» слухачі ознайомилися з сучасними підходами до оцінки розміру подушки ліквідності для покриття потенційних втрат грошових потоків, викликаних кредитними, ринковими, депозитними і забалансовими ризиками; а також з практичним використанням концепції «грошовий потік під ризиком». Велику увагу було приділено перевірці адекватності моделей відтоку грошових коштів з докладними прикладами розрахунків з банківської практики.
 
Під час семінару «Управління операційним ризиком. Принципи, кроки побудови, практичні рекомендації» було дано визначення ефективної системи управління операційним ризиком, і розглянуті основні наступні питання: підходи до оцінки операційного ризику, взаємозв’язок Системи внутрішнього контролю та Системи управління операційним ризиком, організація системи внутрішнього контролю, управління «критичними» подіями операційного ризику, а також підходи до побудови системи управління безперервністю бізнесу.
 
Змістовні програми семінарів, наповнені практичними прикладами, і професіоналізм інструкторів були високо оцінені усіма учасниками.
 
Запрошуємо до участі в семінарах, запланованих до проведення в листопаді та грудні 2014 року спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь. Зі списком актуальних семінарів можна ознайомитися в розділах «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами».

Шановні слухачі НЦПБПУ!
Центр впровадив нову послугу ОNLINE ТРАНСЛЯЦІЇ тренінгових заходів з підвищення кваліфікації. 

Докладніше...>>>

Відбулися онлайн-трансляції перших двох семінарів: 16 - 17 вересень 2014р. «Підвищення ефективності функціонування комерційного банку на основі впровадження системи бізнес-планування та бюджетування» і 8 жовтня 2014 «Практичні аспекти здійснення фінансового моніторингу при проведенні операцій з платіжними картами».
 
Дистанційний варіант відвідування семінару дає можливість економити час, а також кошти на переїзд і розміщення слухачів.
 
Запрошуємо всіх бажаючих до участі в наступній онлайн-трансляції семінару «Організація системи економічної та інформаційної безпеки банку. Оцінка ділової репутації банку », запланованого до проведення 4 - 5 листопада 2014р. З програмою семінару можна ознайомитися тут.
 
Відгуки учасників:
 
Світлана Лисаченко, Начальник відділу фінансового моніторингу, Банк Кліринговий дім, г. Київ
«Відмінно організоване, корисне і цікаве захід. Грамотно підготовлено, технічно опрацьовано. Конференцію було легко дивитися.
Така форма навчання дає можливість «не виходячи з дому» отримати необхідну інформацію. Хотілося, щоб питання, що задаються з зали колегами, були чітко чутні, а також презентації доповідачів можна було викачувати одразу ж під час конференції. Буду рекомендувати колегам.
Дякую!!»
 
Банк Львів
"Дозвольте висловити  щиру вдячність за організовану Вами можливість брати участь у дистанційному онлайн навчанні з  питань фінансового моніторингу.
Звичайно, зустрічі в «живу» безпосередньо із лекторами та іншими учасниками є важливо необхідними, однак враховуючи ряд факторів, дистанційна участь є також не менш ефективною з точки зору підвищення професійної кваліфікації. Організований Вами вебінар містять ряд позитивних аспектів для відповідальних працівників за фінансовий моніторинг банків територіально віддалених від міста Києва. А саме:
- по-перше, онлайн-семінари - оптимальний вибір, якщо є нагальна необхідність у навчанні, пов’язаному із змінами до законодавчих актів;
- по-друге онлайн-семінар може проходити протягом декількох годин, займаючи частину робочого дня. А участь у такому семінарі дозволяє зекономити час та кошти, пов’язані із відрядженням до місця проведення навчання.
Також позитивним аспектом, організованого Вами вебінару, була можливість задавати питання лекторам по ходу висвітлення матеріалу.
Щиро вдячні. Бажаємо успіхів в майбутньому!"

16 - 17 жовтня 2014р. у м.Мінськ (Республіка Білорусь) Центр провів спільний з Асоціацією білоруських банків семінар «Практичні аспекти побудови системи контролінгу в комерційному банку», інструктором якого виступила к.е.н., заступник директора департаменту регіонального управління мережею рідного з провідних банків України.

Докладніше...>>>

В семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів розробки і впровадження систем управлінського обліку та бюджетування, методології , аналізу та контролю, управління фінансів, стратегічного планування банків - Белагропромбанк, БНБ,  Дельтабанк (Білорусь), Юнібанк (Молдова).
 
Під час семінару продемонстрована практична реалізація контролінгу в розрізі його складових, описані найбільш важливі проблеми і запропоновані рішення. Також слухачами були відпрацьовані деякі моменти аналізу доходів на практиці.
 
Всі учасники активно брали участь в навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструктором практичних знань з теми семінару.
 
Запрошуємо до участі в семінарах, запланованих до проведення у м.Мінськ в листопаді 2014 року спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь та Асоціацією білоруських банків.
 
Зі списком актуальних семінарів можна ознайомитися в розділах «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами».

9 - 10 жовтень 2014р. Центр провів в м.Мінськ (Республіка Білорусь) спільний з Асоціацією білоруських банків семінар «Регіональна мережа банку: управління та розвиток», який провела - к.е.н., заступник директора департаменту регіонального управління мережею одного з найкрупніших українських банків.

Докладніше...>>>

В семінарі взяли участь керівники та спеціалісти підрозділів управління регіональної мережі, філіями, банківських технологій, розвитку бізнесу, підвищення ефективності точок продажів управління розвиткумережі банків СНД - Белагропромбанк, ВТБ (Білорусь), Народний банк Казахстану, Хамкорбанк (Узбекистан).
 
Під час семінару слухачі проаналізували власний позитивний і негативний досвід управління мережею, оволоділи новим практичним інструментом для підвищення ефективності управління мережею, розглянули питання підвищення якості внутрішньобанківських комунікацій (мережа продажів та Головний банк), підвищення ефективності мережі продажів (відділення та ПТКС), стандартизації по формуванню бізнес-показників при відкритті і переміщенні точок продажів (відділення та ПТКС), підвищення використання трудових ресурсів в мережі продажів, оптимізації бізнес-процесів (взаємодія клієнтів і мережі продажів), підвищення якості обслуговування клієнтів та управління претензіями клієнтів.
 
Змістовна програма семінару, наповнена практичними прикладами, і професіоналізм інструктора були високо оцінені усіма учасниками.
 
Запрошуємо до участі в семінарах, запланованих до проведення у жовтні та листопаді 2014 року спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь та Асоціацією білоруських банків.
 
Зі списком актуальних семінарів можна ознайомитися в розділах «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами».

26 вересня 2014р. Центр провів спільний з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь семінар «Практичні аспекти побудови комплексної системи управлінського обліку в комерційному банку».

Докладніше...>>>

Семінар відбувся на базі Навчального центру Національного банку Республіки Білорусь (д. Раубічі, Мінський район, Республіка Білорусь) і провів його начальник фінансового управління АКБ "ІНДУСТРІАЛБАНК" (Україна).
 
В семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів бізнес-аналітики, розробки і впровадження системи управлінського обліку та бюджетування, методології впровадження управлінського обліку, розвитку систем бюджетування, стратегічного планування та бюджетування банків Білорусі - Альфабанк, Белагропромбанк, БелВЕБ, Белгазпромбанк і Белінвестбанк.
 
На семінарі у слухачів було сформоване розуміння комплексної системи управлінського обліку в банку, визначено основні вимоги до інформаційного поля банку для задоволення потреб управлінського обліку, розглянуто основні довідники управлінського обліку, принципи їх побудови та приклади їх автоматизації, а також основні види, принципи вибору і побудови системи трансфертного ціноутворення банку. Учасники отримали інформацію для побудови системи Алокація в банку, сформували розуміння щодо переваг та недоліків різних систем Алокація, інформацію про можливі форми управлінської звітності з аналізу прибутковості бізнес-напрямків, точок продажу, клієнтів.
 
Змістовна програма семінару, наповнена практичними прикладами, і професіоналізм інструктора були високо оцінені усіма учасниками.
 
Запрошуємо до участі в семінарах, запланованих до проведення у жовтні 2014 року спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь. Зі списком актуальних семінарів можна ознайомитися в розділах «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами».

НЦПБРУ започатковано проведення виключно ПРАКТИЧНИХ тренінгів.

Докладніше...>>>

Перший такий семінар відбувся 9 вересня 2014р. «Розрахунок ефективної ставки – практичні приклади» за участю Значкової Ольги Ярославівни – заступника головного бухгалтера ПАТ «Укрсоцбанк», к.е.н., DIPiFR (ACCA), аудиторський сертифікат категорії  А.
 
У тренінгу прийняли участь керівники та спеціалісти відділу супроводження операцій корпоративно-інвестиційного блоку, операційно-облікового управління, відділу оцінки кредитних ризиків, відділу кредитного моніторингу, управління координації аудиту мережі, бухгалтерського обліку банків України: Альфа-Банк, ВіЕйБі Банк, Національний Кредит та РБА.
 
Даний практичний тренінг був призначений для розвитку і закріплення навичок з розрахунку
ефективної ставки відсотка (ЕСВ) засобами MS Excel.
 
Всі учасники були задоволені програмою тренінгу, який включав в себе, крім короткого теоретичного огляду, вирішення практичних прикладів з використанням персональних комп’ютерів, в процесі здійснення яких було продемонстровано як застосовувати вимоги міжнародних стандартів щодо визнання доходів із застосуванням ЕСВ на практиці, в тому числі для таких випадків:
- при отриманні нових комісій;
- при частковому достроковому погашенні;
- при зміні номінальної відсоткової ставки;
- при зміні графіка погашень;
- при реструктуризації;
- для розрахунку коригування процентного доходу.

 19 вересня 2014р. Центр провів перший спільний з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь семінар «Система раннього виявлення проблемної заборгованості клієнтів корпоративного та малого бізнесу. Моніторинг кредитного портфеля».

Докладніше...>>>

Семінар відбувся на базі Навчального центру Національного банку Республіки Білорусь (д. Раубічі, Мінський район, Республіка Білорусь) і провела його начальник управління виявлення та моніторингу ознак раннього попередження проблемної заборгованості АТ «Райффайзен Банк Аваль» (Україна).
 
В семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів корпоративних кредитних ризиків, аналізу корпоративних клієнтів, моніторингу та управління кредитним ризиком, по роботі з великими клієнтами, контролю кредитних ризиків за операціями з корпоративними клієнтами і фінансовими інструментами, а також консультант апарату Голови Правління банків Білорусі.
 
На семінарі слухачами було розглянуто теоретичний матеріал та основи практичних аспектів розробки системи виявлення та діагностування проблемної заборгованості на ранній стадії.
 
Якість проведеного навчання було високо оцінено всіма учасниками семінару.
 
Запрошуємо до участі в семінарах, запланованих до проведення в жовтні 2014 року спільно з Навчальним центром Національного банку Республіки Білорусь.
Зі списком актуальних семінарів можна ознайомитися в розділах «Новини» або «Календар семінарів з національними інструкторами».

19 – 20 серпня 2014 року в Центрі відбувся семінар «Практичний досвід побудови та роботи системи комплаєнс у банках», інструкторами якого виступили провідні фахівці в області внутрішнього аудиту та комплаенс українського банку.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники та спеціалісти підрозділів внутрішнього контролю, комплаенс,  юридичного, безпеки, супроводження операцій в іноземній валюті, внутрішнього аудиту банків України: Аркада, ВБР, ВТБ, Кредобанк, ОТП, РБА, Сбербанк Росії, УкрСиббанк.
 
Одним з найважливіших завдань, які стоять перед системою внутрішнього контролю, являється підвищення чутливості до змін в регуляторному середовищі і, багато в чому, передбачення дій наглядових органів у сфері методичних розробок з управління ризиками, контролю за розкриттям інформації та впровадженню ризик-орієнтованого підходу до прийняття рішень.
Одним з інструментів рішення означених завдань являється організація в банку ефективного комплаєнс-контролю, що було детально розглянуто під час семінару.
 
Також даний семінар дав не лише уяву, але й навчив на практиці тому, чим повинен займатися підрозділ управління комплаєнс-контролю, і від яких ризиків він може убезпечити банк.
 
Практична направленість семінару та професійні навички інструкторів були високо оцінені учасниками заходу.

У зв’язку з тим, що з 1 липня 2014 року вступив в силу Закон США про оподаткування іноземних рахунків (Foreign Account Tax Compliance Act, FATCA), покликаний обмежувати і запобігати ухиленню від податків за допомогою закордонних транзакцій з боку громадян США або податкових резидентів, що інвестують як безпосередньо, так і ні, через іноземні фінансові установи за межами США, 16 липня в Центрі відбувся семінар «Впровадження вимог FATCA в банках», який провела Дмитрова Ольга Сергіївна - головний аудитор - начальник служби внутрішнього аудиту ПАТ КБ «Стандарт», к.е.н., з 13 річним досвідом роботи в банківській системі України.

Докладніше...>>>

В семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів з ??протидії легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом, фінансового моніторингу, аналізу та контролю ризиків, управління операційними ризиками, правового забезпечення, методології банківських операцій банків України - Актабанк, Аркада, Артем-Банк, Банк Восток, Банк кредит Дніпро, Банк Русский Стандарт, БТА Банк, Енергобанк, Кліринговий дім, кредит Європа Банк, Перший Інвестиційний Банк, Банк Південний, Прокредит Банк, ТАСкомбанк, Фідобанк, Укрінбанк.
 
Під час семінару слухачам було надано інформацію про те, як уникнути банкам типових помилок при застосуванні FATCA, пов’язаних як з внутрішнім контролем, так і з побудовою системи цілком. Також, були розглянуті питання про додаткові репутаційні ризики в разі неучасті в FATCA з одного боку, а з іншого боку, з урахуванням нестабільної економічної ситуації, питання розробки такої стратегії і тактики роботи банку, за якою зберігається частина клієнтської бази, і, в той же час, дотримуються вимоги FATCA.
 
Слухачами були засвоєні навички, необхідні для успішного вирішення питань, пов’язаних з впровадженням вимог FATCA в банках.

26 і 27 червня 2014р. в м. Мінськ (Республіка Білорусь) відбулися семінари «Розробка та впровадження збалансованої системи показників (BSC / KPI) у банку як елемента підвищення ефективності бізнесу в реальних умовах» та «Передові технології верифікації кредитних заявок в реальних умовах роздрібного кредитування», який провів Міняєв Антон Олександрович - експерт з запобігання шахрайства в роздрібному кредитуванні. 
 

Докладніше...>>>

У семінарах взяли участь керівники та спеціалісти підрозділів бізнес процесів і стратегічного розвитку, управління персоналом, мотивації і стимулювання праці, фінансово - економічного, координації діяльності ЦБУ, ризик - менеджменту, кредитного, моніторингу та протидії шахрайству, по роботі з проблемною заборгованістю банків Білорусі - Белагропромбанк , БелВЕБ, Білінвестбанк, Дельта Банк, Ідея Банк, МТБанк.
 
На семінарі «Розробка та впровадження збалансованої системи показників (BSC / KPI) у банку як елемента підвищення ефективності бізнесу в реальних умовах» було розглянуто методологію і концепцію успішної реалізації стратегічного управління в банку на базі ССП, практичний досвід впровадження ССП в банку, ключові фінансові і нефінансові показники діяльності, які використовуються в рамках ССП, також учасниками були освоєні методика визначення збалансованої картини цілей і методика побудови внутрішніх рейтингів.
 
На семінарі «Передові технології верифікації кредитних заявок в реальних умовах роздрібного кредитування» слухачами були розглянуті основні принципи і процедури верифікації кредитних заявок, ключові моменти системи управління ризиками шахрайства в напрямку кредитування фізичних осіб, а також практичний досвід впровадження в Україні ‘он-лайн’ систем верифікації кредитних заявок з світовим ім’ям.
 
Всі учасники активно брали участь у навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструктором теоретичних знань за темами семінару.

У продовженні серії проведення семінарів в м.Мінськ (Республіка Білорусь) 12 - 13 червня Центром проведено семінар «Протидія шахрайству в банківській установі».

Докладніше...>>>

Семінар провів Горінов Олександр Сергійович - Директор департаменту безпеки ПАТ «Кредобанк» з більш 20 річним досвідом роботи в банківській системі України, а також з 2003 р. провідний інструктор НЦПБПУ за напрямками протидії шахрайству, організації фінансового моніторингу в банку, автоматизації процесу фінансового моніторингу, побудови системи Compliance у банку, захисту банківської таємниці, захисту персональних даних, управління операційними ризиками та ін.
 
У семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів з протидії шахрайству, управлінню економічної безпеки, управлінню ризиками, внутрішнього контролю департаменту корпоративного управління, аудитори банків БелВЕБ, Дельта Банк, Ідея банк, Пріорбанк (Білорусь) і Хамкорбанк (Узбекистан).
 
Під час семінару учасникам було надана інформація щодо створення системи протидії шахрайству в банку і створенню карти шахрайства за «бізнес лініями». Також були розглянуті види протидії шахрайству, зокрема, в електронному бізнесі, з ідентифікаційними даними, кредитному шахрайству, шахрайству персоналу. Крім цього були надані технологічні рішення по створенню автоматизованої системи протидії шахрайству в банку. Окремо були розглянуті питання фінансового моніторингу та системи протидії легалізації грошей, отриманих злочинним шляхом, як елементу системи протидії шахрайству.
 
Всі слухачі активно брали участь у навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструктором теоретичних знань і практичних прикладів за темою семінару.
 
Запрошуємо до участі в семінарах , запланованих до проведення нашим Центром у м. Мінськ, з розкладом і програмами яких можна ознайомитися:
 
 
або на сторінці Facebook

12 – 13 червня 2014р. в Центрі відбувся семінар «ЗАСТОСУВАННЯ ВИМОГ МСФЗ В ОБЛІКУ ТА ЗВІТНОСТІ УКРАЇНСЬКИХ БАНКІВ», за участю заступника головного бухгалтера провідного банку України, к.е.н., DIPiFR (ACCA), аудиторський сертифікат категорії  А та головний економіст підрозділу методології бухгалтерського обліку фінансових інструментів та складання фінансової звітності банків НБУ, к.е.н..
 

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь спеціалісти підрозділів бухгалтерського обліку, звітності, внутрішнього аудиту, управління перевірок, економічного аналізу та поточного моніторингу банків України - Кредитвест банк, Мотор-банк, Прокредит банк, РБА, Український капітал, Фонд гарантування вкладів фізичних  осіб.
 
У ході семінару було зроблено огляд процесу переходу української банківської системи на Міжнародні стандарти фінансової звітності. Окрему увагу приділено вимогам найбільш важливих для банківського сектора МСФЗ, зокрема, були розглянуті основні принципи підготовки і вимоги до фінансової звітності за МСФЗ, стандарти, що регламентують облік фінансових інструментів (кредитів, депозитів, цінних паперів), стандарти, що регламентують облік запасів, основних засобів, нематеріальних активів і основні принципи консолідації фінансової звітності.
 
Всі учасники активно брали участь у навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструкторами теоретичних і практичних знань з теми семінару.

29 - 30 травня 2014р. в м. Мінськ (Республіка Білорусь) відбувся семінар - практикум «Бізнес-процеси в банку: опис, оптимізація, регламентація та управління», який провів Роман Ісаєв - експерт з бізнес-інжинірингу і управління в банківській сфері, Член Координаційного комітету Асоціації Російських Банків за стандартами якості банківської діяльності.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів контролю управління бухгалтерського обліку, проектування банківських бізнес-процесів, методології активних операцій і продуктового розвитку, управління бізнес- процесами, розробки та впровадження програмних продуктів і підрозділи розвитку банків Білорусі - Білінвестбанк, ВТБ, Хоум Кредит Банк, Молдови - Юнібанк та Узбекистану - Хамкорбанк .
 
На семінарі - практикумі були розглянуті питання змісту процесних технологій управління та їх практичне застосування для удосконалення діяльності банків, зокрема, методики опису, аналізу, оптимізації, контролю, автоматизації бізнес- процесів, сучасні нотації бізнес-моделювання, їх переваги та недоліки, області застосування і програмні продукти, які їх підтримують .
 
Також слухачами було розглянуто великий набір прикладів реальних банківських бізнес-процесів, типових бізнес-моделей, практичних результатів застосування методик, шаблонів інформаційно-методичних документів, форм документів. Надано інформацію про те, як використовувати ці напрацювання і вбудовувати їх у діяльність банку для підвищення його ефективності .
 
Крім цього, інструктор продемонстрував вирішення актуальних управлінських завдань банку за допомогою сучасних програмних продуктів бізнес - моделювання: ARIS, Business Studio, MS Visio і дав короткий огляд та порівняльний аналіз програмних продуктів даного класу.
 
Всі слухачі активно брали участь у семінарі, виконували практичні завдання з розробки основних компонентів системи управління бізнес -процесами.
 
Запрошуємо взяти участь у наступному літньому семінарі, який проведе Роман Ісаєв, провідний експерт з бізнес- інжинірингу і управління в банківській сфері, в місті Мінськ (Республіка Білорусь):
 

У продовженні серії проведення семінарів у м.Мінськ (Республіка Білорусь) 22 - 23 травня Центром проведено семінар «Повернення проблемних боргів: технологія та психологія роботи з боржниками».

Докладніше...>>>

Семінар провів Каменецький Станіслав - бізнес-тренер, практичний психолог, який має
більш ніж 5-річний період роботи в сфері навчання стягнення проблемної заборгованості, підготовки фахівців колекторських компаній і співробітників soft & hard collection в банківській сфері.
 
У семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів по роботі з проблемною заборгованістю юридичних та фізичних осіб, а також і заставами, стягнення боргів юридичних осіб по роботі з проблемними активами, стягнення проблемної заборгованості за платіжними картками банків БелВЕБ, Бєлгазпромбанку, ВТБ (Білорусь), Банк Республіка (Азербайджан) і Ексімбанк (Тирасполь).
 
Під час тренінгу учасники сформували модель впевненої поведінки при переговорах з боржниками на різних етапах роботи, навчилися застосовувати оптимальну стратегію і систему роботи з боржником в залежності від його типу та етапу роботи, відпрацювали в змодельованих ситуаціях ефективні моделі поведінки та мовні модулі комунікації з боржником.
 
Слухачами були засвоєні навички, необхідні для успішного вирішення питань, пов’язаних з поверненням боргів.
 
Запрошуємо до участі в семінарах , запланованих до проведення нашим Центром у м. Мінськ, з розкладом і програмами яких можна ознайомитися:
 
на сайті Центру в розділі «Календар семінарів з національними інструкторами » за посиланням http://www.nctbpu.org.ua/main/index/ru/calendars/calendar/
 

21 травня 2014р. в Центрі відбувся семінар «Операції в системі SWIFT. Досвід українських банків», який провів провідний банківський спеціаліст у сфері міжнародних платежів управління банківських технологій та організації розрахунків

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів, які забезпечують розрахунки в іноземній валюті: міжнародних розрахунків, казначейств, відділів кореспондентських відносин банків: Авант-Банк, Апекс-Банк, Асвіо Банк, Креді Агріколь Банк, Марфін Банк, ОТП Банк, УкрСиббанк.
 
Під час семінару слухачі ознайомилися з інформацією про те, як зробити платіжні операції економічно ефективними для банків, підвищити рівень автоматизації на дільницях обробки платежів, як максимально повно включити в роботу арсенал засобів, пропонованих стандартами SWIFT.
 
Також були представлені загальний огляд платіжних систем основних країн – маркет - мейкерів платіжної індустрії і детальні практичні рекомендації з підготовки міжнародних платежів.
 
Всі учасники активно взяли участь у навчальному процесі, виконали контрольні тести на засвоєння матеріалу.

20 - 21 травня 2014 р. в Центрі відбувся семінар на тему «Картковий бізнес у площині валютних розрахунків» за участю висококласних спеціалістів управлінь методології валютного регулювання і політики роздрібних платежів Національного банку України, а також начальника управління фінансового моніторингу провідного банку України та провідного консультанта, фахівця в галузі банківської справи, бухгалтерського обліку, аудиту, бізнес-освіти.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники та фахівці підрозділів супроводу клієнтів, внутрішнього аудиту, платіжних карток і еквайрингу, платіжних систем, розвитку карткового бізнесу, бек-офісу, роздрібного бізнесу, розрахунків, управління валютних операцій і контролю таких банків України, як Акордбанк, Банк Русский Стандарт, Банк Січ, ВТБ, Златобанк, Піреус Банк МКБ, ПУМБ, Укргазбанк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк, Фінансовий Партнер.
 
Під час семінару для слухачів було зроблено огляд ключових положень бізнесу платіжних карток і визначення його «валютних» сегментів, розглянуті питання законодавчого забезпечення принципів функціонування платіжних систем з використанням платіжних інструментів, основні положення валютного законодавства та їх інтеграція у діяльність банку на картковому ринку. Крім цього були розглянуті особливості здійснення банками первинного фінансового моніторингу при наданні ними послуг розрахунків за платіжними картками, а також облікові аспекти бізнесу платіжних карток, вимоги до документів і особливості бухгалтерських проводок, звітність .
 
Всі слухачі залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструкторами теоретичних і практичних знань з теми семінару.

10 та 11 квітня Центром вперше проведені в м.Мінськ (Республіка Білорусь) семінари «Моніторинг кредитного ризику (індивідуальний портфельний підходи )»  та «Стрес-тестування кредитного портфеля. Практичні аспекти».

Докладніше...>>>

Семінари провів Буковинський Сергій Володимирович, провідний ризик - менеджер комерційного банку, відповідальний протягом останніх 4 років за створення системи проведення моделювання адекватності капіталу (ICAAP) і стрес -тестування кредитного портфеля .
 
Відвідали семінари керівники та фахівці кредитних підрозділів, менеджери по роботі з клієнтами, фахівці з управління ризиками, внутрішні аудитори Банку Республіка (Республіка Азербайджан), БелВЕБ та МТБанк (Республіка Білорусь), Хамкорбанку (Республіка Узбекистан).
 
Під час семінарів учасникам була представлена ??інформація про передовий досвід проведення комплексного моніторингу , як невід’ємної системи в процесі управління кредитним ризиком . Слухачі ознайомилися з особливостями роботи та етапами проведення моніторингу, у т.ч. як на портфельному рівні , так і на рівні окремого зобов’язання. Окрему увагу було приділено питанням організації стрес -тестування в банку, побудові системи моніторингу та застосування результатів стрес тестів в моніторингу .
 
Запрошуємо до участі в семінарах, запланованих до проведення нашим Центром у м. Мінськ, з розкладом і програмами яких можна ознайомитися на сайті Центру в розділі «Новини» (на російськомовній версії сайту)

8 квітня 2014р. в Центрі заступник директора Генерального департаменту грошово-кредитної політики - начальника управління методології валютного регулювання Національного банка України  Чепінога Людмила Анатоліївна провела круглий стіл «Останні зміни до законодавства та нормативно-правових актів НБУ у сфері валютного регулювання і валютного контролю».

Докладніше...>>>

Відвідали круглий стіл фахівці підрозділів валютного контролю, неторгових операцій, розрахункових операцій, казначейств, супроводження банківських операцій, методології, обліку податків українських банків «ВБР», «Експрес-Банк», «Інтеграл-Банк», «Національний Кредит», «ОТП Банк», «Ощадбанк», «Піреус Банк МКБ», «ПроКредит Банк», «РБА», «Універсал Банк», «Фідобанк», «Фортуна-банк», «Юнекс Банк», «Юніон Стандарт Банк», «БМ Банк», «ІНГ Банк Україна».
 
Під час заходу були розглянуті останні зміни до законодавства та нормативно-правових актів НБУ у сфері валютного регулювання і валютного контролю, запроваджених Постановами Правління НБУ:
- від 16.09.2013 №365 «Про порядок надходження коштів в іноземній валюті на поточні рахунки фізичних осіб в межах України»,
- від 28.03.2014 № 172 «Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій»,
- від 31.03.2014 № 182 «Про приведення лімітів відкритої валютної позиції банківської системи України до міжнародних стандартів».
 
НЦПБПУ спільно з НБУ й надалі проводитимуть на регулярній основі круглі столи та семінари з останніх змін до законодавства та нормативно-правових актів НБУ у сферах валютного регулювання та валютного контролю, карткового бізнесу, банківського кредитування, бухгалтерського обліку та інших напрямів банківської діяльності.
 
Слідкуйте за оновленим планом заходів Центра на нашому сайті у розділі «Календар семінарів».

26 – 27 березня 2014 року в Центрі проведено семінар «Аналіз та прогнозування стану позичальника для експертизи договорів кредитування оборотних коштів», в якому прийняли участь банківські спеціалісти, що мають справу з експертизою стану позичальника з метою видачі кредитів для фінансування оборотних коштів.

Докладніше...>>>

Семінар провів Савчук Володимир Павлович - професор програм МВА Міжнародного інституту бізнесу та Києво-Могилянської бізнес школи, доктор наук, керуючий партнер групи консалтингових компаній «Стратегічний партнер», експерт зі стратегічного, фінансового та інвестиційного менеджменту.
 
В процесі навчання учасникам інструктором була передана базова обчислювальна програма в середовищі MS Excel, яка служить основою внутрішнього стандарту програмного забезпечення кредитної експертизи комерційного банку и реалізує наступні завдання:
1) Трансформація звітності в стандарти МСФЗ
2) Вертикальний і горизонтальний аналіз фінансової звітності
3) Побудова звіту про рух грошей прямим і непрямим методом
4) Консолідація фінансової звітності (балансу і звіту про прибуток)
5) Прогнозування фінансової звітності позичальника, виходячи з планованих показників його діяльності та оцінка потрібного обсягу кредитування.
 
Всі учасники із задоволенням приймали участь у практичному семінарі, програма якого заснована на міжнародних підходах до фінансового аналізу, й у той же час враховує специфіки вітчизняних підприємств та особливості поточного періоду, та поглибили свої професійні знання та навички у наступних напрямках: системне уявлення про фінансовий стан позичальника за допомогою традиційних методів фінансового аналізу; консолідація фінансової звітності афілійованих компанії в процесі експертизи позичальника та прогнозування фінансового стану та результативності позичальника та оцінка необхідного обсягу фінансування для кредитування оборотних коштів.

19 березня 2014 року в Центрі відбувся семінар «Оцінка кредитних ризиків згідно постанови НБУ № 23», інструкторами якого виступили провідні фахівці в області ризик-менеджменту комерційних банків України.

Докладніше...>>>

Семінар відвідали керівники та фахівці підрозділів аналізу кредитного портфелю, внутрішнього аудиту, аналізу ризиків та формування резервів,  активно-пасивних операцій, економічного аналізу та статистичної звітності, кредитних ризиків та кредитних управлінь банків України: Банк ¾, ВТБ, Мегабанк, Михайлівський, Портал, Порто-Франко, Правекс-Банк, Промінвестбанк, ПФБ, РБА, УкрСиббанк, Укрсоцбанк.
 
Під час семінару були детально розглянуті нові підходи до оцінки кредитних ризиків та практичні питання впровадження Постанови Національного банка України №23 від 25.01.2012 «Про затвердження Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями».
 
Практична направленість семінару та професійні навички інструкторів були високо оцінені всіма учасниками заходу.

Тема «Останні зміни у правилах організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджені постановою правління Національного банку України від 27.12.2013 № 555 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 23 січня 2014 року за № 143/24920. Нові вимоги щодо складання статистичних звітів. Визначення і виправлення помилок, допущених у звітах» зібрала в Центрі дві групи слухачів 26 та 28 лютого 2014 року.

Докладніше...>>>

Семінари були проведені фахівцями Генерального Департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України.

 
В семінарах взяли участь працівники, які складають та подають до Національного банку України статистичні звіти про валютні операції банку, а також реєструють валютні операції в режимі он-лайн таких банків як, Альпарі Банк, Альфа-Банк, АСВІО, ВТБ, Легбанк, Піреус Банк МКБ, Ренесанс Капітал, СТАНДАРТ, Банк ¾, Банк Кіпру, Міжнародний Інвестиційний Банк, Міський Комерційний Банк, ПРИВАТБАНК, Сбербанк Росії, Траст-Капітал, Укргазбанк, Укрсоцбанк, Універсал Банк, УПБ, Фінанси та Кредит, ЮНЕКС БАНК.
 
Слухачам були надані практичні поради щодо оптимальної підготовки статистичних звітів, виявлення та виправлення помилок у звітах, був визначений взаємозв’язок даних Online-систем зі звітністю, у тому числі про залучені у нерезидентів кредити в іноземній валюті, які реєструються у Національному банку України.

28 січня 2014р. в Центрі відбувся семінар на тему «Особливості застосування трансфертного ціноутворення для цілей оподаткування в діяльності банківських установ».

Докладніше...>>>

Семінар провели Шматко Олексій Юрійович , президент ТОВ «Аксіома Консалтинг Груп», к.е.н., сертифікований аудитор, сертифікований податковий консультант, САР, член ради Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України, член кваліфікаційної комісії Спілки податкових консультантів України та Задорожний Олексій Миколайович, начальник Управління методології податку на прибуток підприємств Міністерства доходів і зборів України.   
 
У семінарі брали участь фахівці з бухгалтерського та податкового обліку банків України:  Авант, Альпарі банк, АСВІО, Легбанк, Львів, Михайлівський, Надра, ПІБ, Південкомбанк, Порто-Франко, Радикал банк, РБА , Фортуна.
 
Під час семінару учасники були ознайомлені з методами визначення звичайних цін для застосування в податковому обліку комерційного банку, також  були розглянуті основні переваги та недоліки при застосуванні різних методик розрахунку трансфертних цін, вивчено практичний досвід розрахунку трансфертних цін, а також відпрацьовані практичні навички впровадження оптимальної трансфертної моделі для банку з урахуванням вимог податкового та управлінського обліку.
 
Якість проведеного навчання було високо оцінено всіма учасниками семінару.

 22 - 24 січня 2014 р. в Центрі пройшов кваліфікаційний курс « Документарні акредитиви, гарантії, інкасо та фінансування міжнародної торгівлі».

Докладніше...>>>

Курс проведено за участю Керівника Департаменту документарних та вексельних операцій, Директора Департаменту торгового фінансування та документарних операцій й Начальника управління фінансування міжнародної торгівлі з трьох провідних комерційних банків України
 
У курсі взяли участь фахівці вищої та середньої ланки управління, відповідальні за здійснення операцій з фінансування міжнародної торгівлі, фахівці відділів документарних і гарантійних операцій, фахівці з валютного контролю, співробітники кредитних підрозділів та  підрозділів кореспондентських відносин банків України (Акордбанк, Глобус, Діамантбанк, Креді Агріколь, Меліор, Прокредит, УПБ) і Білорусі (БелВЕБ) .
 
У ході курсу були розглянуті правові засади і механізми застосування документарних форм розрахунків у міжнародній торгівлі. Особливу увагу приділено правовим основам проведення та практичного застосування акредитивної, інкасової форм розрахунків, а також  забезпечення виконання міжнародних торговельних угод за допомогою гарантій.  Для кращого сприйняття матеріалу курсу учасникам були запропоновані практичні завдання у вигляді конкретних ситуаційних вправ. Також були розглянуті різні види і схеми фінансування міжнародної торгівлі з застосуванням акредитивів, гарантій та векселів, а також були надані приклади роботи за деякими схемами фінансування.
 
Змістовна програма семінару, наповнена практичними прикладами, і професіоналізм інструкторів були високо оцінені всіма учасниками.

21 - 22 січня 2014 р. в Центрі відбувся семінар на тему «Кількісні методи оцінки ризиків».

Докладніше...>>>

Інструкторами  семінару виступили відомі фахівці з управління ризиками двох українських банків.
 
Учасниками семінару стали фахівці підрозділів ризик-менеджменту, казначейств та  інших підрозділів, які беруть участь у процесі управління ринковим ризиком в банківських установах. На семінарі були присутні представники таких  банків України:  Альпарі банк, Європромбанк, ІнтерКредитБанк, Міський комерційний банк, ОТП банк, Приватбанк, Профінбанк, Стандарт, Траст, Унікомбанк, а також банків Білорусі: БелВЕБ і БНБ-банк.
 
Під час семінару лектори ознайомили банківських фахівців із сучасними методиками оцінки ризиків, провели аналіз їх переваг та недоліків у нормальних і кризових економічних умовах.
 
Всі слухачі активно брали участь в навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним та професійним викладом інструкторами теоретичних і практичних знань з теми семінару.

У період з 25 - 29 листопада 2013р. в Центрі відбувся кваліфікаційний курс «Безпека карткового бізнесу», який був вперше підготовлено та проведено після проведення в червні 2013р. в Севастополі Першої щорічної міжнародної конференції банківських офіцерів «Безпека карткового бізнесу».

Докладніше...>>>

У курсі були задіяні чотирнадцять висококласних фахівців з 6 провідних банків України (АТ «Укрексімбанк», «Банк «Фінанси та Кредит», АТ«ОТП Банк», ПАТ «Укрінбанк», ПАТ «ПУМБ», «Фідобанк»), а також фахівці МВС України, Асоціації ЕМА і NTT Security (Манчестер, Великобританія), незалежні експерти в області карткового бізнесу, доповіді яких високо оцінили слухачі курсу.
 
Приймали участь фахівці та експерти з питань операційних ризиків, банківської та інформаційної безпеки, фінансового моніторингу та моніторингу карткових операцій, роздрібного бізнесу, просування банківських продуктів і нових технологій з банків України - Універсал, Дельта Банк , Кредобанк, VAB Bank, БМ Банк, ПроКредит Банк, АКБ Банк, Перший Iнвестицiйний Банк, Терра Банк, Укргазпромбанк, Промінвестбанк, Ощадбанк Росії, Фінростбанк, Національний Кредит, Фінанс Банк, Фортуна-Банк і банку Білорусі - ІнтерПейБанк .
 
За пять днів курсу слухачі детально ознайомилися з теоретичними знаннями та практичними рекомендаціями (кращими практиками) з організації безпечної емісії платіжних карт, банкоматного і торгівельного еквайрингу, їм було надано детальний огляд шахрайських схем та аналіз результативності методів запобігання / протидії шахрайству, використовуваних українськими та іноземними банками, також учасники сформували бачення глобальної комплексної системи управління ризиком карткового шахрайства в банку.
 
Враховуючи високу актуальність і затребуваність теми, в червні 2014 року в м. Севастополь планується проведення Другої щорічної міжнародної конференції банківських офіцерів «Безпека карткового бізнесу», з інформацією щодо якої можна ознайомитися на нашому сайті за посиланням http://conferences.nctbpu.org.ua/.
 
Наступний кваліфікаційний курс запланований на осінь 2014р (листопад - грудень).
 
Також протягом року буде проведено ряд семінарів, присвяченим окремим аспектам безпеки карткового бізнесу.
 
Будемо раді бачити Вас учасниками наших заходів !

14 та 15 листопада 2013 р. в Центрі відбулися семінари «Private Banking і побудова ефективної роботи з VIP клієнтами (український досвід)» та «Обслуговування VIP -клієнтів (у рамках напряму Private Banking ) та захист їх активів: кращі міжнародні та російські практики» за участю провідних фахівців з питань обслуговування VIP клієнтів Олексія Александрова (Україна) та Олексія Гусєва (Росія).
 

Докладніше...>>>

У семінарах взяли участь співробітники наступних українських банків: Актабанк, ВТБ, Креді Агріколь Банк, Національний Кредит, Південний, Терра Банк, УкрСиббанк, Універсал Банк, а також з банку Республіки Казахстан - ForteBank.
 
У ході семінару «Private Banking і побудова ефективної роботи з VIP клієнтами (український досвід)» були розглянуті основні підходи до розвитку обслуговування фізичних осіб - власників великого приватного капіталу, вивчений кращий досвід вітчизняних гравців при побудові ефективної продуктової лінійки для обслуговування заможних клієнтів банку, перспективні технології обслуговування заможних клієнтів в банках Росії та України, пропозиції банків Заходу. Також були розглянуті очевидні помилки при формуванні бізнесу Private Banking.
 
У ході семінару «Обслуговування VIP клієнтів (у рамках напряму Private Banking) та захист їх активів: кращі міжнародні та російські практики» слухачі ознайомилися з сучасними технологіями обслуговування заможних осіб (private banking / private wealth management / family office) та їх практичною адаптацією для російських клієнтів, орієнтованою на впровадження у вітчизняних банках та інвестиційних компаніях. Проаналізована основна цільова клієнтська група російських заможних осіб, в якій виділяються окремі підгрупи з власними фінансовими перевагами й стереотипами. Зроблений огляд продуктового ряду вітчизняного private banking і безпосередніх підходів до побудови ефективних технологій продажу для VIP клієнтів на основі персоналізованого клієнтського обслуговування цільових підгруп. Розглянуто різні стратегії позиціонування напрямків з обслуговування заможних осіб (VIP клієнтів) і практичні кроки для побудови і подальшого розвитку напрямку private banking. Також слухачами було виконано ряд практичних завдань.
 
Змістовні частини обох семінарів, засновані на практичному досвіді доповідачів, а також професіоналізм інструкторів були високо оцінені всіма учасниками.
 
Повідомляємо також, що дані теми семінарів можуть бути представлені в корпоративному форматі.
 
Стосовно подачі заявок звертайтесь, будь ласка, до менеджерів Центру за телефонами (+38044) 253 04 57, 253 84 89 або за електронною адресою center@nctbpu.org.ua

14 - 15 жовтня 2013 р. в Центрі пройшов семінар «Управління філіями в банку»*, за участю міжнародного викладача і незалежного консультанта у сфері фінансових послуг - Roger Jean Claessens (Люксембург).
 

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники підрозділів банків України - Укргазбанк, Фінанси та Кредит, а також банків країн СНД - Константа (Грузія), Цеснабанк (Казахстан), Хамкорбанк (Узбекистан).
 
У ході семінару учасниками були вивчені питання значимості власної поведінки і особистих цілей, які впливають на персонал та відповідні мотиваційні питання, вимоги керівних посад у контексті планування та фінансового управління, питання оцінки ефективності людського фактора і розуміння власного процесу передачі інформації та навичок продажів з метою поліпшення результатів.
 
Також слухачі ознайомилися з прикладами найкращої міжнародної практики, які допомагають знаходити оптимальні рішення в рамках своєї робочої діяльності, а також виконали практичні завдання , пов’язані з їх управлінськими функціями.
 
Всі учасники активно брали участь у навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним
і професійним викладом інструкторами теоретичних знань з теми семінару.
 
* - Курс базується на книзі "Branch Management in Banking" by Roger Claessens and Philip Wiertz, Promoculture, 2006 , ISBN 2- 87974 -069 -X*

23 - 24 жовтень 2013 р. в Центрі відбувся семінар - конференція «Управління операційним ризиком».

Докладніше...>>>

У семінарі - конференції взяли участь фахівці провідних банків, як України - Альфа- банк, Брокбізнесбанк, Ідея банк, Імексбанк, Банк Інтеграл, Креді Агріколь Банк, Оксі банк, Банк Південний, ПУМБ, Універсал банк, Черкаський інститут банківської справи, так і країн СНД - Народний банк Казахстану і Пріорбанк (Білорусь).
 
Під час семінару провідні експерти висвітлили питання ролі операційного ризик - менеджменту в системі контролю і його методи, учасники розглянули і обмінялися практичним досвідом організації процесу контролю та управління операційними ризиками, були розглянуті існуючі моделі управління операційним ризиком, а також переваги і недоліки застосування цих моделей на практиці.
 
Всі учасники високо оцінили практичне наповнення семінару, що включає приклади з виявлення й оцінки ризиків за допомогою виконання практичного завдання на базі отриманих теоретичних знань.
 
Семінар - конференція - захід нового формату, вперше проведений в нашому Центрі, отримав відмінні відгуки, завдяки участі інструкторів з п’яти провідних банків України, а також можливості відкритої дискусії та обміну досвідом безпосередньо між самими учасниками та інструкторами.
 
Враховуючи позитивні відгуки, ми плануємо розширювати практику проведення заходів у представленому форматі.
 
Всі побажання та пропозиції щодо актуальних тем семінарів - конференцій надсилайте, будь ласка, на електронну адресу center@nctbpu.org.ua , або повідомляйте менеджерам Центру за телефонами (+38044) 253 04 57 , 253 84 89

14 - 15 жовтня 2013 р. в Центрі відбувся семінар «Бізнес- процеси в комерційному банку: опис, оптимізація, регламентація та управління» за участю російського експерта з бізнес-інжинірингу і управління в банківській сфері - Ісаєва Романа Олександровича.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь фахівці підрозділів методології, фінансового аналізу юридичних осіб управління банківських ризиків, управління процесингу та обліку роздрібного бізнесу, управління проектів і програм, моделювання бізнес-процесів, управління вимогами та портфелем проектів, управління ризиками, управління роздрібного бізнесу, інформаційної безпеки, організаційного розвитку, впровадження методології та аудиту СВА, аналізу та контролю ефективності бізенс-процесів, бізнес-аналітики банків України - Дельта Банку, Ідея Банку, ОТП Банку, Платинум Банку, Промінвестбанку, Ощадбанку Росії, Укрсоцбанку, Укрексімбанку, Фінанс Банку, Банку Юнісон, а також банків країн СНД - Алмазергіенбанк (Росія), Бєлгазпромбанку (Білорусь).
 
У ході семінару були розглянуті численні приклади реальних банківських бізнес-процесів, типових бізнес-моделей, практичних результатів застосування методик, шаблонів інформаційно-методичних документів, форм документів. Розкривалися методи використання цих напрацювань і вбудовування їх у діяльність банку для підвищення ефективності його діяльності.
Демонструвалися вирішення актуальних управлінських завдань банку за допомогою сучасних програмних продуктів бізнес-моделювання: Business Studio, MS Visio, а також давався короткий огляд та порівняльний аналіз програмних продуктів даного класу.
 
Слухачі виконали практичні завдання з розробки основних компонентів системи управління бізнес-процесами.
 
На семінарі Роман Олександрович представив увазі учасників книгу «Банківський менеджмент та бізнес-інжиніринг»*, яка містить методики та успішні практики їх застосування за основними областями банківського менеджменту та бізнес-інжинірингу.
 
Змістовна програма семінару, наповнена практичними прикладами, і професіоналізм інструктора були високо оцінені всіма учасниками.
 
«Запрошувати якомога більше таких фахівців – практиків, як Роман Ісаєв, і створювати семінари з інноваційним процесам в банках України... » (Учасник з ПАТ «Укрсоцбанк»)
 
Також деякі учасники висловили необхідність проведення даного семінару в корпоративному форматі для своїх банків.
 
Запрошуємо взяти участь у наступному семінарі «Бізнес-процеси в комерційному банку: опис, оптимізація, регламентація та управління», запланований на 27 - 28 березня 2014 року.
 
* - з питань покупки книги звертайтеся, будь ласка, до менеджерів Центру за телефонами (+38044) 253 04 57 , 253 84 89 або надсилайте запит на електронну адресу center@nctbpu.org.ua


 

21 - 25 жовтня 2013р. відбувся черговий кваліфікаційний курс «Внутрішній аудит банку».
 

Докладніше...>>>

У курсі брали участь фахівці 21 банку України - Альфа - Банк, Брокбізнесбанк , ВБР, Вернум Банк, ІнтерКредитБанк, Кредобанк , Мегабанк, Меліор Банк, Банк Михайлівський, ПлатинумБанк, ПУМБ, Радабанк, Банк Софійський, Банк Український капітал, Укргазбанк, УкрСиббанк, Унікомбанк, УПБ, Фінанси та Кредит, Банк Центр, Інтеграл - Банк та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також банків СНД - Амеріабанк (Вірменія) і Народного банку Казахстану .
 
Під час курсу учасники були ознайомлені з міжнародною практикою і процедурами проведення внутрішньобанківського аудиту, надані практичні навички з оцінки ризиків комерційного банку, планування аудиторських перевірок та розподілу ресурсів з урахуванням вимог сучасного середовища, очікувань керівництва і власників. Були також наведені приклади типових помилок і шляхів їх запобігання.
 
Якість проведеного навчання було високо оцінено всіма учасниками курсу.
 
З програмами кваліфікаційних курсів, які проводяться в Центрі, можна ознайомитися на нашому сайті в розділі «Ліцензовані програми підготовки та підвищення кваліфікації»
 

30 вересня - 1 жовтня 2013 р. в Центрі пройшов семінар «Розробка та реалізація стратегії і збалансованої системи показників у банку» за участю російського експерта з бізнес-інжинірингу і управління в банківській сфері - Ісаєва Романа Олександровича.

Докладніше...>>>

 
У семінарі взяли участь керівники та спеціалісти підрозділів стратегічного розвитку , фінансового аналізу, оптимізації бізнесу, платіжної карткової системи, аналізу стягнення проблемної заборгованості, управління міжнародного бізнесу, планово - бюджетного відділу та фінансово- економічного департаменту банків України - ВБР , Кліринговий Дім , Фінанси та кредит , Експрес банк.
 
У ході семінару були детально розглянуті аспекти бізнес - інжинірингової складової стратегічного управління: як крок за кроком виконати всі етапи стратегічного аналізу і планування, як зв’язати стратегію з бізнес-процесами, організаційною структурою і персоналом банку, розробити правильні бізнес-моделі і необхідні нормативні документи, змусити регламенти «працювати» на практиці, «оживити» бізнес-процеси і досягти стратегічних цілей. Велику увагу було відведено збалансованій системі показників BSC / KPI, способам автоматизації її функціонування. Було розглянуто комплексний підхід з розробки стратегічних цілей і показників KPI зверху-вниз: верхній рівень => бізнес-напрямку => бізнес-процеси => структурні підрозділи => рядові співробітники.
 
Протягом семінару учасники виконали практичні завдання з розробки основних компонентів збалансованої системи показників BSC / KPI і пов’язаних з нею систем. Це дало можливість учасникам семінару відразу після його завершення вбудовувати отримані напрацювання в діяльність своїх банків і далі їх розвивати.
 
Дана тема, а також інші семінари Романа Ісаєва доступні для навчання в корпоративному і дистанційному форматах *
 
* - з питань реєстрації звертайтеся, будь ласка, до менеджерів Центру за телефонами (+38044) 253 04 57 , 253 84 89 або надсилайте запит на електронну адресу center@nctbpu.org.ua

 

11 - 13 вересня 2013 р. Центр провів на базі Севастопольського інституту банківської справи Національного банку України (м. Севастополь) семінар «Протидія шахрайству в банківській установі».

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь фахівці підрозділів банківської безпека, інформаційної безпеки, управління протидії відмивання доходів, внутрішнього контролю, внутрішнього аудиту таких банків України - ВБР  та Мотор банк, а також банку Білорусі - БелВЕБ і Національного банку Республіки Казахстан.

Семінар, під час якого було розглянуто тенденції шахрайства в банку і способи його протидії, провів Горінов Олександр Сергійович - директор Департаменту безпеки ПАТ «Кредобанк».

Всі учасники активно брали участь у навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструктором теоретичних і практичних знань з теми семінару.

 

14 серпня 2013р. в Центрі відбувся семінар «Актуальні питання, пов’язані з забезпеченням безпеки у банках при роботі з цінностями у банках (технічна укріпленність, організація охорони приміщень банків і питання стандартизації та сертифікації)»

Докладніше...>>>

Семінар пройшов за участю начальника відділу оснащення кас Департаменту готівково-грошового обігу Національного банку України Гунченко Юрія Володимировича та директора ТОВ «Центр сертифікації банківського обладнання, споруд безпеки, засобів захисту та систем якості» Сабліна Андрія В’ячеславовича.
 
У семінарі взяли участь більш 30 спеціалістів підрозділів Управлінь безпеки банку, технічної, економічної безпеки, безпеки персоналу та активів департаменту безпеки, безпеки регіональних підрозділів фізичної охорони, розвитку мережі, роботи з готівковими коштами та надання послуг інкасації та ін. таких банків України - Авант-Банк, Акордбанк, Актив-Банк, АСВІО, Астра Банк, Схід, Дельта Банк, ЄВРОГАЗБАНК, Кредит Дніпро, Експобанк Банк, Мотор-банк, Національний кредит, Південкомбанк, Південний, Платинум Банк, Ринкові технології, Союз, Укргазпромбанк, УкрСиббанк, Укрсоцбанк, Фідобанк, Фінанс Банк, Фінростбанк, Юнекс.
 
У ході семінару були розглянуті Правила з організації захисту приміщень банків України, затверджених постановою НБУ від 04.06.2013 № 195, приклади і особливості пристрою приміщень касового вузла на основі аналізу нападів і сучасного обладнання, яке підвищує ефективність роботи з готівкою, а також питання стандартизації та сертифікація продукції та систем менеджменту.
 
Всі учасники активно брали участь у навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструкторами теоретичних знань з теми семінару.
 

 20 - 21 червня 2013р. Центр спільно з компанією PRICEWATERHOUSECOOPERS UKRAINE (PWC) провів семінар «Міжнародні стандарти фінансової звітності для банків».
 

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь головні бухгалтери, фахівці служби внутрішнього аудиту, сектора звітності за МСФЗ, фінансової та статистичної звітності, методологічної звітності, відділу методології та управлінського обліку, відділу обліку нематеріальних активів і капіталу, банків України (Альфа-Банк, БМ Банк, ВТБ, Золоті ворота, Креді Агріколь Банк, Петрокоммерц-Україна, Південкомбанк, Південний, ПриватБанк, Промінвестбанк, ПУМБ, РБА, Укрсоцбанк, Фамільний, Юнісон) і банку Молдови - Eximbank.
 
За час семінару учасники не тільки отримали фундаментальні знання з Міжнародних стандартів фінансової звітності та відпрацювали на практиці навички їх використання, а також дізналися про останні зміни в МСФЗ, що дозволило приступити до самостійної роботи з підготовки фінансової звітності відповідно до МСФЗ в найкоротші терміни.

6 - 7 червня 2013 р. в Центрі спільно з компанією «Алазонта. Тренінг і консалтинг» (Росія) відбувся тренінг «Технологія розробки банківського продукту», який провів старший бізнес-тренер і консультант з управління та організаційного розвитку - Тархановський Олександр Валеріанович.

Фотозвіт

Докладніше...>>>

У тренінгу взяли участь керівники підрозділів впровадження і розвитку послуг, кредитних операцій, вкладних та розрахункових операцій, управління та координації бізнесу, методології активних операцій, розвитку розрахунків і пасивних продуктів та розробки і підтримки роздрібних продуктів банків України - ВТБ, Укргазпромбанк, Укрсоцбанк, а також банків Білорусі - Белагропромбанк, БелВЕБ, ВТБ.
 
Всі учасники тренінгу взяли найактивнішу участь у навчанні. Була надана можливість подивитися на досвід своїх колег із зарубіжних банків, поглянути з іншого боку на стратегії і алгоритм розробки концепцій створення нових банківських продуктів і послуг.
 
Тренінг пройшов в активному форматі. Учасники виконували різні вправи, спрямовані на систематизацію вже наявних знань і освоєння нових прийомів і методів у банківській практиці.
 
Оскільки тренінг проводився у відкритому форматі, представники різних банків з різних країн змогли поділитися досвідом, обговорити технологію розробки банківських продуктів з урахуванням національних особливостей банківського регулювання і законодавства.
 
Особливо корисним, за відгуками учасників, було освоєння нових прийомів і методів, які застосовуються для розробки банківських продуктів - це так званий «метод номінальних груп» та розробка і подальший аналіз продуктової матриці банку. Вправи виконувалися в малих групах, а потім кожна група презентувала й захищала свою роботу перед іншими учасниками тренінгу, що дозволило задавати додаткові питання і глибше засвоїти нові прийоми і методи.
 
На тренінгу учасники, як кажуть, «наживо» побачили як подібність, так і відмінності в розробці банківських продуктів, що дозволило глибше зрозуміти відмінності роздрібного сегмента і корпоративного сегмента клієнтів банку.
 
Приємною несподіванкою для всіх учасників стала вправа на визначення принципових властивостей банківських продуктів і послуг, які суттєво впливають на їх розробку.
 
Для того, щоб учасники не втомлювалися і відчували себе комфортно під час занять, тренер проводив спеціальні ігри та розминки, які теж сподобалися учасникам, особливо метафорична гра «Хто швидше розробить банківський продукт».
 
Учасники також дали високу оцінку роздатковим і методичним матеріалами.
Тренінг пройшов конструктивно, цікаво, практично і супроводжувався діловими іграми, практичними завданнями та рішенням кейсів. Якість проведеного навчання була оцінена всіма учасниками тренінгу високо.
 
Йдучи на зустріч побажанням слухачів, надалі планується проведення семінарів з розробки банківського продукту окремо як для роздрібного, так і корпоративного сегментів. Слідкуйте за оновленнями на нашому сайті http://www.nctbpu.org.ua
 
 
 
 
ВІДГУКИ УЧАСНИКІВ ТРЕНІНГУ - 06-07.06.2013 - Київ
 
Денисенко Олеся Анатоліївна
В.о. начальника відділу розробки та підтримки роздрібних продуктів, «Укргазпромбанк», м. Київ
Позитивним було те, як були розкриті питання, як тренером було акцентовано увагу на начебто простих і зрозумілих аспектах, але більш глибоко, відповідно, з чим визначаються важливі і сильні методи розробки продуктів, їх впровадження і продажів.
Отримала можливість паралельно ознайомитися з продуктами і методами розробки бізнес-процесів. Було корисно дізнатися досвід роботи інших банків.
 
Анікєєва Анастасія Ігорівна
Начальник відділу впровадження та розвитку послуг Управління роздрібних послуг, ВАТ «Белагропромбанк», м. Мінськ
Сподобалася подача матеріалу, «нелекційний» формат. На деякі речі, які здавалися ясними і зрозумілими, глянула під іншим кутом.
Було корисно познайомитися з колегами з інших банків і країн, і підчерпнути у них щось нове. Дякую, успіхів Вам! До зустрічі на конференції в Білорусії!
 
Якименко Юрій
Начальник управління розробки та формування продуктів, ПАТ «Укрсоцбанк» (Unicredit Bank), м. Київ
Сподобався формат проведення семінару - комбінування теорії та відпрацювання практичних навичок. Цікава програма. Відмінний викладач. Сподобався склад групи - представлені різні банки і різні бізнес-напрямки.
 
Олександр Філоновіч
Начальник відділу розробки розрахункових і пасивних продуктів, ПАТ «ВТБ Банк», м. Київ
Новий погляд на питання, які постійно виникають при розробки продуктів. Ідеї, які вже «крутилися» в голові, знайшли форму. Дякую!
 
Дмитро Шакуров
Начальник відділу, ЗАТ Банк ВТБ (Білорусь), м. Мінськ
Проведений тренінг зміцнив і наповнив знання в галузі розробки банківського продукту, це важливо для практичної роботи. Дякую!
 

30 - 31 травня 2013 р. в Центрі відбувся семінар «Вступ до регуляторної системи пруденційного банківського регулування Базель II / (Базель 2,5) і Базель III», за участю головного консультанта проекту Європейської Комісії в Україні, головного консультанта НБУ з виробництва Базель II і Базель II і в українських банках - REINERTZ Manfred.
 

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь фахівці підрозділів аналітики, звітності Базель ІІ, документарних операцій, методологічного забезпечення та дотримання вимог Базель II, ризик-менеджменту, регуляторної звітності, бізнес-планування та управлінської звітності таких банків України - ПІБ, РБА, Укргазбанк, Укрсоцбанк і Банк Російський Стандарт.
 
У ході семінару були розглянуті зміни, очікувані в банківському секторі України, зокрема у відносинах з регулятором (НБУ), були розкриті у всіх деталях зміни до пруденційних коефіцієнтах адекватності капіталу, а також всі інші очікувані вимоги до спостережної звітності з боку НБУ
Перший день семінару був присвячений питанням переходу до Базелю II, другий - Базелю III і питань ліквідності.
 
Всі учасники активно брали участь у навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним і професійним викладом інструкторами теоретичних знань з теми семінару.
 
Також, окрему увагу звертаємо на те, що Центром проводяться різні цільові навчальні та консультаційні проекти із залученням інших провідних зарубіжних викладачів, детальну інформацію про які можна дізнатися на нашому вебсайті www.nctbpu.org.ua .

15 - 19 квітня 2013р. відбувся черговий кваліфікаційний курс «Внутрішній аудит банку».
 

Докладніше...>>>

Під час курсу учасникам були надані актуальні знання з теорії внутрішнього аудиту, в т.ч. Міжнародних стандартів внутрішнього аудиту та вимог Базельського комітету з банківського нагляду, а також за допомогою практичних завдань вироблялися у учасників вміння здійснення всього комплексу аудиторських процедур, починаючи від планування і закінчуючи передачею інформації, і навичок аудиту окремих операцій та підрозділів банку.
 
У курсі брали участь фахівці банківської сфери з України - АКБ Банк, ВБР, Кліринговий дім, Меліор банк, Мотор банк, ПУМБ, РБА, Російський стандарт, Укрсоцбанк, УПБ, Черкаський інститут банківської справи, а також з Республіки Таджикистан - Банк «Есхата».

20 - 21 лютого 2013р в НЦПБПУ відбувся семінар «Кредитний аналіз корпоративних клієнтів. Аналіз структурних і галузевих ризиків, пов’язаних з потенційним позичальником».

Докладніше...>>>

У перебігу двох днів були розглянуті теоретичні та практичні аспекти аналізу платоспроможності потенційних позичальників банку, в тому числі освітлений міжнародний досвід з управління кредитними ризиками. Також були обговорені підходи до оцінки галузевих і структурних ризиків, на практичних прикладах продемонстровані особливості аналізу фінансової звітності корпоративних клієнтів з урахуванням специфіки різних галузей.
 
Семінар прочитала СУХЕНКО Олена Іванівна - досвідчений фахівець-консультант у сфері фінансового аналізу та обліку, управління фінансами, побудови системи управління ризиками, член Української Асоціації Сертифікованих Бухгалтерів та Аудиторів, член Спілки сертифікованих фахівців в області лізингу, DipIFR (ACCA), GARP, САР / СIPA, CLPP.

22 - 23 листопада 2012 р. в Центрі пройшов семінар «Бізнес-процеси в комерційному банку: опис, оптимізація, регламентація і управління», за участю російського експерта з бізнес-інжинірингу та управління в банківській сфері - Ісаєва Романа Олександровича.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь фахівці підрозділів аудиту, управління і координації бізнес-процесів, методології діяльності банку, методології стратегічних проектів, партнерських проектів департаменту мережі продажів, контролю якості державних послуг, ринкових операцій департаменту казначейства банків України - Аркада, РБА, ПУМБ, ВТБ, УкрСиббанка, Укрексімбанка, Брокбізнесбанка, Фідобанка, а також банків країн СНД - Національного Банку Казахстану, Бєлвнєшекономбанка (Білорусь), Ексімбанка (Молдова).
 
В ході семінару були розглянуті численні приклади реальних банківських бізнес-процесів, типових бізнес-моделей, практичних результатів застосування методик, шаблонів інформаційно-методичних документів, форм документів. Розкривалися методи використання цих напрацювань і вбудовування їх в діяльність банку для підвищення його ефективності.
Демонструвалися вирішення актуальних управлінських завдань банку за допомогою сучасних програмних продуктів бізнес-моделювання: ARIS, Business Studio, MS Visio, а також давався короткий огляд та порівняльний аналіз програмних продуктів даного класу.
На семінарі слухачі виконали практичні завдання з розробки основних компонентів системи управління бізнес-процесами.
 
Всі учасники семінару отримали в подарунок від Романа Олександровича книгу «Банківський менеджмент та бізнес-інжиніринг», яка містить методики та успішні практики їх застосування по основних областях банківського менеджменту та бізнес-інжинірингу.
 
Змістовна програма семінару, наповнена практичними прикладами, і професіоналізм інструктора були високо оцінені всіма учасниками.
 
Запрошуємо взяти участь у подальших семінарах та програмах за участю Ісаєва Романа Олександровича в нашому Центрі.

В період з 5 по 9 листопада 2012 р. в Києві в Національному центрі підготовки банківських працівників України відбулася Перша міжнародна конференція ‘SME Banking 2012’

Докладніше...>>>

‘SME Banking 2012’ - стало головним заходом року в області банківського обслуговування та фінансової підтримки малого і середнього бізнесу.
 
В рамках конференції відбулося обговорення актуальних проблем ринку малого та середнього бізнесу в Україні, а також були розглянуті питання, що стосуються впровадження нових технологій, які дозволять підвищити ефективність і прибутковість роботи всіх учасників ринку.
 
Програма конференції складалася з 5 днів пленарних засідань та тематичних секцій, в рамках яких розглядалися наступні питання:
  • Стратегія і перспективи розвитку МСБ в Україні
  • Фінансування малого та середнього бізнесу. Проблеми і рішення
  • Щоденні фінансові послуги
  • Нові технології та рішення в банківському бізнесі
  • Канали дистрибуції і моделі продажів
До участі в конференції, в якості виступаючих і модераторів пленарних засідань і секцій, були запрошені представники Національного банку України, Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), USAID, компанії IPC, Українського фонду підтримки підприємництва, Всеукраїнського обєднання малого та середнього бізнесу Фортеця, а також представники Європейської Асоціації Фінансових Установ (EFMA), низки провідних консалтингових компаній, також топ-менеджмент банків України, зайняті безпосередньо практичною діяльністю в області МСБ.
 
Учасниками конференції стали топ-менеджери і фахівці банків України, Білорусі та Молдови, представники фінансових та лізингових компаній, а також представники компаній малого та середнього бізнесу.

У період з 17-19 вересня 2012 р. в Центрі відбувся практичний семінар «Карткова безпека в комерційному банку».

Докладніше...>>>

 

 
Модератором практичного семінару виступив Олег Шевчук - начальник відділу безпеки карткового бізнесу, департаменту безпеки АТ «Банк Фінанси та кредит».

 
Перший день семінару був присвячений питанням темі управління ризиками шахрайства в картковому бізнесі, а саме: класифікації типів шахрайства в картковому бізнесі і способам протидії, а також аналізу результативності застосування існуючих способів протидії картковій злочинності. Ці питання були детально розкриті Раїсою Федоровською. Доповіді Раїси високо оцінили слухачі семінару.
У другому дні були розкриті практичні аспекти моніторингу підозрілих операцій (Олексій Немченко), практичні аспекти фрод-менеджменту (Роман Гафуров), аспекти безпеки банкоматів. Доповідь Ігоря Горіна була присвячена українському досвіду боротьби з картковим шахрайством в інтернет і мобільних платежах, а Богдан Тищенко - розкрив аспекти протидії картковому шахрайству МВС України.
Третій день семінару був присвячений технічним питанням забезпечення карткової безпеки: основні види шахрайств використовувані зараз розкрив Ігор Попов огляд тенденцій карткового шахрайства в Україні та банкоматного шахрайства в Європі в 2012р. представила Олеся Данильченко. Особливостям організації захисту, закупівлі, установки і експлуатації банкоматних мереж, а також взаємодії структурних підрозділів банку в даних процесах присвятив свою доповідь Олег Матата, а Ігор Осика у своїй доповіді розповів про досвід забезпечення відповідності процесингового центру вимогам безпеки МПС. Тема кібербезпеки банкоматів та PCI DSS була розкрита в доповіді Олексія Гребенюка.
Роботу всіх спікерів практичного семінару дуже високо оцінили слухачі:
«Всі лектори впоралися дуже круто. Матеріал піднесено у зрозумілій і доступній формі. Загальна оцінка - 5» (ВАТ «БПС - Ощадбанк», Гур’янов А.А.)
«Все добре! Отримав відповіді на багато питань, що цікавлять, дуже добре впоралися спікери» (ПАТ«Банк ¾», Будяк А.В.)
Враховуючи високу актуальність та затребуваність теми практичного семінару в Центрі було прийнято рішення про проведення Першої Практичної Конференції «Карткова безпеку в банку. Протидія шахрайству», яка попередньо запланована на червень-липень 2013 в м. Севастополі.
 
 

Інформація про конференцію буде розміщуватися на сайті - слідкуйте за оновленнями!

 

Будемо раді бачити Вас учасниками Конференції! 

11 - 12 жовтня 2012 р. в Центрі пройшов семінар «Розробка і реалізація стратегії та збалансованої системи показників у банку» за участю російського експерта з бізнес-інжинірингу та управління в банківській сфері - Ісаєва Романа Олександровича.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь керівники та спеціалісти підрозділів корпоративного управління, по роботі з регіональною мережею, економічного аналізу, стратегічного планування, фінансів і ризиків, управління інтегрованою системою менеджменту ризиків, організації та проектного менеджменту, контролю якості державних послуг, мотивації та компенсації банків України - Укрсоцбанку, Банку ВБР, Ощадбанку Росії, Юнекс Банку, а також банків країн СНД - Національного банку Казахстану і БєлВЕБ, Бєлгазпромбанку, Бєлінвестбанку (Білорусь).
 
В ході семінару були детально розглянуті аспекти бізнес-інжинірингової складової стратегічного управління: як крок за кроком виконати всі етапи стратегічного аналізу і планування, як зв’язати стратегію з бізнес-процесами, організаційною структурою і персоналом банку, розробити правильні бізнес-моделі та необхідні нормативні документи, змусити регламенти «працювати» на практиці, «оживити» бізнес-процеси і досягти стратегічних цілей. Велику увагу було відведено збалансованій системі показників BSC / KPI, способам автоматизації її функціонування. Був розглянутий комплексний підхід по розробці стратегічних цілей і показників KPI зверху-вниз: верхній рівень => бізнес-напрямки => бізнес-процеси => структурні підрозділи => рядові співробітники.
 
Крім того, всі учасники семінару отримали в подарунок від Романа Олександровича книгу «Банківський менеджмент та бізнес-інжиніринг», яка містить методики та успішні практики їх застосування за основними областями банківського менеджменту та бізнес-інжинірингу.
 
Змістовна програма семінару, наповнена практичними прикладами, і професіоналізм інструктора були високо оцінені всіма учасниками.
 
Протягом семінару учасники виконали практичні завдання з розробки основних компонентів збалансованої системи показників BSC / KPI та пов’язаних з нею систем. Це дало можливість учасникам семінару відразу після його завершення вбудовувати отримані напрацювання в діяльність своїх банків і далі їх розвивати.
 
 

У період з 22 по 25 травня 2012 р. в Центрі відбулися семінари «Управління картковим бізнесом» і «Безпека ведення карткових операцій», які провів George Leslie, досвідчений банківський топ-менеджер з понад 25-річним стажем роботи в Royal Bank of Scotland.

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь топ-менеджмент і фахівці провідних банків і компаній України - Перший український міжнародний банк, УкрСиббанк (BNP Paribas Group), Віза Україна та країн СНД, таких як: Белагропромбанк і Кредексбанк (Республіка Білорусь), Фінкомбанк (Республіка Молдова).
 
Під час інтерактивних курсів George Leslie докладно, з прикладами вирішення практичних завдань, висвітлив шляхи побудови ефективної стратегії розробки та просування диференційованих карткових продуктів виходячи з інтересів і потреб споживачів, ознайомив учасників з принципами моделювання і потім динамічного управління кредитними профілями карткового портфеля, розкрив ключові аспекти ефективного забезпечення безпеки ведення карткових операцій, існуючі пропозиції по розробці пластикових карт та їх функцій, що допомагають мінімізувати шахрайство, також були детально вивчені загрози безпеки у сфері карткового бізнесу, і технічні досягнення, що використовуються при боротьбі з шахрайством.
 
Наповненість змісту семінарів і професійний рівень інструктора були високо оцінені усіма учасниками. Семінари вийшли цікавими, інформативними та практичними.
 

17 - 18 травня 2012 р. в Центрі пройшов семінар «Бізнес-процеси в комерційному банку: опис, оптимізація, регламентація та управління», за участю російського експерта з бізнес-інжинірингу та управління в банківській сфері - Ісаєва Романа Олександровича

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь фахівці підрозділів з ведення проектів по опису та оптимізації бізнес-процесів, методології та моделювання кредитних ризиків, ре-дизайну банківських технологій, фінансового аналізу і внутрішнього контролю, проектні менеджери банків Україна - Промінвестбанку, ТАСкомбанка, Індустріалбанку, Мотор Банку, Марфінбанка , Піреус Банку, а також банків країн СНД - Белагропромбанка, Бєлгазпромбанку, Белинвестбанка (Білорусь), Фінкомбанк (Молдова), Хамкорбанка (Узбекистан).
 
В ході семінару були розкриті зміст процесних технологій управління та їх практичне застосування для удосконалення діяльності банків, розглянуті методи виділення, опису, аналізу та оптимізації бізнес-процесів, сучасні методології моделювання бізнес-процесів, їх переваги та недоліки, основні області застосування та програмні продукти, їх підтримують.
 
Крім того, всі учасники семінару отримали в подарунок від Романа Олександровича книгу «Банківський менеджмент та бізнес-інжиніринг», яка містить методики та успішні практики їх застосування за основними областям банківського менеджменту та бізнес-інжинірингу.
 
Змістовна програма семінару, наповнена практичними прикладами, і професіоналізм інструктора були високо оцінені усіма учасниками.
 
Протягом семінару учасники виконали практичні завдання з основних тем процесного управління на прикладах своїх банків. Це дозволило закріпити отримані знання, і дало можливість щодо застосування следанних напрацювань в банківських проектах і завданнях.

16 - 17 травня 2012 р. в Центрі відбувся семінар на тему «Фінансовий аналіз управлінської звітності фізичних осіб підприємців (ФОП)» за участю співробітників консалтингової фірми Internationale Projekt Consult GmbH (IPC), що впроваджує Програму кредитування ММСП в Україні

Докладніше...>>>

У семінарі взяли участь фахівці кредитних підрозділів, аналізу та кредитних ризиків таких банків України, як Астра Банк, Банк Інвестиції та Заощадження, Ерсте Банк, Марфін Банк, Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк.
 
Під час семінару лектори передали інструменти для роботи з управлінською звітністю фізичних осіб підприємців, навчили аналізувати і оцінювати фінансовий стан підприємств на підставі даних управлінського обліку і приймати рішення по кредитуванню на основі результатів аналізу УО.
Всі слухачі активно приймали участь в навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним та професійним викладом інструкторами теоретичних та практичних знань за темою семінару.
 
Враховуючи позитивні відгуки, ми налаштовані на подальший розвиток співробітництва з Internationale Projekt Consult GmbH (IPC)  в рамках впровадження нових цікавих та корисних тренінгів для фахівців банківської сфери.

26 квітня 2012 року в Центрі відбувся семінар «Практичні аспекти забезпечення безпеки банкоматів» за участю провідних фахівців з безпеки платіжних систем, а саме представників компаній: Smart Card Security Ltd,  Fort Consult, асоціаціїЕМА,  «РеномеСмарт» таТОВ «Асабис».  

Докладніше...>>>

В семінарі взяли участь співробітники підрозділів безпеки інформаційних технологій та підтримки карткового бізнесу,  спеціалісти підрозділів підтримки еквайрингової мережі, економічної безпеки та захисту інформації наступних українських банків: Креді Агріколь Банк, ПроКредит Банк, ВТБ,  OTP Bank, Platinum Bank, Укрінбанк, Брокбізнесбанк, Сбербанк Росії, Банк Старокиївський та Український Процесинговий Центр.
 
В ході семінару були розглянуті питання фізичної безпеки банкоматів, виявлення та методи протидії скіммінгу, як виду шахрайства  - ці питання розкрив доповідач Ірмантас Бразайтіс (Smart Card Security Ltd). Олексій Гребенюк (Fort Consult) – модератор програми розкрив питання кібербезпеки банкоматів. Огляд поточної інформації з картковим шахрайством здійснила Олеся Данільченко (асоціація ЕМА),  а Андрій Лінник (ТОВ «Асабис») присвятив свою доповідь теоретичним та практичним аспектам забезпечення безпечного трафіку банкоматів.
 
Змістовна програма семінару, основана на практичному досвіді доповідачів, а також професіоналізм інструкторів були високо оцінені всіма учасниками.
 
 

27 - 28 лютого 2012 р. в Центрі спільно з компанією «Алазонта. Тренінг і консалтинг» (Росія) успішно пройшов тренінг «Технологія розробки банківського продукту», який провів провідний бізнес-тренер і консультант з управління та організаційного розвитку - Тархановський Олександр Валеріанович.

Докладніше...>>>

У тренінгу взяли участь фахівці підрозділів розробки і розвитку основ комерційної діяльності, роздрібного бізнесу, кредитних і некредитних продуктів банків Україна - Банку Капітал, Сведбанку, Українського Професійного Банку, а також Банку Стандарт (Азербайджан) і Придністровського Сбербанку (Придністров’я).
 
В ході тренінгу учасники структурували вже наявний у них досвід по розробці банківських продуктів і послуг, систематизували та проаналізували наявний продуктовий ряд і асортимент банківських продуктів, цільові групи клієнтів, встановили чіткі зв’язки між продуктами та цільовими групами клієнтів кожен в своєму банку, розвинули навички розробки нових банківських продуктів і послуг, а також навички креативності та інноваційної ефективності в процесі розробки.
 
Тренінг пройшов динамічно, в позитивній атмосфері, що, безсумнівно, було заслугою високого професіоналізму тренера, і супроводжувався діловими іграми, практичними завданнями і рішенням кейсів. Учасники тренінгу презентували і захищали виконані завдання. Тренінгові методики безсумнівно сприяли більш глибокому освоєнню матеріалу і, що особливо важливо, відбувався процес практичного відпрацювання навичок. Всі слухачі активно брали участь в навчальному процесі, в якому була надана можливість подивитися на досвід своїх колег із зарубіжних банків, поглянути з іншого боку на стратегії і алгоритм розробки концепцій створення нових банківських продуктів і послуг, що є актуальним для всіх банків. Якість проведеного навчання було оцінено всіма учасниками тренінгу найвищим балом.
 
Відгуки учасників:
 
Сергій Гуня, Директор департаменту роздрібного бізнесу ЗАТ «Придністровський Ощадбанк», м. Тирасполь
Тренер професіонал! Тренінг був цікавий, і важлива вся інформація. Сподобалася тема локус контролю та метод номінальних груп. Обов’язково буду використовувати в роботі!
 
Оксана Лащенко, Начальник відділу розробки основ комерційної діяльності ЗАТ «Придністровський Ощадбанк», м. Тирасполь
Позитивно, емоційно, пізнавально! Обов’язково буду використовувати метод проведення номінальної групи. Сподобалася класифікація за видами банківських продуктів і послуг, складання матриці продукти / клієнти. Дякую!
 
Заріна Гасанова, Головний спеціаліст відділу некредитних продуктів Банк «Standard», м. Баку
Дуже сподобалася робота над темами: метод номінальних груп, локус контролю, метод створення банківського продукту. Сподобалася динаміка тренінгу, професіоналізм тренера!
 
Олександр Кожевников, Головний спеціаліст КБ «Standard», м. Баку
Тренінг пройшов конструктивно в колективному дусі і з робочим настроєм. Моя оцінка - 10 з 10! Сподобався метод номінальних груп, локус контроль. Упевнений, метод номінальних груп просто необхідно використовувати в роботі.
 
Камілла Гюльхамедова, Провідний спеціаліст кредитного відділу Банк «Standard», м. Баку
Дуже цікавий формат тренінгу та отримання нових знань. Позитивний настрой все два дні! Порушені важливі теми: дослідження ринку та його аналіз, визначення потреб населення в продуктах. Цікаво обговорювалося метод номінальних груп і локус контроль.
 
Наталія Самойлова, Начальник департаменту роздрібного бізнесу АКБ «Капітал», м. Донецьк
Чудовий тренінг! Не можу виділити щось особливо, все пізнавально й необхідно. ДЯКУЄМО!
 
Олексій Беров, Начальник управління розвитку роздрібних продуктів АТ «Сведбанк», м. Київ
Виключно позитивне враження про тренінг: конструктивно, цікаво, практично. Сподобався аналіз продуктового ряду, інструменти та підходи до виявлення потреб і розробка продуктів. Дуже стане в нагоді в роботі метод номінальних груп, вміння складати матрицю продуктів.
 
Олександр Дяченко, Начальник відділу розробки та впровадження банківських продуктів «Український Професійний Банк», м. Київ
Тренінг пройшов досить жваво, цікаво, інформативно. На практиці буду застосовувати метод номінальних груп, мозковий штурм! Дуже цікаво обговорювалося практичне застосування методів пошуку оптимального рішення.

Центр запустив нову унікальну в Україні програму-практикум з фінансової діагностики бізнесу в контексті управління кредитними операціями банку «Професійний аналіз підприємства-позичальника», що складається з трьох модулів

Докладніше...>>>

I. Системний аналіз фінансової звітності.
II. Фінансова діагностика і моніторинг проблем підприємства.
III. Оцінка грошових потоків і робочого капіталу.

 
Програма розроблена Михайлом Сорокіним, PhD в галузі фінансів, МВА в області банкінгу, директором Центру розвитку фінансового менеджменту Міжнародного інституту бізнесу (МІБ-України), практикуючим консультантом вітчизняних і міжнародних компаній і банків.
 
13 березня 2012 завершився ІII-й модуль даної програми.
Системний підхід до аналізу кредитоспроможності позичальника, а також дієва методика оцінки та управління кредитними ризиками, які були представлені автором програми, дають можливість учасникам ефективно використовувати ресурси свого банку, фонду або лізингової компанії, задовольняти потреби, як кредитора, так і позичальника, успішно розвивати ринок кредитування в сучасному
світі глобальних змін і фінансових потрясінь.
 
У трьох модулях взяли участь більше 40 фахівців, керівників та менеджерів кредитних відділів ведучих українських банків (Кредобанк, Swedbank, ОТР, Universal, Альфабанк тощо) і азербайджанського банку «ДемірБанк».
 
Вся програма отримала позитивні відгуки, а робота ведучого викладача і автора семінару була оцінена на «відмінно». Видані за підсумками роботи свідоцтва підкреслили успішну і плідну участь присутніх слухачів, їх активність на заняттях, а також користь минулих дискусій при обговоренні цікавих кейсів та практичних завдань.
 

 

23 - 24 листопада 2011 року Центр спільно з компанією PricewaterhouseCoopers Ukraine (PwC) провів семінар -Міжнародні стандарти фінансової звітності для банків-, який зібрав багатьох представників  НБУ, комерційних банків України та країн СНД.

Докладніше...>>>

Семінар провели експерти PRICEWATERHOUSECOOPERS Ukraine, які мають багаторічний практичний досвід роботи у сфері застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності в банківському секторі. Під час семінару слухачі отримали фундаментальні знання з МСФЗ та практичні навички їх використання, що дозволяють учасникам тренінгу приступити у найкоротші терміни до самостійної роботи з підготовки фінансової звітності відповідно до МСФЗ із врахуванням останніх змін.
 
Всі слухачі активно приймали участь в навчальному процесі і залишилися задоволені змістовним та професійним викладом інструкторами теоретичних знань по темі семінару.
 
Слідкуйте за інформацією на сайті Центру http://www.nctbpu.org.ua/main/index/ua/activities/calendar/ .
Якщо у Вас виникнуть додаткові побажання, просимо надсилати їх на електронну адресу Центру:  center@nctbpu.org.ua .

27 - 29 вересня 2011 р. в Центрі відбувся семінар «Розробка нових продуктів - Малий і середній бізнес (МСБ) і корпоративний банкінг», який провів George Leslie, досвідчений банківський топ-менеджер з понад 25-річним стажем роботи в Royal Bank of Scotland.

Фотозвіт

Докладніше...>>>

 У семінарі взяли участь топ-менеджмент й спеціалісти провідних банків України – «АльфаБанк», «Креді Агриколь Банк», «Промисловий фінансовий банк», «Укрсіббанк» та країн СНД, таких як: «ДемірБанк» (Республіка Азербайджан), «Інекобанк» (Республіка Вірменія), «БПС-Банк» та «Пріорбанк» (Республіка Білорусь), «Народний ощадний банк Казахстану» (Республіка Казахстан).

 
Під час триденного інтерактивного курсу George Leslie детально, з прикладами вирішення практичних завдань, висвітлив ключові етапи успішної розробки продуктів, що включають в себе питання визначення потреб клієнта, оцінки оптимального варіанту вибору надання нових продуктів і послуг, а також ефективного управління процесами їх реалізації та максимізації прибутку.
 
Враховуючи позитивні відгуки учасників, інструктору вдалося за короткий час допомогти слухачам систематизувати і суттєво доповнити наявні знання та досвід у сфері організації просування та продажу банківських продуктів для малого і середнього бізнесу. Семінар вийшов цікавим, інформативним і цілісним.
 
Також, окрему увагу звертаємо на те, що Центром проводяться різні цільові навчальні та консультаційні проекти із залученням інших провідних зарубіжних викладачів, докладну інформацію про які можна дізнатися на нашому сайті в розділі «Календар семінарів з іноземними інструкторами».
 

 

02.03.2016

26 - 27 травня 2011 р. у Центрі відбувся семінар Кредитний скоринг в банках спільно з International Training Center for Bankers (Угорщина), головною метою якого стало визначення основних напрямків взаємовідносин між банками та клієнтами за допомогою кредитного скорингу.

Докладніше...>>>

У семінарі прийняли участь фахівці провідних банків як з України, так і країн СНД, таких як: АКБ "Парабанк" (Республіка Азербайджан), ВАТ "БПС-Банк" (Республіка Білорусь), АТ "БТА Банк" та АТ "Константа Банк" (Грузія), КБ "Молдова Агроіндбанк" (Республіка Молдова) ті інші.
 
Провідні експерти компанії ITCB з моделювання Ласло Мадар та Крістіан Себестіан, провели фаховий тренінг, під час якого були висвітлені основні механізми реалізації системи кредитного скорингу. Зокрема, розробка систем оцінки кредитоспроможності позичальників, моделювання кредитного ризику кожного типу, а також використання широкого діапазону моделей оцінки кредитоспроможності на основі внутрішніх рейтингів (IRB) та стрес тестування.

Всі учасники активно приймали участь у навчальному процесі та залишись задоволеними змістовним та професійним викладенням інструкторами теоретичних знань за темою семінару.

Враховуючи позитивні відгуки, ми налаштовані на подальший розвиток співробітництва з угорською компанією ITCB в рамках впровадження нових цікавих та корисних тренінгів для фахівців банківської сфери


семінари для банкірів
тренінги для банкірів